FIV cu ovocite donate(5)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Un webseite www.reprogenesis.cz din cite am citit eu pe net pe alte forum-uri si nu necesita timp de asteptare si pretul e ok .Acuma am primit oferta de la ei un ICSI Zyklus mit gespendeten Eizellen mit Blastozystenkultur und Assisted hatching pret EURO 4.500,-.
Eu am scris la toate clinicle posibile care le-am gasit pe net si mi-au raspuns multe ,pt e tentant unde nu se asteapta multe luni si clinic foarte mari....
Hai ca va las ca iar stau pe net
o zi buna pe la fiecare



Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Asta cred ca e foarte aproape de Reprofit, unde am fost eu:

ReproGenesis
Hlinky 60/144, 603 00 Brno
Czech Republic


Reprofit International
Adresa: Hlinky 122/48
Brno, 603 00



Laura



15+

Cand erai tu foarte mic, Galbenus pulsand sub coaja, Cand intreaga ta faptura Era jumatate vraja,
Cand beai aerul cu mine, Cand visai in visul meu, Cand vedeai lumina lumii Pe care-o vedeam doar eu...
Ei, dar e-o poveste lunga Despre Dor si Duiosie, E o stranie poveste Despre Aripi-care-cresc,
Pe care cand vei mare, Poate–odata si odata Tot am sa ti-o povestesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

buna fetele am pus o poza la profil cu bebeica ..
uratico ce mai faci?ce face fetita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

Buna
Laura, cu cat timp inainte ai inceput tratamentul? Trebuie sa imi fac cateva calcule vis a vis de procurarea medicamentelor..
Vad ca bebeul tau a prins culoarea albastra, felicitari si sanatate multa.
Salut si restul fetelor, o zi buna sa aveti
Aurora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Citat:
citat din mesajul lui mami_vreau

Asta cred ca e foarte aproape de Reprofit, unde am fost eu:

ReproGenesis
Hlinky 60/144, 603 00 Brno
Czech Republic


Reprofit International
Adresa: Hlinky 122/48
Brno, 603 00



Laura



15+

Cand erai tu foarte mic, Galbenus pulsand sub coaja, Cand intreaga ta faptura Era jumatate vraja,
Cand beai aerul cu mine, Cand visai in visul meu, Cand vedeai lumina lumii Pe care-o vedeam doar eu...
Ei, dar e-o poveste lunga Despre Dor si Duiosie, E o stranie poveste Despre Aripi-care-cresc,
Pe care cand vei mare, Poate–odata si odata Tot am sa ti-o povestesc...




Credeai ca nu te gasesc, ai?!!! Pai se poate?! Ce bataita iti dau! Sa nu stim nimic de tine de atata timp. Sa nu stim de fluturas! Pai pana cand tot strig la tine dincolo?
Iata ca am venit dupa tine!


Ma scuzati fetelor pentru intruziune!
Dar trebuia sa iau atitudine, ca nu se mai putea.
Va doresc multa sanatate si sa va ajute Dumnezeu sa va indepliniti visele!

Elly 16+ cu Babyboom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

buna seara fetelor,am intrat doar sa va spun ,celor care sunteti aspirante la fiv cu ovo donate ca puteti obtine la Brno o programare in timp relativ scurt ...timpul de asteptare nu e atat de mare pe cat se scrie ...eu am obtinut o programare pentru 16 ianuarie 2012 ,deci va puteti incerca norocul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roadetot spune:

super tare, apalina! ce bine ca vei ajunge la brno inaintea mea, ne spui si noua cum a fost, mergi la Brno la Reprofit, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

da Roadetot ,la Reprofit Brno merg ...cred ca e cea mai buna alegere ,pana acum sunt incantata de cum am comunicat cu ei ...fata de Zlin ,nici nu se compara!Si vreau sa cred ca si profesional sunt la fel de buni...sper! Acum astept inca un mail de la ei pentru ca se pare ca am o problema ,nu mi se opreste ciclu din 14 noiembrie ....nu stiu ce se intampla ,am facut un control acum 3 saptamani si totul era ok ...ce-o fi? habar n-am ,dar sper sa nu ne dea peste cap planurile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

off topic ...sper sa nu o dau in bara .... stiti cumva cum imi schimb nick name-ul ? tot incerc dar nu reusesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

buna fetele; probabil fac programari in functie de fisa de aptitudini pe care o trimiti la ei, altfel eu nu-mi explic cum o programare din septembrie este pentru aprilie si una din noiembrie este pentru ianuarie. si mie mi s-au parut super receptivi, am trmis alalteieri un email doctoritei cu o eco si in 24h mia- raspuns.
apalina multa bafta

Mergi la inceput