FIV cu ovocite donate(5)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claand spune:

Elena
Te pot ajuta cu informatii legate de nevoia ta. Ti-am dat adresa de mail daca doresti sa te ajut. Si referitor la cum ai formulat mesajul anterior sa sti ca eu am inteles ca vrei sa ajuti pe cineva necunoscut- pentru ca tu nu ai mentionat ca vrei sa ajuti o prietena- ai spus ca vrei sa ajuti dar nu sti ce presupune si atat. Atentie la cuvinte ca pot atarna foarte greu pentru anumite persoane.
O zi buna sa ai si ar fi foarte frumos din partea ta sa iti ajuti prietena. Felicitari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Buna dimineata !La Multi Ani Mihaelelor si Gabrielelor .
De citeva zile va citesc si incerc sa sustrag citeva informati din discutile voatre.
Sunt decisa fac in Cehia sa nu mai pierd timpul deoarece e si scump pt mine in primul rind din motvul virstei....deci e mai bine sa trec direct la citeva intrebare pe care nu le-am inteles.

1)Trebuie eu sa caut o donatoare in Cehia sau i-mi cauta cei din clinica(adica se ocupa ei de tot)
2) O alta intebare infara de pret mai trebuie sa-i dau o suma de bani peroasoanei donatoare de ovule sau are si ea partea ei din suma respectiva de pe seit lor.De ex la cilinica din Clinic for Reproductive Medicine and Gynaecology Zlin e circa 3900
3) Persoana care doneaza ovule mi-o perezinta ei sau o vad in poze sau trebuie sa le cer o descrie cu aproximatie cum as dori sa arate par,ochii,inaltime etc

Am vazut ca la cei din Clinic for Reproductive Medicine and Gynaecology din Zlin timpul de asteptare e de cel putin 3-4 luni asta daca am inteles eu bine pt Fiv cu ovocide donate pt ca va ca in alte clinici din Cehia se asteapta pina in jur de 8-10 luni .
Nu stiu de fapt spre ce clinica sa ma indrept dar am vazut ca asta din Zlin e si mai aproape de mine pt ca stau in Germania la granitia cu Cehia.
Am vazut ca au o asdresa de email diana.chovancova@crmzlin.cz intrebarea este e cumva rominca persoana aceasta .
Astea sunt in mare parte cu ce nu sunt in clar in momentul de fatza ,am sa va mai revin si cu alte delati legate de mine....deci va rog ma primiti in grupul vostru.
Va doresc o zi buna si sa ne auzim de bine.

Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

Loana .pretul la zlin e 4500 de fapt toate preturile sunt majorate la toate clinicile.Nu trebuie sa cauti tu dontoare ,ei se ocupa de tot ,nu trebuie tu s-oplatesti e inclus in pretul acela ,dar nici n-o vei cunoaste sau poze .Vei primi informatii generale ,donatoare va ramane anonima . Timpul de asteptare e cum ai spus la zlin ,mai scurt la europe ivf center cam o luna jumate doua .Gasesti multe informatii pe net la toate clinicile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

apalina iti multumesc frumos pt raspuns.Care adresa de webseite de la europe ivf center ,ei unde au in ce tara,vreau sa vad daca e ok adica informatii ,preturile etc daca sunt asemanatoare ca ce cele de la Cehia.


Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

sunt la fel Loana doa ca metge ceva mai repede formalitatile nu sunt asa de greoaie de aceea cred ca si timpul e mai scurt
http://www.fertility-ivf.eu/contact-form.html bafta multa si tie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_maria spune:

apalina eu am comunicat cu ei numai pe mail, inca nu mi-au gasit donatoarea dar eu am cerut ca embriotransferul sa fie in februarie sa treaca sarbatorile.Mi s-au parut destul de promti, sper sa fie bine le-am transmis fotografii cu mine sa-mi gaseasca o donatoare care imi seamana cat decat.Ti-au zis sa faci ceva ecografii sau analize?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_maria spune:

fetelor voi cu ce mergeti in Cehia ? Eu vreau cu avionul dar sotul meu vrea cu autocarul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Ada la ce clinica te duci? Eu incerc sa ma decid intre Zlin sau la Europa center in Praga .Ma tendeaza sa ai contactez pe cei din europa center din simplu motiv ca nu trebuie sa astepti prea multe luni .Daca eu le scriu in zilele urmatoare probabil ca se refera timpul de circa 2 luni pina au donatoare potrivita....si abia dupa incepe tratamentul ?
Laura am vazut ca si tu ai probleme cu mutatii legat de trombofilie ti-au dat ei cei de la clinica tratament sau cum ai procedat deoarece am si eu si nimeni nu mi-a dat nimica contra ,in germania iti vine sa te iei de cap nu vor sa-ti faca analize inainte ...eu sunt total dezamagita de medici de aici.
Eu am facut 2 inseminari si de 2 fiv dar nu mi-placut ca nu au stat sa vada ce probleme inainte desi am pierdut 4 sarci naturale pina la 36 de ani....de atunci pauza am ajuns la fiv dar facut aiurea.....baga hormoni fara sa se asigure cum sta pacienta cu analizele.Eu sunt foarte suparata pe medici si vrea sa mi schimb gineocologul.
Ce analize va-ti facut pe care le a-ti trimis la ei cind ati complectat formularul....eu am numai una singura unde specifica ceva legat de mutatii cu trombofilia sau sa ma duc unde am facut cele 2 fiv-uri sa le cer de acolo ceva de la dosar stiu doar ca rezerva ovariana acum 2ani era 0,49 de atunci sigur a scazut destul de mult.
O seara buna va doresc!

Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

Ada Maria mie mi-au cerut un eco pentru ca aveam ceva cu grosimea endometrului luna trecuta si au vrut sa stie exact ce si cum ,in rest nu am facut altceva ,am AMH-ul din iulie si l-am trimis .Eu voi merge cu masina personala ...asa ca nu te pot sfatui ce sa alegi ,dar dupa embriotransfer stiu de la fete ca nu ai voie cu avionul.Loana eu am inceput sa comunic cu ei cam de doua saptamani bsi acum deja la ciclul asta ar trebui sa incep pilulele deci merge repede ,deja au gasit donatoarea ....inca nu sunt nici eu hotarata Europe sau Zlin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roadetot spune:

apalina, nu ai voie cu avionul dupa ET? n-am stiut! e vorba numai de ziua respectiva, trebuie sa treaca mai multe ore sau cum...

Mergi la inceput