MELANOM MALIGN-ATENTIE LA ALUNITE (3)

MELANOM MALIGN-ATENTIE LA ALUNITE (3) | Autor: monica70

Link direct la acest mesaj

CAP.1 CAP.2

Am deschis capitol nou ca cel vechi "dadea pe dianfara" si cu ocazia asta va anunt ca acum o saptamana am primit rezultatul tomografiei - prima evaluare dupa cca 7 saptamani de tratament - si nodulul de la plaman ce avusese 10 mm,are acum 5 mm.Am fost si aici la eco si la fel: la sanul drept au scazut in dimensiuni formatiunile suspecte.Acum cea mai mare are 5 mm ,restul sunt de 2-3 mm.Si inainte cea mai mare avea aproape 8 mm.Deci deocamdata "se misca",om vedea si cat dureaza.


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Monica, Doamne ajuta! O sa fie excelent. Ma bucur tare mult pentru vestile bune! Eu o sa-ti fiu mereu recunoscatoare, daca nu citeam subiectul acesta, nu cred ca meregam prea curand la medic. si iar vreau sa ajung sa-mi fac harta si sa le urmaresc. Te pupam cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lislis spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica70
Am deschis capitol nou ca cel vechi "dadea pe dianfara" si cu ocazia asta va anunt ca acum o saptamana am primit rezultatul tomografiei - prima evaluare dupa cca 7 saptamani de tratament - si nodulul de la plaman ce avusese 10 mm,are acum 5 mm.Am fost si aici la eco si la fel: la sanul drept au scazut in dimensiuni formatiunile suspecte.Acum cea mai mare are 5 mm ,restul sunt de 2-3 mm.Si inainte cea mai mare avea aproape 8 mm.Deci deocamdata "se misca",om vedea si cat dureaza.


Ma bucur ca ne dai vesti bune!
Multa sanatate si sa auzim de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doric spune:

Buna, tuturor fetelor!
Buna, Monica! Voiam sa spun ca, am fost la doctorita care se "ocupase" de alunitele mele...In leg cu forma pe care o luase una dintre cicatrici, dr. a spus ca nu-i nicio problema, nu se reface nimic, totul e in regula, doar ca, asa se vindeca tegumentul meu. Ca n-as avea motive de ingrijorare. Asa sa fie? Sa mai cer o a doua opinie? Sau sa nu fiu "Toma Necredinciosul"?
Multumesc mult!
Monica, Doamne ajuta sa te simti bine si sa urmeze numai vesti bune!!
Sanatate multa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Cauta pe google cicatrice cheloida si vezi daca asa e si la tine. In locul tau as intreba si alt medic.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabinn spune:

Monica, tie cum iti mai merge? Sunt rezultate pozitive?
Succes tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Multumesc de interes,deocamdata-s tot ok.La ultima scanare s-a vazut cam la fel,deci "stabil". N-au mai scazut,dar nici crescut.Urmatoarea scanare va fi cam inainte de Craciun.

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=18" target="_blank"> VOTATI POZELE DIN ALBUMUL "VARA 2011 AMINTIRI DE VACANTA"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

sananate multa si sa vii cu vesti bune




"Munca in exces dezumanizeaza si de aceea e imperativ sa vedem munca cel mult ca pe un rau necesar, ce trebuie evitat sau scurtat ori de cate ori avem ocazia, daca vrem sa ne pastram integritatea fizica si sanatatea mintala. !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabinn spune:

La multi ani tuturor!
Monica, cum te simti (atat fizic, cat si psihic) si cum au iesit testele?

Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Multumesc de urari! An nou fericit si voua!
O sa am vesti doar la sfarsitul saptamanii,fiindca ultimul CT l-am facut abia vineri.De simtit ma simt f. bine. Ba chiar am pus pe mine vreo 3 kg - am 53-54 acum, fata de cum ajunsesem anul trecut la doar 49-50 Am si pofta de mancare cat cuprinde - poate o fi si de la medicamentele astea,nu stiu.Efectele adverse - in principal keratozele alea aparute mai mult pe umeri au disparut ,in schimb de vreo doua luni nu-mi mai creste parul la sprancenele pensate ... de-asta chiar nu ma plang defel ! Alt efect nou: mi s-a incretit parul de zici ca-s negresa - al meu era ondulat spre cret,iar in sarcini mi se mai intinsese.Deci e si distractiv
Oricum stiu ca efectul e temporar si sunt in cautarea altor trialuri experimentale - deocamdata am pe lista vreo trei variante care din cate am citit sunt sanse sa aiba ceva efecte,faza e sa si ajung la ele dupa ce imi dau astia papucii.N-am prea avut eu chef si timp acum de sarbatori sa "butonez",dar probabil ca trebuie sa ma apuc din nou cat de curand,ca sa fiu pregatita.
Revin cand am vesti.

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Monica, felicitari pentru optimismul tau si pentru kg in plus! Tine-o tot asa! Ma bucur ca te simti bine si abia astept sa ne spui ca si rezultatele sunt bune si totul merge pe drumul bun.
Te asteptam cu vesti.
Multe imbratisari calde



Mergi la inceput