Brumarei si Craciunite de nov-dec 2011 (67)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deea_comsa spune:

Citat:
citat din mesajul lui dianalaura

Deea, daca nu sunt probleme la controlul de 32 s nu te cheama mai repede. Banuiesc ca daca doctorul vede ca la 32 de saptamani ai colul spre 2 (cica de la 2 in jos poti naste mai repede), sau placenta imbatrinita sau mai stiu eu ce, te cheama mai repede. in rest nu. De la 36, te cheama la 38...acum daca tu in astea 4 saptamani sesizezi ca au trecut "n" ore si nu misca copilul, sau ai contractii urate, normal ca nu stai, suni doctorul.
Emma, cu recuperarea...ce sa zic..imediat dupa operatie si 1 zi dupa mi-au dat calmante, si dupa aia la cerere, dar nu a fost nevoie.Nu m-a durut operatia, nici capul de la anestezie, pe mine m-a durut spatele de la paturile alea nasole cu burete din spital. Pentru ca nu te poti ridica direct in fund, ci prima oara intr-o parte, si cum bagam cotul mi se afunda in pat, nu avea patul nici grilaj de ce sa ma tin.... Cu dusul e mai greu, ca nici nu te poti apleca sa te speli pe picioare ca lumea, nici sa ridici picioarele...ca na, e chiar la taietura. Eu stateam in cada in picioare si ma spalam cum puteam, iar pe picioare si pe spate ma spala sotul sau mama. asta vreo 2 saptamani cred. Acum la capacitate 100% nu stiu cand am revenit, o sa vad acum, ca la prima nastere inca locuiam cu ai mei, si iti dai seama ca eu chiar numai de copil ma ocupam, mancare, curatenie..se gasea cine sa faca. Acum va fi un pic mai greu, dar tot pe mama ma bazez, mai ales ca stam in acelasi oras, si nu e mare.

diana28+ Calin Gabriel si mami de Ianis Stefan 14 mai 2007

www.lumeadianei.blogspot.com" target="_blank">http://www.lumeadianei.blogspot.com

Buburuzul
Poze

Eu ma simt bine, bebelusul misca foarte mult de asta nici nu mi-am facut probleme si de aia am zis k stau pana la 36 de saptamani, de cate ori am fost la control mi-a zis k totul e bine k am destul lichit k bebele e bine, inima ii bate bine, nu a fost nimic sa imi zica k ar trebui sa ma ingrijorez si doctorul a zis k peste vreo 2-3 saptamani sa mai merg la control deci pe la 35 de sapt....sper sa fie totul bine pana atunci si sa nu trebuiasca sa merg mai repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_comsa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lia73

puiu meu st numa in stanga
acolo se intinde acolo se gheia o pauzaste
si la voi tot asa?
doar intr-un loc?


Tu Maica si Fecioara primeste-ma la Tine,
Ca Tu esti Preacinstita, ma aperi si pe mine
Ajuta-ma sa sufar ajuta-ma sa lupt
Si sa ma rog la Tine cu glas neintrerupt.
Puternica Stapana, doar Tu poti sa ma ajuti
Cu ruga Ta fierbinte spre Fiul cel de Sus.

bebelinul meu scump

Ma la Bunul sa-mi daruiasca un sanatos
Florin 18 ani si +33 Matei Ioachim

Al meu sta tot in partea dreapta, acolo s eintampla totul la el))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_s spune:

irina ce burtica frumoasa sa fie bebe mare si sanatos
vb Liei..si a mea e mica si bebe sta transversal..ce suturi imi mai iau in parti

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

Citat:
citat din mesajul lui corina_s

irina ce burtica frumoasa sa fie bebe mare si sanatos
vb Liei..si a mea e mica si bebe sta transversal..ce suturi imi mai iau in parti

29+

al meu e in pozitia de lansare si tot ma tabaceste de-mi ies ochii
asa zice al meu cand vede cum imi trage"mamaaaaaaaaa dar ce te tabaceste"



Tu Maica si Fecioara primeste-ma la Tine,
Ca Tu esti Preacinstita, ma aperi si pe mine
Ajuta-ma sa sufar ajuta-ma sa lupt
Si sa ma rog la Tine cu glas neintrerupt.
Puternica Stapana, doar Tu poti sa ma ajuti
Cu ruga Ta fierbinte spre Fiul cel de Sus.

bebelinul meu scump

Ma la Bunul sa-mi daruiasca un sanatos
Florin 18 ani si +33 Matei Ioachim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Pe mine numai in vezica ma loveste. Si tot isi plimba cred ca un calcai sau un pumn pe sub buricul meu, se vede efectiv o galma cum iese in afara.





Tiny baby gator

Baby gator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

brambru te imbratisez cu drag

Pe mine pentru cezariana mea de urgenta nu m-au dus cu nimic, am mers pe jos, mai greu mi-a fost sa ma sui pe masa ca aveam contractii neincetat si atunci intepeneam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

La mine le-au luat exact cinci minute sa ajunga in sala de operatii, s-au miscat super repede.



Tiny baby gator

Baby gator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui miereamara

Daca va mai aud ca va plangeti de kilograme, va bat.

Eu am 16 kile in plus la 32 de saptamani:)))))), da' nu prea imi bat capul pt ca stiu/sper ca o sa slabesc la fel de repede ca la A. La el in prima luna s-au dus fara nici un fel de efort 17 kilograme, sper sa fie asa si acum. Lasa sa fie cupilu mare si sanatos:))
......


Ai o burtica f frumoasa, e de pozat pentru reclame, felicitari!
Eu nici nu ma laud nici nu ma plang, nu ma laud ca nu am de ce si de plans e prea tarziu, daca nu am avut grija inainte sa fiu supla acum e lipsit de sens. Oricum eu cand vad ca fetele spun ca la 167cm au cu tot cu sarcina 62 de kg si se plang de "grase" ma apuca rusinea..de mine... eu am 163cm si nu spun cate kg ca ma apuca jalea. Aveam si eu candva 62 de kg, dar neinsarcinata, ma simteam doar un pic plinuta .

V-am vazut in poze pe toate care ati pus poze, sunteti frumoase, suple si sexoase, tot inainte!


Lia, si bebita mea avea ceva special cu partea dreapta insa, ieri am mers la control la moasa, doar m-a masurat (nu mi-a spus scorul, nici nu am intrebat) si pipait pe burtoi. Mi-a spus ca e cu popou in sus si cu fata spre dreapta, ceea ce simteam si eu cand ma culcam pe dreapta, ma scormonea cu manutele pe acolo pana ma suceam pe stanga. Aseara la 10 a apucat-o rasucirea, s-a sucit pe stanga, asa ca acum ma scormone cu manutele pe stanga, macar nu ma mai impunge cu calcaiele in vezica biliara.

Eu nu stiu, oi fi eu inchipuita sau o fi posibil... am avut senzatia ca ii simt posteriorul iesit in relief sub coasta stanga, dupa ce s-a sucit, am mai avut o nalucire din asta acum o saptamana, m-am trezit dimineata cu o galma in forma de para cu baza in sus aproape de aceeasi coasta, para de lungimea palmei, as fi jurat ca e forma spatelui iesita in relief.



Nina, 28+,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

E hai ca spun acum si cate kilograme am:)))) 85 in cap!



Tiny baby gator

Baby gator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wildorchid spune:

Citat:
citat din mesajul lui miereamara

E hai ca spun acum si cate kilograme am:)))) 85 in cap!



Tiny baby gator

Baby gator

Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.



Miere, esti frumoasa foc, nu se vad alea "65" de kg cu care te lauzi.Si burtica e de vis, desi cred ca ti-e cam greu cu intorsul in pat, asa e?

Oricum sanatate multa si sarcina usoara in continuare.

Emma 29 saptamani

Mergi la inceput