Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***348***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Bianca, nu mi-e greu sa o tin dar mi-e greu sa ma organizez cu gatitul pentru ceilalti:
-Ian nu prea maninca nimic in afara de fructe si iaurt natur si/sau mozarella dar tot ii fac cite ceva
-Jambo posteste intotdeauna joia si vinerea iar eu am avut azi -vineri-, de ex, zi de proteine; miine el sigur ar hali ceva carne, eu am amidonuri si tot asa; noroc ca duminica am carbohidrati si vom comanda pizza
-tata nu posteste decit in Poturile mari dar ii place papa bun iar in ultimele 2 saptamini, lui i-am gatit de regim.

Astept sa-mi gasesc job sa pasez aceasta indeletnicire neplacuta...cuiva

PS. Azi am trisat nitel: dupa piftia de la prins, efectiv, nu-i venea sa pun gura pe carne de nici un fel; asa ca am mincat niste pepene rosu E grav?

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Bianca, pai si din Bistrita se vede ca Vladimir e artist!

PS. Nu sint logata, asa ca nu pot edita mesajul anterior; sorry

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Bianca, nu mi-e greu sa o tin dar mi-e greu sa ma organizez cu gatitul pentru ceilalti:
-Ian nu prea maninca nimic in afara de fructe si iaurt natur si/sau mozarella dar tot ii fac cite ceva
-Jambo posteste intotdeauna joia si vinerea iar eu am avut azi -vineri-, de ex, zi de proteine; miine el sigur ar hali ceva carne, eu am amidonuri si tot asa; noroc ca duminica am carbohidrati si vom comanda pizza
-tata nu posteste decit in Poturile mari dar ii place papa bun iar in ultimele 2 saptamini, lui i-am gatit de regim.

Astept sa-mi gasesc job sa pasez aceasta indeletnicire neplacuta...cuiva

PS. Azi am trisat nitel: dupa piftia de la prins, efectiv, nu-i venea sa pun gura pe carne de nici un fel; asa ca am mincat niste pepene rosu E grav?

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani






Dupa cele aproape 2 kile ai prins curaj:)) si ai bagat pepene. habar n-am cat e de grav...tu chiar crezi ca eu sunt experta in nutritie? eu ti-am zis principiile de baza. Acum, te revansezi si tu maine si nu mananci cartofi...bagi orez la greu (si niste ceai antiadipos sa nu te constipi)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Bianca, pai si din Bistrita se vede ca Vladimir e artist!

PS. Nu sint logata, asa ca nu pot edita mesajul anterior; sorry

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani






Dar io ca bag bomboane Bucuria in mine de 2 zile ce sa mai zic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Vladi, e super. Se simte omu' ca acasa la el. Dezinvolt, fara nici o jena. Brovo, Bianca. Caci e si meritul tau.
Ori cat despre tine...sa nu te mai aud ca am un kil de dat jos...sau 0,45 de grame...Ti-am zis eu ca nu stii ce e aia sunca.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Vladi, e super. Se simte omu' ca acasa la el. Dezinvolt, fara nici o jena. Brovo, Bianca. Caci e si meritul tau.
Ori cat despre tine...sa nu te mai aud ca am un kil de dat jos...sau 0,45 de grame...Ti-am zis eu ca nu stii ce e aia sunca.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel



Oho, ba stiu.
V-am zis ca in SUA m-am ingrasat 15 kg in 3 luni. Asa ca stiu ce-i aia sunca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Salutare la ceas de seara!

Am savurat efectiv fotografiile si filmuletul de la serbarea lui Vladimir! Ce pisoi simpatic!( sau era iepuras???)Mi s-a parut extraordinar de cooperant si are ritmul in sange. Bianca, and s-or mai limpezi apele cu banii, du-l la ceva ore de muzica, se vede ca ii place mult.

Andreiul meu continua sa aiba muci, am fost azi la gradinita sa iau o cutie pe care am uitat-o acolo si mi-a zis doamna ca mai toti sunt raciti, deci a avut dreptate Ilinca, numai ce a facut cunostinta cu primul virus gradinaresc. Oricum, luni il duc la gradi, daca se face bine, ca numai despre asta vorbeste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Ina


Ian a luat mucii la gradi in ziua cu nr 4. Ii are si acum dar intr-o varianta mai "soft"; folosesc doar ser fiziologic si batista bebelusului dimineata si seara, inainte de culcare. Altceva nu are dar tot intentionez sa cumpar siropul recomandat de Bianca. Stiam si eu de el dar...uitasem

Voi ati facut Prevenarul, ca nu mai stiu?
Sanatate si sa scapati rapid (si fara recidiva) de mucii enervanti

PS. Denisamada unde a disparut?

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Ina- Nu-i chiar poezie seara de seara. Cateodata asa as tranti usa (demonstrativ) si m-as cara in lume sa nu mai aud de maraiti, dar imi trece iute si-mi aduc aminte de mom astea frumoase si sper la urmatoarele si-mi trece dorul de duca si a doua zi o luam de la capat...si viata e frumoasa ca-s optimista de felul meu.





Mergi la inceput