MELANOM MALIGN-ATENTIE LA ALUNITE (3)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Draga Monica,

Iti scriu la prezent pentru ca nu exista altfel, tu vei fii mereu prezenta aici, printre noi
Experienta prin care ai trecut tu in aceasta viata sigur a salvat si va salva alte vieti. Ai facut un efort urias ca bolnava fiind sa raspunzi atator intrebari celor de aici. Iti multumim pentru ce ai facut pentru noi, ceilalti. Ne-ai deschis ochii si ai trezit contiinta multora dintre noi.

Bunul Dumnezeu sa-ti maingaie aripile ca sa zbori cat mai sus, sa-i tina in brate pe copilasii tai si familia ta atat de greu incercata

Dumnezeu sa te odihneasca in pace si sa dea putere celor dragi, ramasi in urma ta


*pentru moderatori, s-ar putea face stiky mesajele Monicai despre alunite, pe prima pagina la Clinica ?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helebolero spune:

Ieri am observat la o unghie de la picior la sotul meu o pata negricioasa,a zis ca o are de mai multe luni,inseamna ca nu e hematom.Sunt f speriata,plus si prb cu alunitele mele,puur si simplu au ajuns sa imi guverneze viata.L-am convins cu chiu cu vai sa facem un control derma.Ma tem f tare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Draga Moni,
Sa stii ca datorita tie in 3 septembrie am programare la dermatologie... si eu sunt plina de alunite si negi...

A venit timpul ca tu sa te rogi acum pentru noi cei care am ramas aici ...

are mama 2 baieti : ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

Tot datorita Monicai, am fost si eu astazi la dermatolog. Īti multumesc Monica.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helebolero spune:

Buna dimineata.Azi sunt programata la excizarea unei alunite care de joi ma ustura si s-a umflat.Ciudat e ca acum 1 luna jumate le dermatoscopie nu a aparut mimic rau, doar recomandarea de a a reveni la dermatoscopie peste 3 luni.Sunt destul de speriata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Citat:
citat din mesajul lui helebolero

Buna dimineata.Azi sunt programata la excizarea unei alunite care de joi ma ustura si s-a umflat.Ciudat e ca acum 1 luna jumate le dermatoscopie nu a aparut mimic rau, doar recomandarea de a a reveni la dermatoscopie peste 3 luni.Sunt destul de speriata.


O sa fie bine!

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helebolero spune:

Dupa o saptamana de cosmar am primit rezultatul-nev compus.Vinerea viitoare imi scoate firele si voi face iar o dermatoscopie pentru celelate semne care le tin sub control.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carra spune:

Incep prin a spune ca povestea Monicai m-a impresionat si m-a intristat enorm, desi nu am cunoscut-o decat prin intermediul forumului.

Acum vine intrebarea mea: de cativa ani am avut o excrescenta de piele (sau cel putin asa parea) in zona inghinala. Era flasca, de marimea unei boabe de piper si atarna prin intermediul unui firicel de piele. De cateva saptamani, insa, am observat ca s-a intarit, a crescut si a capatat aspectul si dimensiunea unei boabe de zmeura. Stiti cumva ce ar putea fi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helebolero spune:

Am facut si dermatoscopia de 3 luni si e totul ok, semnele sunt stationare.Mai trebuie sa merg peste 6 luni,dar pt linistea mea voi merge mai repede.
Cara,cel mai bine e sa te vada un dermatolog,s-ar putea sa fie doar un papilom,dupa cum l-ai descis.Ce culoare are?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carra spune:

Multumesc, Helebolero. Culoarea este rozacee-rosiatica, iar aspectul este exact ca al unei boabe de zmeura, cu umflaturile acelea specifice. Nu ma doare, nu ma mananca, doar ma deranjeaza la marginea chilotilor, din cauza ca s-a marit si s-a intarit.

Iti doresc sa afli numai vesti bune la controlul viitor.

Mergi la inceput