Cum alegem scaunul de masina pentru bebelus

Cum alegem scaunul de masina pentru bebelus | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Plimbarea bebelusului cu masina este o noua rutina ce urmeaza dupa nastere. De aceea trebuie sa va pregatiti din timp pentru acest moment, prin achizitionarea unui scaun potrivit pentru masina. De altfel, in unele tari, la iesirea din spital, parintii sunt obligati sa prezinte dovada ca au in masina un scaun pentru bebelusi. www.desprecopii.com/info-id-3421-nm-Cum-alegem-scaunul-de-masina-pentru-bebelus.htm#.ToVcx2tDGj8.facebook" target="_blank">Iata sfaturi despre cum alegem un scau de masina pentru bebelus.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andruta1 spune:

pe lista cu lucruri de cumparat pentru bebe, scaunul de masina aparea langa carucior si patut! era in top! pana la urma am luat un carucior cu scoica si landou de la Peg Perego, de care am fost foarte multumiti; am vazut multi copii care stau in spate,intre scaunele din fata, in picioare; mi se pare foate periculos; poate ca ar fi bine sa se dea si la noi o lege in privinta asta.

Mergi la inceput