FIV cu ovocite donate(5)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Roxana eu zic sa alegi in Cehia unde am vazut ca sunt cei mai solicitati in donarea si au o rate foarte ridicate ....am citit pe alte forumuri si foarte multe femei vin din Anglia,USA, in praga si in alte clinici din Cehia....sunt buni si vad ca au o rata ridicate de succesc. Si pretul e ok si un fiv cu ovulele personale vad ca au pret mult mai bun decit in tarile vecinate.Ramine la aprecierea ta totusi,iti faci si o vacanta pe linga asta,te relaxezi un pic.
Va lasnoapte buna si uitativa in ghetute.

Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

lacuricule am sa vorbesc cu samburache-putulache sa te ia la suturi puternice in zona vezicii, de n-o sa stii de ce stai numai la toaleta, daca nu mai dai semne de viata...moastele trompii tale de elefantica, ca asa faci mereu: intri, spui doua vorbe, apoi astepti o sarbatoare mare. Judecand astfel, vom citi despre voi de Craciun si de Paste...

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana33 spune:

Looana,deci daca am donatoare plec cu donatoarea de mana pana in Cehia?Asa am inteles.Si inca o intrebare:pun numai 2 embrioni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Roxana nu stiu daca tu vrei neaparat o anumita persoana care o ai tu ,cum e cu asta...daca vrei si tii neaparat atunci probabil trebuie sa le spui tu.Dar ei iti cauta persoana care ti-se potriveste tie ,ochii,par,inaltime, grupa sanguina etc. Sieventual daca ai anumite cerinte poti sa-le mentionezi tu in email. Eu am lasat in grija lor adica ei i-mi cauta persoana potrivita si este anomina tie sau tu ei.eu zic ca e mai bine asa nu ai dureride cap legat sa aduci cu tine ,sa-i platesti cazare,drum ,alte costuri etc.
Eu nu am dureri de cap.Eu sunt cu 2 clinici in schema cu Reprofit sunt in asteptare pt un termin cit de rapid posibil, iar cu PFC nu am timp de asteptare merge totul repede maxim 2 luni dar costa 6000€ si iti garanteaza dupa 5 zile 6-8 embrioni de calitate buna si ei fac cu PICSI .Embriologul am vazut ca unul foarte renumit la ei in Cehia.
Uite aici http://www.pragueivf.com/de/startseite/
Nu mai bine pe maine ,noapte buna

Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Roxana da pun 2 embrioni sau 3 depinde te intelegi cu Dr. Ramine la intelegerea voastra la fatza locului .Eu vreau 2 ca sa mai las si la congelat in caz de negativ sa mai am acolo

Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Buna fetelor,
Urmaresc acest topic de cand l- a deschis Mami-vreau, de pe vremea cand speram ca voi reusi cu ovocitele mele...intre timp s- au mai schimbat lucrurile

Vad ca s-a mai animat acest topic, ceea ce ma bucura ca mai avem cu cine sa ne sfatuim dar ma si intristeaza ca vad ca sunt din ce in ce mai multe fete tot mai tinere care ajung la donare de ovocite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Pana acum n- am avut curaj sa scriu, dar urmarindu-va pe voi am zis ca e bine sa impartasesc si cunostintele si experientele mele, poate pe viitor va ajuta pe cineva.

Mami-vreau, felicitari pentru sarcina, avea o istorie asemenatoare, ba chiar cred ca era sa ne si intersectam la un fiv in Ungaria. Iti doresc numai bine si sa duci sarcina cu bine pana la capat.Ai trecut si tu prin multe si meritai o astfel de rasplata

Felicitari fetelor ca nu va dati batute, ca sunteti optimiste si increzatoare. Eu mai am momente cand zic ca renunt, nu-mi mai gasesc puterea sa merg mai departe, dar pana la urma...cred ca deja e un mod de viata la mine. a intrat in rutina analizele, ecografiile, planurile de viitor incat o iau de la capat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

buna dimi! in sfarsit am elucidat injectia aia nenorocita,deci pentru viitor ,pentru cele care veti avea nevoie ,in tara pe nici un medicament din cele pe care le cer ei nu va scrie depot ... dar asta inseamna eliberare treptata ,actiune prelungita ,deci dipherelin-ul 3.75 mg care e la noi e ok.Lupron sau decapeptyl veti gasi foarte foarte greu in Ro ,dar dipherelinu-l asta se gaseste. Substanta activa este triptorelina ,deci se poate lua pentru ca este la un pret si mai mic decat in cehia ...si nu se compara cu pretul din germania ! Deci injectia e ... asteptam sa treaca timpul.Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

Irilac ,bafta si tie ,si capul sus ,se stie ca noi femeile suntem niste luptatoare si intotdeauna vom gasi puterea de a ne ridica si de a merge mai departe .Ai incredere ca in final va fi bine si merita sa luptam ! Eu ma lupt de 14 ani imediat ,si am avut momente in care am renuntat din varii motive ,dar pana la urma mi-am gasit curajul si putertea de a mai incerca iar .Curajiubita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

B una fetelor!...a trecut Mos Nicolae pe la voi?...eu sigur cred ca da...

mam_vreau nu da nici un semn...eu sper ca e ok...si ca sarcina inainteaza fara probleme...va tin pumnii tuturor!

irilac31 ma bucur ca ai inceput sa scrii si tu...nu se stie niciodata ce cunostinte are fiecare si cu ce ne putem ajuta intre noi...iti doresc sedere scurta pe aici...si sa ne auzim in viitorul apropriat gravidutze

apalina, ma bucur mult ca impartasesti din experientele tale cu medicatia, adevarul e ca eu habar nu am ce ma asteapta...
iti tin pumnii stransi...si o sa treaca repede perioada asta cu Sarbatorile...si in ianuarie iti vine randul....mult mult succes!
va pup si o zi buna

Mergi la inceput