Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (54)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Buna dimineata!
Dau o cafeluta sa va treziti! hai ca se anunta inca o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Buna dimineata si de la noi!
Servim si noi o cafeluta de la Moulineta...ne e de folos
Maimuta mea a facut ochi de la 5,45 si a adormit la 8.10 asa ca,avem mare nevoie de o cafeluta.
Yasmi,neata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

buna dimi si de la noi, Dodo a dormit bine aseara, eu m-am tot trezit sa vad daca face febra, , evident nu a facut, si ca mic dejun eugenii

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Neata si de la noi... Ioana miriie, frea afara la 1o grade O tin in casa pina la 9.45 cind voum merge in livada dupa un mar ptr gustarea de la 10.

Irinuca, cred ca asa voi face, la bunicu cu noi...inca nu am negociat cu sotul


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am si eu 1 min..bubu exploateaza casa in premergator....tre sa strang tot ce e la indemana lui si e periculos

delia...te invit la mine la un mic dejun copios....

simo la multi ani pt frumosul arsenie!!![s


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

vin yasmy, stai sa termine Andra bibe.....
mie mi-a zis sa nu o pun in premergatoe..din cauza faptului ca a fost suspecta de displazie cand a fost mica

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Simo, cuscra, la multi ani pt Arsenie!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Neata neata!
Va citesc repede inainte de a ma apuca de lucru.
Irinuca - de ce nu ii recomanzi prietenei tale sa mearga la una din consilierele de alaptare: Roxana Dudus de pe FB (Mamici...) sau daca vrei ii recomand moasa mea elvetiana. Laptele vine sigur si daca vrea sa alapteze sa nu piarda startul!
Lalely - mai nou sunt studii si chiar un ghid european care recomanda introducerea glutenului intre 4 si 8 luni, in orice caz in timp ce-l alaptezi (fiindca LM ajuta la o buna imunizare si protectie impotriva produsilor finali rezultati din gluten in intestin)... Eu vreau pe la 7-8 luni sa-i bag.

Azi a doua zi de morcovel - sper sa pape mai mult ca ieri, dar nu excesiv . Voi folositi apa in care au fiert morcovii sa subtiati piureul? (ca exista o teorie ca se umple de nitrati de la morcovi...)
De aseara adoarme la 8.30, e perfect asa, mai avem si noi seara muuult timp de una-alta.
Va puuup


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

stiti ce a facut Andra.....o spalasem de kk la fund si o tineam in bratze sa ii pun supozitorul cu paracetamol si pana sa-l desfac.. etc... a facut kk pe halatul meu

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mamici, ce metode contraceptionale folositi??


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput