Credincios pana la moarte...

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Katya,asadar tu consideri ca scoala ar trebui sa-mi(sa ne) ingradeasca dreptul la libertate religioasa,sau dreptul meu de a-mi educa copilul si a-l indruma pe calea care cred eu ca-i cea mai buna pt. el.
De ce sa-i interzica scoala copilului meu sa poarte "fular"?Scoala e acolo sa-l educe ,nu sa-l invete sa fie intolerant cu altii,sa ingradeasca drepturile (de exprimare si/sau religioase) ale unui individ.
si de ce tu si scoala considerati ca asa e normal ,ca femeia sa iasa descoperita din casa si de ce DACA VOI considerati asa ,trebuie sa ma supun eu si fiicele mele regulilor voastre de "normalitate"?
Pe mine m-a intrebat cineva ce consider si cum consider eu normal?
Atit timp cit baticul meu,pardon,fularul...nu amentinta nici securitatea nationala ,nici nu deranjeaza ordinea publica,nici nu atenteaza la sanatatea sau moralitatea societatii...de ce sa il dau eu jos?De ce sa impuna scoala acest lucru fetelor mele ?Doar ca ti se pare tie ca este un abuz????Interesant mod de gindire!

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katya spune:

Eu am pus automat in romana fular, pt ca pe aici lumea zice de foulard sau voile la baticul musulman, deci n-am avut intentia sa te jignesc.

In rest, cum spuneam, nici eu nu vreau controverse, cum ai intrat tu s-o aprobi pe Tanti Zavaidoc, asa am intrat eu pt Ingrid.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Nici eu nu vreau controverse,aveam doar citeva curiozitati dar am sa raman asa nelamurita.Cum ziceam ,sunt obisnuita cu stilul de a va aproba mai din umbra mai pe fata ,nimic nou.

Daca fularul din toate mesajele tale ar fi fost macar ceva ce m-ar fi jignit...Dar nu-i!Au fost altele mai grave pe care refuzi sa le comentezi.nicio problema.
Diferenta e ca T.Z. condamna acelasi lucru ca si voi,insa cerea decenta.Eu asta aprobam .In schimb tu aprobi agresivitatea si habotnicia ...vezi diferenta?
O seara placuta sau dupa caz,noapte buna.Eu am plecat la munca.

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elizaj spune:

S-ar putea inchide subiectul,deja suntem cam pe langa...L-am postat pur si simplu pentru ca mi s-a parut revoltator faptul ca niste oameni pot face asa ceva unor semeni de-ai lor,nu conteaza religia,culoarea,nationalitatea,etc.
Nu putem decat sa ne rugam,ca Dumnezeu sa puna mila acolo unde nu mai exista,pacat,mare pacat...
Eu m-as abtine de la comentarii strict personale,gen nu stiu cine ce are cu religia mea sau eu sunt mai bun ca altii si religia mea e cea mai grozava,pana la urma e vorba de viata unui om,care are 34 de ani si are de crescut doi copii,de 9 si 7 ani,care sta in puscarie din iunie 2010 pentru simplul fapt ca nu are aceleasi convingeri ca ceilalti.Si se prea poate sa mai aiba cateva zile de trait...numai pentru ca esti Crestin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Inchis la cererea autoarei



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput