FIV cu ovocite donate(5)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns donna3 spune:

buna fetelor!

laura- ma bucur ca ai reaparut si ca sunteti bine Ce tratament de sustinere ai primit?

adriana,tusferi,claand- voi cand dati startul?

blumoon -e greu dupa un esec si e greu si cu un asemenea diagnostic.Acum important e sa fii tare,sa te linistesti si o sa vezi ca timpul le rezolva pe toate.
am inteles ca analizele le-ai facut in Italia,dar fiv-ul unde l-ai facut? tot in Italia?

Eu mai astept o luna ,vad ce-mi zic hormonalele si in fct.de asta trec la treaba,nu mai vreau sa pierd mult timp.

va pup!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blumoon spune:

Buna ..Eu am facut atat analizele cat si fiv-ul in italia.Am sa va dau si valorile de referinta ale analizelor difera un pic de cele din ro.Oricum sunt in perioada cand nu stiu ce se va intampla cu viata mea.Medicul mi-a spus sa iau o pauza si ne vom auzi la anul.Nu pot.Sincer nu pot sa iau o pauza.

Ma scuzati ca sunt trista ,nu vreau sa va transmit si voua starea mea.

Cine din voi a reusit cu ovule donate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Laura, multumesc mult pentru informatii! Mi se pare foarte corecta abordarea lor. Multumesc si pentru urari. Desi sansele sunt foarte mici, atata timp cat nu sunt zero, eu cred ca merita sa incerc.

@donna3 - Eu deocamdata o sa incep o stimulare usoara si o sa incercam o punctie pe 31 octombrie. Daca rezulta un embrion trebuie sa il crioprezervam si sa fac o noua stimulare usoara si sa incercam sa mai obtinem un embrion. Din cate am inteles facem acest ciclu de 3 ori si daca avem ce transfera, facem si un embriotransfer. In concluzie, un eventual embriotransfer va fi peste 3 luni. Pana atunci ma apuc si strang banuti si de Brno. In functie si de rezultatul primei punctii intentionez sa ma inscriu pe lista de asteptare de la Reprofit.

Va pup!



"Intreaga problema cu lumea aceasta este ca prostii si fanaticii sunt mereu siguri pe ei, iar oamenii intelepti au intotdeauna indoieli" Bertrand Russel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blumoon spune:

Buna fetelor...Va rog ceva in special pe Laura.Incerc sa trimit la Reprofit un mail dar mi se intoarce.Dupa ce am lucrat la el toata dim mi s-a intors.

Multumesc din suflet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Scuze ca nu am apucat sa va scriu... am intrat doar pt adresa de mail... la restul intrebarilor (daca mai sunt) raspund mai tarziu...

blumoon eu am trimis primul mail la aceasta adresa: info@reprofit.cz

Daca nu merge asta, foloseste-l pe-asta: kopecna@reprofit.cz
Este al coordonatoarei mele de FIV...

Te pup

Laura



7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blumoon spune:

Multumesc din suflet Laura.Am reusit sa citesc din urma,nu tot recunosc.Daca nu ma insel ai reusit sa ramai insarcinata cu ovule donate.Iti doresc din tot sufletul sa ai parte de momente frumoase si multa sanatate.

Am sa incerc mai tarziu sa trimit mail-ul.

Tututor fetelor le urez mult noroc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_maria spune:

Laura ma bucur mult pentru tine sa a-i o sarcina usoara.
Imi poti spune cat te rog cat este timpul de asteptare pentru fiv cu ovule donate?Dar cel cu embrioni donati?La noi numai eu am probleme se pare ca ovocitele mele nu sunt de calitate desi am 28 ani, am descoperit asta la cele 2 Fiv-ri pe care le-am facut anul acesta.Imi pare rau ca la noi in tara nu se face fiv cu ovule donate fara a veni cu donatoarea si suntem nevoite sa mergem in afara( eu nu stiu engleza si nici sotul meu nu stiu ce voi face dar vreu sa fac tot ce-mi sta in putinta pentru a avea un bebe)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui blumoon

Multumesc din suflet Laura.Am reusit sa citesc din urma,nu tot recunosc.Daca nu ma insel ai reusit sa ramai insarcinata cu ovule donate.Iti doresc din tot sufletul sa ai parte de momente frumoase si multa sanatate.

Am sa incerc mai tarziu sa trimit mail-ul.

Tututor fetelor le urez mult noroc.


Dap, eu am ramas insarcinata cu ovocite donate, din prima incercare. In prealabil am facut 3 fiv-uri cu ovocitele mele, nereusite...

Iti multumesc pentru urari!

Laura



8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui ada_maria

Laura ma bucur mult pentru tine sa a-i o sarcina usoara.
Imi poti spune cat te rog cat este timpul de asteptare pentru fiv cu ovule donate?Dar cel cu embrioni donati?La noi numai eu am probleme se pare ca ovocitele mele nu sunt de calitate desi am 28 ani, am descoperit asta la cele 2 Fiv-ri pe care le-am facut anul acesta.Imi pare rau ca la noi in tara nu se face fiv cu ovule donate fara a veni cu donatoarea si suntem nevoite sa mergem in afara( eu nu stiu engleza si nici sotul meu nu stiu ce voi face dar vreu sa fac tot ce-mi sta in putinta pentru a avea un bebe)



Daca intrebi de clinica Reprofit, Brno, unde am facut eu, timpul de asteptare cu ovocite donate este de 8-10 luni iar cu embrioni nu stiu excat, cred ca in jur de 3-4 luni. Cel mai bine este sa trimiti un mail si sa ii intrebi de partea cu embrionii donati... si daca afli ceva, sa ne spui si noua.

Laura



8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

Laura iti sta din ce in ce mai bine cu semnatura asta! Creste, creste....creste...
Va urmaresc de atata timp si pe tine si pe samira incat acum ma bucur tare mult cand iti vad semnatura. Plus ca mi-am recapatat si eu speranta.
Sarcina usoara!
Aurora

Mergi la inceput