Sezatoarea canadiana (216)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Maru, felicitari pentru perseverenta si super rezultatul la maraton Ai toata admiratia mea

Ana, succes mai departe lui Tudor. Mai aveti si alte examene sau azi a fost ultimul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Si pentru ca m-a luat avantul in ziua asta de pauza va fac o propunere pentru luna decembrie:

Petrecere de Craciun DC

Data: 17 sau 18 decembrie, de pe la 11(sambata sau duminica)
Mai devreme nu pot eu ca am examene pana pe 15.

Locatie: Kirkland, ca si anul trecut.

Daca ne strangem macar cinci familii, tocmesc sala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Ana un buchet mare de tie si lui Tudor!! O sa fie bine si cu siguranta o sa-si gaseasca locul lui unde o sa-i fie bine! Sa stii ca nici Seba nu-si aduce aminte ce subiecte a avut sau nu vrea sa mi le zica! Si cam asa eram si eu, adica imi aminteam dar nu vroiam sa vorbesc decat dupa ce primeam rezultatele. O exasperam pe maica-mea si cred ca el imi seamana ca ma exaspereaza la fel de mult... Raspunsul lui invariabil este "a fost bine, chiar foarte bine"! Ma rog, in ultima vreme parca tot a mai inceput sa povesteasca cate ceva... in schimb Isa nu prea are nevoie de invitatie... nu-i mai tace gurita la povestit si inventat povesti in care se poate intampla orice!

Donia bine ai revenit! Si eu de abia astept sa vad poze! Ce mai face tiza mea si Cristi?

Maru esti o mare campioana! Eu as prelua stafeta la subiectul cu slabitul dar mi-e ca te fac de ras...

Citat:
citat din mesajul lui Diana2007
Si pentru ca m-a luat avantul in ziua asta de pauza va fac o propunere pentru luna decembrie:

Petrecere de Craciun DC

Data: 17 sau 18 decembrie, de pe la 11(sambata sau duminica)
Mai devreme nu pot eu ca am examene pana pe 15.

Locatie: Kirkland, ca si anul trecut.

Daca ne strangem macar cinci familii, tocmesc sala

Eu as zice da, daca-i duminica. Sambata din pacate nu pot veni, poate doar sa-l trimit pe C. cu copiii.

Petrecere frumoasa la Compact! Vad ca se face gasca mare!

O saptamana frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Ana, asa mi-a zis si mie Victor despre examenul la Inter, ca nu isi aduce aminte, ca nu a considerat o prioritate sa retina subiectele.

Ai incredere in Tudor, mai aveti un pic si scapati si voi de examene.

Simonna, la Inter a fost mult la examen si complicat (zic eu).
Dictarea a fost dintr-o poveste ceha, cu print si printesa, au avut inceputul si sfarsitul, ei trebuiau sa scrie mijlocul.
Victor zice ca a fost cum se astepta de greu, acum ce a fost a fost.
Avem 3 sapt. de asteptare.

Lui Radu cum i se pare la Internationala ?

In principiu, noi venim la petrecerea de Craciun. Am prefera duminica, ca sambata e (mai) aglomerata la noi.

O sapt. buna,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Bravo maru, iti zic si aici. sa fii mindra de tine, nu uita ca ai inceput sa alergi de curind. Ceilalti participanti poate au alergat toata viata, au si alte experiente de maraton.

Anasi ptr tine si pentru Tudor.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Tin pumnii pentru toti copii sezatoarei care au avut examene, sa intre la scolile la care isi doresc!

Pitilache, nu ai cum sa ma faci de rusine, mie mi-au luat 2 ani sa slabesc si sa inteleg ca miscarea e esentiala. Acum am prins gustul.
Stiti ca la marathon (nu la 5k ca mine) a fost un mos de 100 de ani care a parcurs toti cei 42 si de km in 8 ore?

acum ma gandesc la o cursa de 10k la Oakville in primavara
Daca imi iese, atunci in oct anu viitor cred ca ma inscriu la jumate de marathon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Maru, brava! Si pt. gandurile de viitor!

Eu una sunt "bouche be" cum se spune in privinta "mosului" de 100 de ani! As vrea sa ajung sa fac asa ceva! TARE as vrea! Noi asa tineri cum suntem, mergem cam cu 5km pe ora, el la 100de ani face asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Citat:
citat din mesajul lui delphin

Maru, brava! Si pt. gandurile de viitor!

Eu una sunt "bouche be" cum se spune in privinta "mosului" de 100 de ani! As vrea sa ajung sa fac asa ceva! TARE as vrea! Noi asa tineri cum suntem, mergem cam cu 5km pe ora, el la 100de ani face asta!


cica mosu face 16 km de alergare zilnic! la 100 de ani! iar eu ma vait pentru cei max 7k la fiecare a doua zi, ori cand e vremea buna...
oricum, am racit bocna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Exclusive spune:

Everything happens for a reason

V-am spus ca de cand Lizuca si cu mine ne-am intalnit cu fetele de pe DC la restaurant, ne-am schimbat prioritatile cu examenele de admitere. Deci la inceput vroiam sa dam la Marie-de-France, Beaubois si Notre-Dame. Insa dupa acea intalnirea fatala , Liz a decis, inspirata de Seba ( pe care l-a declarat serios, linistit si inteligent si cu laptop la purtator) ca da si ea la Ste Anne de Lachine. De asemenea, inspirata si de povestea fetitei lui "tanti with the short black hair" (Camelia) cum a decis EA singura ca vrea sa mearga la Regina Assumpta, Liz a concluzionat: merge si ea la Assumpta (cica e bine ca e challanging, nu se va plictisi).

Va spusesem ca luase la Ste Anne de Lachine, insa ieri a dat si la Assumpta. Toata noaptea a avut the post-exam anxiety Tot imi spunea ca ar vrea tare-tare mult sa ia la Assumpta, ca asta e preferinta ei nr. 1, ca a fost lung examenul dar nu imposibil si a iesit cu un sentiment de mandrie de la test " I had no regrets when I finished the exam" , ca testul de engleza ar fi fost foarte greu ptr. un non-anglofon dar ea nu a avut probleme cu intrebari gen "what means to tie the knot" etc.)... etc. etc. Ascultand-o, am simtit ca Liz chiar isi doreste DIN TOT SUFLETUL sa fie admisa la Asumpta. Am intrebat-o: Te vezi pe culoarele colegiului (Asumpta), te poti imagina intr-unul din laboratoarele lor, te vezi mergand dintr-o clasa intr-alta? Mi-a raspuns: I already did. 1000 times!" Si atunci am stiut: Inseamna ca vei merge la Assumpta, i-am spus.

Intotdeauna cand mi-am dorit ceva fierbinte in viata, mi-am pus acel CEVA in minte si am vizualizat rezultatul dorit. M-am bucurat ca Liz imi calca pe urme ... Dream, and your dreams will come true. Azi dimineata am primit raspunsul. Pozitiv. Sunt asa de fericita ptr. copilul meu, si va multumesc ca m-ati lasat sa impartasesc cu voi aceasta bucurie

Mult succes in continuare celor care inca mai asteapta rezultatele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Buna dimineata fetelor dragi
Exclusiv - Felicitari pentru Liz (cat si pentru voi parintii )
Victor si Tudor - multa bafta in continuare!

Maru draga - bravo pentru asa performanta si multa-multa sanatate (eu cred ca numai daca as avea un grizzly infometat sa ma urmareasca as fii in stare sa fug )

Dana (Podeanu) - felicitari pentru asa copii cuminti, maturi si intelepti - sa-i tie bunul Dumnezeu tot asa (eu care nu m-am avut niciodata cu chefurile - ma ingrozesc la cata lipsa de experienta am cand o sa-i vina randul copilei sa fie invitata... asa ca citesc si invat de la voi)

Diana - bafta la examen

Ira, Simona si Doina - bine ati revenit!

Edit: Eu am hotarat sa ma "mut"... ca in Polinezia Franceza sunt... canibali... si nu doresc sa-mi las sunculitele pe-acolo... http://www.dailymail.co.uk/news/article-2049910/Stefan-Ramin-eaten-cannibals-Charred-bones-search-missing-sailor.html
Ma gandesc ca poate in Vatican sunt "safe" ca doar nu mai traim in vremurile de glorie ale fam Borgia (asta pt ca la tembelizor a inceput mini-serie "The Borgias")

Mergi la inceput