Scolari de Iulie - August 2004 * 82

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

dictari ?
si sub ce forma dictarile astea ? da te rog detalii daca stii ca acum sunt tare curioasa in ce consta dictarile cand ei inca nu scriu litere

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Vara 2011 amintiri de vacanta&page=5" target="_blank">Concurs-Vara2011-mag1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Hellou fetili,
mooam mi se ridica parul pe sira spinarii cand vad ce ziceti voi acolo cu evaluari si dictari succese maxime va doresc!
Eu am cumparat joc de sah, am dat mat la donsoara de trei ori aseara... nu sunt de acord cu "lasatul copilului sa castige", daca jucam e pe bune, competitie carevasazica. dar mi-a parut rau de mutrita ei sucarita :(( i-am explicat ca eu am jucat de multe ori cand eram ca ea, asa ca am practica, ea de abia a invatat regulile de baza... da ti-ai gasit copil cu rabdare
Felicitari pt activitati, sa va tineti de ele
Cristal si io am executat clatite sambata seara la cererea mamzelei... bree si ce m-as fi uitat io la un film in loc sa sed langa tigaie. noroc ca a mea nu stie de saleuri.... da mie mi-ai facut o pohta...
o saptamana minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Pai nu stiu sigur dar ma gandesc ca o sa zica "scrieti: linie oblica mica, linie oblica mare in sus, linie oblica mare in jos, bastonas mic, bastonas mare" chestii din astea...la limba romana.
La mate o sa fie o evaluare saptamana asta (la noi) ...mai mare, mai mic, la fel, corespondente, orientare in spatiu...Ma gandesc ca si aici poate sa le dea dictare liniuta orizontala, egal, linie ondulata...

Are ce sa le dea daca tine neaparat...:))))

Aaaa, uitai sa zic ...au venit cataloagele. De acum notele o sa fie pe bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

ce dictari? pai ce sa scrie fii`mea la dictari ca ea abia stei sa faca linie-punct-linie punct;))
edit ca nu pot sa ratez momentu` fara sa ma laud: si io am facut clatite aseara;;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

daca mai pomeniti de clatite, va oblig sa-mi trimiteti, lesin de foame mi-am rupt 1/3 din dintele meu minunat din fatza si stau cu morcoave pana ajung la dintzarosh, deci crap de fomi acilea.

asaaaa dictare, ioi. suna urat
abia astept sa ajung azi acasa, sa aflu cum fu la cantina, cum a facut temele, cum a ajuns la dans, cat e de obosita, am inima cat un purice dar nu voi suna sa nu stresez copila aiurea cu intrebarile mele multe multe si inutile pt ea

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Vara 2011 amintiri de vacanta&page=5" target="_blank">Concurs-Vara2011-mag1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

eu am avut alta emotie, ca de, nicio masa fara peste
ma suna mama pe la 12.30 ca lui Patrick ii e rau si ca pleaca din parc acasa. ok si stau ca pe ghimpi vreo 30 de minute si dupa aia sun, poate trebuie sa ma reped acolo. cand colo.. domnisorul nu mancase deloc la scoala. ca trebuia sa se joace in toate pauzele - asa ca acum topea mancarea
n-am facut clatite, nu mint. [placinta cu dovleac se pune? ]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Cristalina ...si Maria ce zice ca inseamna o dictare,ar trebui sa o intrebi ca stiu ca ea raspunde la fix la toate.....meii ce ma enerveaza cu nervii invatatoarele astea care spun de luni ce-o sa faca saptamana in curs,un stres in plus pentru parinte si cupil...pana la urma trebuie sa respecte o programa,dar asta este treaba ei....am vazut si eu vineri ca doamna avea catalog..pe week-end au avut de invatat un fragment din Cantec de George Cosbuc...azi dimineata in clasa erau vreo doua bunici si doua mamici care ascultau de zor cupii din dotare recitand poezia
Aoleuu da' ce de gospodine avem p'aici....meii cica'n supermarketuri sunt clatite gata facute...io am prestat o prajitura cu foi de napolitana si caramel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Mamzel nu vrea clatite de gata ca desi le incalzesc la micro nu sunt la fel de moi si se rup de-i curge dulceata printre dejte :)) ca nu am descoperit furculita la clatite, si ma-sa face eforturi sa manance clatitele civilizat in public

edit Rox m-ai omorat cu placinta cu dovleac... impreuna cu dulceta de visine sunt ofurile mele cele mai mari... dovleacu aici nu e bun decat de decorat de hallouin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

edit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

ok, iti spune tie dupa ore, de parca ai putea face tu ceva dupa x ore sau de parca ai fi in clasa, dar doamna asta ce face exact inafara sa iti spuna tie ?
ok, ca sa nu deranjeze gemenele, sa-l mute o jumma` de m mai in fatza pt 2-3 zile ? sa-i dea permanent ceva de facut in caiete ??? sa-l recompenseze cand e cuminte
daca te simti depasita, cere ajutor, poate gasiti idei bune si poate afli si dc Luca e asa de plictisit de doamna asta (imi amintesc cand ati venit la gradi si nu o placea pe doamna batrana)

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Vara 2011 amintiri de vacanta&page=5" target="_blank">Concurs-Vara2011-mag1

Mergi la inceput