Outlet Germania/Austria

Outlet Germania/Austria | Autor: XIO

Link direct la acest mesaj

Stiti cumva unde se gasesc articole mai ieftine, la Parndof sau in Munchen?
Merg cu masina in Munchen si pers. care are masina nu vrea sa oprim la Parndorf decat la intoarcere (de, e barbat, nu intelege ca pt. a face cumparaturi in DE. e normal sa vad ce preturi sunt si in Parndorf :)) ).
Nu ma intereseaza haine Gucci reduse de la 700 la 200 de euro, ma intereseaza ceva haine de toamna-iarna sau rochii de vara, ieftine, de firma sau nu, numi sa fie material ok.

Cand am fost in canada am prins reduceri, adica rochii cu 5 $, tricouri cu 2 $ , sa ma astept la asa ceva si de acolo sau nu?

Multumesc anticipat


**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Xio,eu am fost acum vreo luna(poate un pic mai mult) la un outlet in Olanda(Roermond,am intzeles ca e cel mai mare din Europa)dar sa stii ca mie nu mi s-au parut absolut deloc mai ieftine decit in magazine!

Poate m-ai fi uitat eu unde nu trebuie,insa personal la firmele relativ opisnuite,nu am vazut diferentze de pretz sa ma de ape spate!Ba din contra mie la Nike(de exemplu) mi s-au parut chiar mai scumpe decit la magazinul de unde-i cumpar eu copilului si sotzului diverse chestii la reducere!

Planific o noua vizita in octombrie,am sa incerc sa vad daca e sau nu obiectiva afirmatzia mea!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

N=ai sa gasesti in Parndorf rochii la 5 euro in veci!
Au reduceri, dar nu asa mari cum am vrea noi si nu acum!reducerile sunt cam prin decembrie, ian , feb si august!Vorbesc de alea mai mari!
Asa, cate ceva la una alta gasesti!Ideal ar fi sa intri totusi, sa dai o raita, sa vezi ce si cum, ca sa ai termen de comparatie!

De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

XIO, in Pardof nu am fost, habar nu am ce preturi sunt.
Insa, daca aveti timp mergeti in Ingolstadt Village, nu e foarte departe de Muenchen.

Link in engleza: http://www.ingolstadtvillage.com/en/brand-directory/women

Nu stiu daca vei gasi tricouri la 2 euro, insa vei gasi multe lucruri frumoase la preturi bune, cel putin acum 2 ani se gaseau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

XIO, in Pardof nu am fost, habar nu am ce preturi sunt.
Insa, daca aveti timp mergeti in Ingolstadt Village, nu e foarte departe de Muenchen.

Link in engleza: http://www.ingolstadtvillage.com/en/brand-directory/women

Nu stiu daca vei gasi tricouri la 2 euro, insa vei gasi multe lucruri frumoase la preturi bune, cel putin acum 2 ani se gaseau.

--------------------------------------------
´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.

Eu locuiesc in München si am fost la Igolstadt Village si nu am fost impresionata de ce am gasit,doar ca centrul e cochet .

In München nu stiu outleturi decit in 2 locuri dar nu poti intra decit cu invitatie si lucrurile nu-s tocmai ieftine,sunt multe lucruri Escada reduse dar nu ieftine!
Outleturi faine sunt linga Stuttgart,la Metzingen,preturi de fabrica,si da,poti gasi blugi Esprit de 60 in magazin cu 10 euro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinuk@ spune:

eu nu am vazut lucruri in outlet mai ieftine de 60 de eu si cica reduse 75% si am fost in germania, austria, italia, peste tot mi s au parut la fel nici o diferenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luisa1983 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristinuk@

eu nu am vazut lucruri in outlet mai ieftine de 60 de eu si cica reduse 75% si am fost in germania, austria, italia, peste tot mi s au parut la fel nici o diferenta


Asa este pentru ca sunt ramase in stoc, puse la dispozitie de producatori celebri de marca , inainte de lansarea unor noi produse la schimbarea colectiei/sezonului/modei iar reducerea de 75 % este nesemnificativa pentru unii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alina

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

XIO, in Pardof nu am fost, habar nu am ce preturi sunt.
Insa, daca aveti timp mergeti in Ingolstadt Village, nu e foarte departe de Muenchen.

Link in engleza: http://www.ingolstadtvillage.com/en/brand-directory/women

Nu stiu daca vei gasi tricouri la 2 euro, insa vei gasi multe lucruri frumoase la preturi bune, cel putin acum 2 ani se gaseau.



Eu locuiesc in München si am fost la Igolstadt Village si nu am fost impresionata de ce am gasit,doar ca centrul e cochet .

In München nu stiu outleturi decit in 2 locuri dar nu poti intra decit cu invitatie si lucrurile nu-s tocmai ieftine,sunt multe lucruri Escada reduse dar nu ieftine!
Outleturi faine sunt linga Stuttgart,la Metzingen,preturi de fabrica,si da,poti gasi blugi Esprit de 60 in magazin cu 10 euro.

Alina,mami de 2 copii minunati



Da, e cochet!

Eu am gasit jeans si lenjerie pentru mine, iar sotul meu un sacou si vreo 3 camasi. E drept ca ma asteptam la oferte mai multe si preturi mai mici, dar nu puteam pleca cu mana goala de acolo.

La Metzingen e fabrikverkauf Boss? Ai fost?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Citat:
citat din mesajul lui Alina

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

XIO, in Pardof nu am fost, habar nu am ce preturi sunt.
Insa, daca aveti timp mergeti in Ingolstadt Village, nu e foarte departe de Muenchen.

Link in engleza: http://www.ingolstadtvillage.com/en/brand-directory/women

Nu stiu daca vei gasi tricouri la 2 euro, insa vei gasi multe lucruri frumoase la preturi bune, cel putin acum 2 ani se gaseau.

--------------------------------------------
´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.

Eu locuiesc in München si am fost la Igolstadt Village si nu am fost impresionata de ce am gasit,doar ca centrul e cochet .

In München nu stiu outleturi decit in 2 locuri dar nu poti intra decit cu invitatie si lucrurile nu-s tocmai ieftine,sunt multe lucruri Escada reduse dar nu ieftine!
Outleturi faine sunt linga Stuttgart,la Metzingen,preturi de fabrica,si da,poti gasi blugi Esprit de 60 in magazin cu 10 euro.




Da, e cochet!

Eu am gasit jeans si lenjerie pentru mine, iar sotul meu un sacou si vreo 3 camasi. E drept ca ma asteptam la oferte mai multe si preturi mai mici, dar nu puteam pleca cu mana goala de acolo.

La Metzingen e fabrikverkauf Boss? Ai fost?

--------------------------------------------
´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.

Da,nici eu nu am plecat cu mina goala dar totusi slaba oferta,la preturile alea gaseam si in München.
Eu mi-am luat tricou de la Tom Taylor si sotul si-a luat jeans Levis Strauss dar nu la pret mic,cred ca la acelasi pret ii gasea la 2 pasi in Kaufhoff München .

Da,la Metzingen am fost de mai multe ori si acolo este fabrikverkauf Boss.Nici nu ai ce compara cu Ingolstadt,e mult mai fain si mare.
Doar ca si acolo e cum nimeresti,eu m-am dus sa-mi cumpar geaca de primavara si nu am gasit,am gasit alte chestii faine si la preturi f bune atit pt mine cit si pt sot si copii.
Aici e link:

http://www.outletcity-metzingen.com/de/willkommen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Multumesc, Alina.

XIO deci, lasa Ingolstadt-ul si mergi la Metsingen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Multumesc, Alina.

XIO deci, lasa Ingolstadt-ul si mergi la Metsingen!

--------------------------------------------
´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.

cu placere.
da,asa e,Xio,schimba ruta.

Am auzit multa lume spunind ca "wow,merg la shopping la München",da,e ok,diversitate multa dar preturile sunt aceleasi ca si in alta parte de Germania .

Mergi la inceput