tratament bronsita

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clarmai spune:

Medicul fetei mele nu este el,ea are o femeie medic la care mergem mereu si o cunoaste de cand s-a nascut.Din pacate nu l-am putut alege pe el ca medic,deoarece il chinuie o boala cumplita,cancer la colon,s-a operat in strainatate,acum e mai bine,vine la spital dar numai de zi,si nu in fiecare zi,de garda nu mai face din cauza bolii.Il prindem foarte greu si s-a nimerit cand am avut nevoie la copil sa nu dau de el.Dar e un medic de milioane.

Ce e drept ca dr copilului meu ,desi medic bun,nu a lasat-o niciodata doar pe atat.Mereu imi dadea extra.Adik nurofen,tantum verde,expectorant,uneori nu scapam fara antibiotic pe reteta din cabinet.De aceea am ramas socata cand mi-a zis acest dr,doar humex.Alta data la dr fetei,pt un simplu rosu in gat aveam ditamai reteta.

Pt mine e ceva nou si infricosator,doar un medicament.Multa lume mi-a zis ca un medic bun,nu este unul care iti da antibiotic pt orice fleac,dar am tras cu dintii de aceasta dr.deoarece a fost singura care a depistat torticolisul si suflul sistolic la copilul meu.

Regret foarte tare ca acest dr. minunat e bolnav,daca era dupa mine ii dadeam toti banii mei numai sa fie medicul permanent al copilului meu,dar asta e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

uof, ce trista poveste.

Cum se simte piticania ta?

Eu tot insist, fara medicamentatie daca nu este cazul. Organismul trebuie invatat sa lupte singur - cand copilul e molesit, obosit, evident ca nu face fata si trebuie ajutat. Inclusiv febra, e un mod de manifestare a organismului ca lupta cu boala. Dar daca este complesit de medicamente, cand sa invete singur?? plus, toate medicamentel absolut toate au efecte secundare. Niciun chimic nu ajunge la nivelul care a ajuns mama natura in sute de mii de ani de evolutie. Omul incearca sa inventeze, dar greeeuuu taaare greu.
Acolo este solutia: in ceea ce ne-a dat Dumnezeu pe pamant!.







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clarmai spune:

Ochii nu ii mai lacrimeaza,nu ii mai curge nasul,mai trage cate o tuse cand si cand ,dar mai ales dimineata.E bine,nu i-am mai dat nici un fel de medicament,dar stam in casa.Ce ma supara e ca are buzele crapate foarte urat si nu stiu cu ce sa-i dau.

Dar e bine,sper sa ramana asa,e bine ca s-a putut doar cu atat de putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamitzica spune:

Asigura-te ca fetita e hidradata si pune niste crema pe buzite.
Si al meu cum a inceput scoala a facut viroza asta si acum dupa 2 saptamini tuseste mai putin dar nu i-am dat nimic.E normal ca dimineata sa tuseasca mai mult pentru ca se aduna secretii peste noapte.Sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui clarmai

Ochii nu ii mai lacrimeaza,nu ii mai curge nasul,mai trage cate o tuse cand si cand ,dar mai ales dimineata.E bine,nu i-am mai dat nici un fel de medicament,dar stam in casa.Ce ma supara e ca are buzele crapate foarte urat si nu stiu cu ce sa-i dau.

Dar e bine,sper sa ramana asa,e bine ca s-a putut doar cu atat de putin.


lichide.
I-ai un strugurel roz, de fetite, din farmacii. Pana acolo, folosweste ulei de masline.
Poate e prea cald/aerul prea uscat in casa?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

noi anul acesta incercam sa evitam antibioticele, ca in primul an de gradinita a luat cat altii intr-o viata

asa ca ii dau preventiv picaturi de extras de samburi de gref - pt prevenirea rosului in gat, daca are semne de raceala extract de frunze de maslin, si pt imunitate vitamina c si colostrum


mama de Carol (29.12.2008) si Patrick (04.07.2011)
blog
http://s288.photobucket.com/home/cristi_2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clarmai spune:

Multumesc de raspunsuri,am sa incerc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Pentru buzele uscate la noi ajuta crema de galbenele.
Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorikay

Pentru buzele uscate la noi ajuta crema de galbenele.
Sanatate!


Miere de albine.

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

incercati si un tratament naturist pt. tuse pe care mi l-a recomandat medicul (si care a dat rezultate nesperate):

- seara o cana de ceai din scai vanat
- extract gemoterapic din coacaz negru, 25 picaturi dimineata si 25 picaturi seara

Toate astea timp de 10 zile. Se gasesc de cumparat la magazinele naturiste.

Sanatate !

Ingrid si Cristi 8 ani

Mergi la inceput