Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 5

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

buna fetele

toma_lly nu poti sa mergi la un alt eco pana saptamana viitoare? macar sa stii ceva... eu iti tin pumnii sa fie totul bine
aredwynn si mie imi place Natalia . Vrei sa trec numele in listuta? Felicitari pt vestile bune de la eco!
chitosenia da, mai am putin pana la 15 s dar dupa cum spun fetele ca la prima sarcina l-au simtit pe bebe pe la 18 s... cred ca mai am de asteptat
gabrielarusu te asteptam cu vesti bune
oana_pdv Doamne ajuta ca totul sa fie bine cu bebelina

pup burticile

Monica, fericita 14+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aredwynn spune:

Multumesc, Monna! Da, poti sa treci numele, ca daca dr nu s-a razgandit la sex, nici noi nu ne razgandim la nume

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aredwynn

Multumesc, Monna! Da, poti sa treci numele, ca daca dr nu s-a razgandit la sex, nici noi nu ne razgandim la nume

16+


rezolvat

Monica, fericita 14+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Lorym la multi ani si spor la alergat

fetele nu vreti sa facem si o listuta cu zilele noastre de nastere sa stim cand se sarbatoreste una din noi?
daca sunteti deacord astept datele, macar ziua si luna, nu e musai si anul, cum vreti

Monica, fericita 14+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_pdv spune:

toma_lly ce ma enerveaza dr astia care iti arunca o bomba cu fitilul aprins de parca ai sti cum sa o manevrezi atata vreme. Eu sper din suflet sa aibe un ecograf antic, de obicei la sarcinile oprite in evolutie pana in 12 sapt apare o sangerare maronie sau cu cheguri.. Acum nu stiu daca e si o regula asta!
Incearca sa iti pastrezi calmul, stiu ca e greu sau fa macar un test de sarcina daca iese pozitiv bebe e tot acolo cu siguranta. Eu am pierdut in urma cu cativa ani o sarcina, oricum planuisem un avort fiindca eram in primul an de fac, iar cand am venit pt curetaj am aflat ca pierdusem sarcina iar inainte de a se apuca de curetaj mi s-a dat sa fac un test de sarcina si a iesit negativ intr-adevar, eram cam in 8 sapt iar sangerarea a fost f mica o mica pata de sange maronie pe care o confundasem cu altceva... Asteptam vesti
despre noi inca nu am gasit un nume as vrea sa aibe aceleasi initiale ca baietelul D( Dragos) si A( Andrei)fiindca avem mobila in forma de castelus iar manerele sunt niste scuturi pe care sunt sculptate aceste initiale, astept sugestii dar as vrea si un nume de sfant dar nu Andreea fiindca sotul mai are o fetitza pe care o cheama asa :) astept sugestii si de la voi! In rest am cam racit, de fapt am luat de la fiul meu si ma cam doare si burtica de 2 zile iar pe bebelina parca nu o mai simnt deloc tot de 2 zile, dar dat fiind ca acum sunt doar cativa fluturasi nu ma panichez inca, am mai patit asta si la prima sarcina , mai astept 2-3 zile . Insa trebuie sa ma pun rpd pe picioare ca nu am voie sa fiu bolnava sau sa iau medicamente cand fac amnio!
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_pdv spune:

imi place ideea cu zilele de nastere! Legat de asta , eu am DPN-ul pt bebelina exact ce ziua de nastere a mamei mele: 8 martie , si tat fiind ca este si ziua mamei as putea sa folosesc A-ul de la ea, o cheama Aurelia pe mama daca ar avea si soacra un nume cu D, as impaca si pe toata lumea dar tot cu A e: Angla si imi place si mai mult! Andrei, fiul meu, vrea sa o cheme Kiara- nu stiu exact de unde i-a venit, in urma cu ceva timp s-a jucat cu o fetitza Kiara Elena, a fost primul copil cu care el a socializat fara nici cea mai mica retinere , imi place numele iar daca tot nu gasesc acel "D A" cred ca o sa-i zic kiara Maria sau Kiara Minela ( la inceputul povestei de iubire dintre mine si sot ne faceam planuri pt o fetitza pe care sa o cheme Minela, dar provine de la numele tatalui meu- Minel desi in acte e ion)insa combinatia asta imi place tare Kiara Minela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

oana_pdv nume de fetita cu D mie imi place Daria iar cu A, Alexia, Ariana...

le: si inca o idee (azi sunt plina de idei ) daca vreti la gravidutele care au deja bb1 sau bb2 ii putem trece in listuta cu data nasterii puiutilor ca sa-i sarbatorim si pe ei nu numai pe mamici . ce spuneti?
daca va hotarati si vreti astept datele si fac eu modificarile necesare

Monica, fericita 14+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Noi cu numele nu stam bine deloc. Daca e baiat eu vroiam Reilly Tudor, dar nu ii place sotului. El vrea Van. Insa mie nu imi suna bine. Daca e fata el vrea Freya Ana, iar eu Matylda. Lui nu/i place Matylda. Bine ca mai avem destul timp sa decidem. Mai ales ca inca nu stim sexul lui bebe si eu nu am nici un feeling.

Eu sunt de acord cu datele de nastere / eu 4 august 1977 si Finn e la semnatura 15 octombrie 2009.

Finn Constantine 15.10.2009 si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

La primul a pus sotul numele...si eu nu m-am bagat pt ca mi-a placut: Rares.
La al doilea ii pun eu numele: Daria sau Mara (inca nu sunt decisa, dar mai sigur Mara)
iar la baietel oscilez intre Tudor si Vlad...oricum n-am vre-un feeling ca ar fi baiat.
Eu sunt pe 10 08 1980, iar Rares e pe 11 03 2007
Sotul si Rares sunt in Pesti ,iar eu Leoaica si bebe 2 Berbec...se face echilibrul apa-foc in familia noastra

Miha, mamica fericita de Rares si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikoniko spune:

Hello, Ladyes
Ma inscriu si eu in clubul vostru, cu dpn 27.04.2012, sarcina obtinuta prin fiv


Niko9+ si mami de Alex (1995)

MTHFR C677 Homozigot

Mergi la inceput