intrebari

intrebari | Autor: amelyze

Link direct la acest mesaj

buna ma poate ajuta si pe mine cineva ?

am avut ultima mestruatie pe 14.08.2011 acum 46 de zile am facut un test si a esit pozitiv,dar am dureri de ovare am fc prog la doctor dar ma poate primi abia luni
ce sa fc? am citit ca as putea sa iau no-spa pt dureri ca nu il afecteaza pe bebe,este prima mea sarcina si imi doresc ff mult acest ingeras,as vrea sa mai stiu cam cate sapt am

multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Si eu am luat NoSpa si am inteles ca este OK in sarcina. Poti verifica un prospect daca nu esti sigura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyi spune:

In primul rand felicitari si sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!
No-spa este ok in sarcina, poti sa iei cu incredere. Ca si varsta a sarcinii ai acum 6 saptamani si 3 zile, iar in aceasta perioada durerile sunt normale atat timp cat nu sunt foarte puternice si nu apare nici o sangerare. Sa fi atenta la sangerari, daca apare ceva, imediat la doctor.

29 + cu Diana Anastasia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Uite aici un prospect www.prospecte.net/prospect-no-spa" target="_blank">http://www.prospecte.net/prospect-no-spa. Ei zic sa iei NoSpa la recomandarea medicului. Din cate stiu eu totusi este indicat in sarcina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucillegrl spune:

Durerile sunt oarecum normale, pt ca se mareste uterul. Si eu am crezut la fel tot prin saptamanile 5 6 ca sunt dureri de ovare dar de fapt erau din cauza uterului, cel putin asa mi-a spus medicul, cat despre nospa cred ca poti sa iei ... nu cred ca exista graviduta care sa nu fi luat macar un nospa in timpul sarcinii, sau cel mai bine suni medicul si il intrebi daca poti sa iei.

Multa sanatate si sarcina usoara !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelyze spune:

multumesc mult pentru raspunsuri,va pup multa sanatate

Mergi la inceput