FIV cu ovocite donate(5)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roadetot spune:

salutare fetelor,

Am inceput erzervarile pentru 27februarie la Reprofit, aveti grija cu rezervarea la avion, preturile cresc cu 10 euro pe zi, noi vom veni prin Viena, 170euro-persoana, daca luam Praga era 214eur-persoana. Am zis sa va comunic si voua sa stiti cum stati, cu cat se apropie timpul de plecare cu atat pretul este mai mare. Si eu trebuie sa dau avansul 1000euro pana pe 30noiembrie2011. Saptamana asta ma voi hotari si asupra cazarii.

Sa aveti implinire in ceea ce faceti!

roadetot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Salutare le fete
Am primit azi raspunsul de la REPROFIT cu toate cele necesare,ieri le-am scris si azi le aveam ....sau miscat repede.
roadetot Am o intrebare la cit timp ai primit programarea pt februarie dupa ce ai trimis inapoi la ei formularile cu toate detaliile cerute de ei.
Analiza sotului pt spermiograma o putem face acolo ,atunci pe loc si restul de analize .Cel putin aici in Ger.unde am facut fivurile ne-au facut toate la ei pe loc.
As vrea sa mai caut ceva clinici bune pe linga Praga sau pina in Praga,pt ca eu sunt aproape de granita cu ei circa o ora jumate .Poate stii care dintre fete ceva in directia asta....mi-ar fi de ajutor.
O seara buna sa aveti

Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Looana

Salutare le fete
Am primit azi raspunsul de la REPROFIT cu toate cele necesare,ieri le-am scris si azi le aveam ....sau miscat repede.
roadetot Am o intrebare la cit timp ai primit programarea pt februarie dupa ce ai trimis inapoi la ei formularile cu toate detaliile cerute de ei.
Analiza sotului pt spermiograma o putem face acolo ,atunci pe loc si restul de analize .Cel putin aici in Ger.unde am facut fivurile ne-au facut toate la ei pe loc.
As vrea sa mai caut ceva clinici bune pe linga Praga sau pina in Praga,pt ca eu sunt aproape de granita cu ei circa o ora jumate .Poate stii care dintre fete ceva in directia asta....mi-ar fi de ajutor.
O seara buna sa aveti

Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)


LOOANA ma bucur sa te ``vad`` gata de lupta
bafta multa,multa

daniela,
urmeaza fiv 5 in ian-fev 2012,ULTIMUL..........te rog, Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roadetot spune:

draga Looana,

In ceea ce priveste Reprofit-ul iata derularea cronologica la mine:
primul mail de contact a fost in 5 octombrie 2011, pe 12octombrie am trimis formularele, iar pe 1 noiembrie mi-au trimis programarea.A durat cam doua saptamani si jumatate..., nu trebuie sa fie asa la toata lumea.
Ei iti spun ca dureaza cam 6-8luni pana iti vine randul, depinde de cat de repede gasesc donatoarea care se potriveste. in Brno mai este o astfel de clinica, Sanatorium Helios se cheama, iata adresa de contact: kloudova@sanatoriumhelios.cz, tot in Cehia, la Zlin este o alta clinica: Diana.Chovancova@crmzlin.cz, iar pentru Praga am doua adrese de contact: clinica Gennet: ivf@gennet.eu si clinica Prague Fertility Centre: mirna@pragueivf.cz.
sper ca te vor ajuta!
Multa rabdare si ambitie iti doresc si imi doresc si mie!
sanatate!
raodetot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IVANOVAAMA spune:

Apalina am vazut ca esti din Reghin. Am si eu o rugaminte: ce-mi poti spune despre Centrul de fertilizare de la Sangeorgiul de Mures? Multumesc!
Va doresc bafta tuturor!
Si eu sunt o aspiranta cu un FIV nereusit, AMH foarte mic. Astept sa vad ce voi face in continuare.
Toate cele bune tuturor fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

ivana putem vb prein pm sau mess daca vrei detalii ...eu am fost la ei in septembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Salutare le fete
Va rog spuneti-mi cum a-ti procedat voi cu complectarea formularelor adica trebuie date fax sau in e-mai atasate si le a-ti trimis la clinica.Eu incerc sa compectez ce am primit in email dupa ce le-am salvat la mine in pc. Problema e ca nu pot sa scriu (compectez)nimica sunt in format DOC-datei .Eu nu am in pc la mine decit programul aceste Microsoft Word Viewer.Ce sa fac ? cum fac cu ele??? cum ati facut voi care a-ti trimis deja, va rog mult .
O zi buna !

Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Looana eu nu am scanat documentele; mi-am facut un excel cu toate rezultatele si pe-ala l-am trimis; daca vrei sa iti arat cum le-am trimis, lasa-mi pe privat adresa de mail si iti trimit...
De ce vrei sa faci laparo? eu zic ca mai bine faci o histeroscopie ca sa ai siguranta ca uterul e ok... laparo nu vad de ce sa faci... daca ai hidrosalpinx si ar trebui sa scoti trompa, da, ar face sens... altfel nu vad ce ar putea sa iti spuna la laparo si sa conteze pentru fiv-ul cu donate...
Eu cand m-am apucat de cautari, am trimis si la zlin... am trimis aceleasi formulare completate pentru brno, nu am mai facut altele...

apalina eu am facut transfer de bani in contul celor de la brno si nu am avut probleme...

fetele, vedeti ca avion mai ieftin de la bucuresti la viena gasiti la www.flyniki.com/prepage.php" target="_blank">flyniki

Va pup pe toate si va tin pumnii!!!

Laura



15+

Cand erai tu foarte mic, Galbenus pulsand sub coaja, Cand intreaga ta faptura Era jumatate vraja,
Cand beai aerul cu mine, Cand visai in visul meu, Cand vedeai lumina lumii Pe care-o vedeam doar eu...
Ei, dar e-o poveste lunga Despre Dor si Duiosie, E o stranie poveste Despre Aripi-care-cresc,
Pe care cand vei mare, Poate–odata si odata Tot am sa ti-o povestesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Mami_vreau primadata te felicit ca e baietel sa fie sanatos si sa te bucure toata viata ,sanatate si sarcina usoara incontinuarie.
Si acuma iti multumesc pt raspunsul atit de rapid.
Eu am mai gasit o adresa pe alte forumuri desprecare se zice ca sunt buni si embriolog e foarte bun.
www.ivf-cube.eu eu le-am scris ieri si am primit oferta ,un pic scump 6000€ dar ma tenteaza si ei ....pt ca citisem de bine de ei pe net.
hai ca va las si va salut pe toate ,mai scrieti si voi ce face-ti ,cum sunte-ti.....

Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Looana multumesc pentru urari!

Eu zic ca daca feeling-ul tau iti spune sa mergi la ivf-cube, sa o faci... da, pretul e un pic mai mare dar nu cu mult... si in plus o sa economisesi la cazare ca e cazarea mai ieftina in praga decat la brno... si vei avea si ce sa vizitezi... o faci ca un concediu, cum am facut si eu!

Laura



15+

Cand erai tu foarte mic, Galbenus pulsand sub coaja, Cand intreaga ta faptura Era jumatate vraja,
Cand beai aerul cu mine, Cand visai in visul meu, Cand vedeai lumina lumii Pe care-o vedeam doar eu...
Ei, dar e-o poveste lunga Despre Dor si Duiosie, E o stranie poveste Despre Aripi-care-cresc,
Pe care cand vei mare, Poate–odata si odata Tot am sa ti-o povestesc...

Mergi la inceput