FIV cu ovocite donate(5)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

apalina, putem indrazni sa te rugam sa ne procuri si noua medicamentele in ianuarie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

Smaik bineinteles ca da ,in masura in care va pot ajuta odata ce sunt acoloo voi face cu cea mai mare placere !Eu cred ca pentru programare conteaza cel mai mult grupa sanguina ...in functie de asta aleg donatoarea ...eu avand o grupa comuna A II pozitiv cred ca nu a fost o problema in gasirea unei donatoare compatibile...sau nu stiu ..un pic de noroc.Mami vreau daca intri ...o intrebare am ...este un formular ce trebuie complectat si semnat ...deci nu functioneaza cred completat doar in word si trimis ...cum fac? il printez ,il semnez,scanez again si trimit? sunt tufa de venetia cu tehnologia asta multumesc ,si o dupa amiaza placuta dragelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

Smaik eu cred ca doar estrimax-ul e bine luat de la ei ,nu se gaseste in tara ,in schimb restul ...m-am documentat si sunt preturi mai accesibile in tara ...lupron de ex in tara e 100 de euro ,in germania 140 de euro ...si cred ca si in Cehia e cam pe acolo...restul nu sunt asa scumpe si se gasesc fara probleme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

merci mult apalina
eu am AB4 pozitiv...
eu toate formularele le-am salvat, completat si trimis asa cum erau
o seara placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Buna seara la fete
Apalina eu am complectat cu micro- office formulare pt trimitere.
Eu am primit de la Zlin pt 2 februarie programare,urmeaza sa le confirm data si sa continuam planul.In plus am scris azi dimineata si la reprofil ,aici astept.Mai am citeva oferte de la clinici din Praga care merge repede fara timp de asteptare,numai ca vreau si eu sai-mi fac niste analize preventiv + ale pt ei necesare, si cu trombofilia nu am facut nimica adica nici un med. Pt tratament.Mi-a scris o clinica din praga nu mai stiu care e dar ma uit daca e intersat cineva care mi-au facut o lista de analize.... Mi sau parut foarte ok inainte de a se ocupa de pacient iau multe in calcul legat de problemele fiecaruia.
Va las ca am ceva te trebuiala pe aici....revin
O seara faina sa aveti


Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

probabil de aceea dureaza mai mulr Smaick..... nu de complectat e problema ...am program .... era chestia de formularul care trebuie semnat ...ce fac? pur si simpluy trec numele sau cum? ca doar nu semnez cu pixul pe display

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

apalina, pai asta voiam si eu sa spun dar cred ca nu m-am exprimat corect, merg completate si nesemnate. probabil vom semna acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

aha deci merg nesemnate ...asta nu intelegeam ...merci iubita deci ma apuc de treaba .Feteleeee eu ce fac?> nu mi se opreste ciclu asta nici cum.... n-o fi problema oare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roadetot spune:

apalina draga, incearca sa te sugestionezi, totul va fi bine, probabil tot de emotii ai si problema cu menstruatia. Asa mi s-a intamplat si mie odata demult, la mine insa venea mai repede, prea repede... cu cat se apropie data cu atat suntem mai emotionate, imi zic sa ma calmez sa ma pozitivez, eu incerc sa nu imi mai fac griji. E foarte greu, pentru toate e cel mai important, bine ca exista si forumul asta. Eu mi-am luat de acum bilete de avion, pentru sfarsit februarie, 170eur/perosana cu Nikifly pana la Viena, cu cazarea ramane sa ma mai gandesc nitel. Tu unde o sa stai? in privinta medicamentelor eu i-am aratat lista lui doctorache al meu si mi-a zis ca se gasesc si la noi sa nu-mi fac probleme. N-am cautat inca, voi ziceti ca nu sunt pe piata romaneasca?

Mergi la inceput