FIV cu ovocite donate(5)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

apalina

pai asta inteleg si eu, ca si tine...

- primul fiv (in care se stimuleaza donatoarea) - 6.000 euro)
- raman embrioni congelati si ii transferi pentru suma de 900 euro (asta nu e fiv 2 ci continuarea de la fiv 1)
- al doilea fiv 6.000 euro.
- al treilea fiv gratis...

si mie mi se pare mult... bine, daca ajungi la al treilea fiv si faci calculul cumulat, iesim cam la fel insa niciuna nu dorim sa facem 3 fiv-uri cu donate... daca reusim de la primul, iesim mai rau (dpdv financiar) la clinica asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

roadetot dap, cazarea e mai scumpa in brno... iesi mai ieftin daca stai la praga... noi am stat la praga si am combinat utilul cu placutul deoarece la praga am avut mult mai multe de vizitat... si la clinica nu a fost nevoie sa mergem decat de 2 ori si am mers cu masina, sunt mai puti de 250 km pe autostrada...
bine, voi mergeti cu trenul insa ganditi-va la varianta de a inchiria masina pentru cele 2 drumuri la brno...

Laura



12+

Cand erai tu foarte mic, Galbenus pulsand sub coaja, Cand intreaga ta faptura Era jumatate vraja,
Cand beai aerul cu mine, Cand visai in visul meu, Cand vedeai lumina lumii Pe care-o vedeam doar eu...
Ei, dar e-o poveste lunga Despre Dor si Duiosie, E o stranie poveste Despre Aripi-care-cresc,
Pe care cand vei mare, Poate–odata si odata Tot am sa ti-o povestesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui roadetot

mami_vreau, al meu doctoras mi-a yis numai de un singur test pentru trombofilie , am citit ca ar fi trei, tu le-ai facut pe toate sau numai asta are legatura cu sarcina... daca stiam inainte il intrebam pe doctorache, acu te intreb pe tine care esti toba de carte in domeniu


analizele pentru trombofilie sunt destul de scumpe, asa cum probabil ai vazut insa si eu recomand sa le faci inainte de fiv ca sa iei tratament adecvat daca este vreo problema si sa iti cresti sansele de reusita.

Eu le-am facut la Synevo (le enumar mai jos) insa daca poti sa le faci intr-un spital ar fi super, iesi mai ieftin...

- profil sindrom antifosfolipidic (Anticoagulant lupic, Anticorpi anticardiolipidici, anticorpi anti beta2 IGG IGM si IGA) - 280 ron
- Profili trombofilie erediatara II (Antitrombina III, proteina c, proteina s, factorul V Leiden, mutatia Protrombinica, Mutatiile genelor C677T, A1298E) - 770 ron

mai poti face:
- gena PAI - 290 ron
- Mutatia factorului XIII - 280 ron

eu nu le-am facut pe-astea ultimele 2...

Laura



12+

Cand erai tu foarte mic, Galbenus pulsand sub coaja, Cand intreaga ta faptura Era jumatate vraja,
Cand beai aerul cu mine, Cand visai in visul meu, Cand vedeai lumina lumii Pe care-o vedeam doar eu...
Ei, dar e-o poveste lunga Despre Dor si Duiosie, E o stranie poveste Despre Aripi-care-cresc,
Pe care cand vei mare, Poate–odata si odata Tot am sa ti-o povestesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claand spune:

Buna ziua doamnelor,
Revin azi, sa va spun ca din pacate nu am reusit sa fac nimic nici de data asta la Szeged . In concluzie , ma indrept spre fertilizarea cu ovocite donate si alegerea mea este Reprofit- Brno. O sa astept sa ma programeze cei de aici. Laura ma bucur enorm cand vad ca nr de saptamani de sarcina creste. Roadetot si Smaick - sunt cu ochii pe voi si va doresc sa aveti noroc si sa reusiti sa fiti gravidute si in curand mamici; va multumesc ca oferiti amanunte despre experienta voastra din care o sa invatam si noi celelalte care va urmam indeaproape.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

multumesc de urari claand
o asteptam mai intai pe roadetot sa ne ofere amanunte
sper ca si tu sa obtii o programare cat mai repede
Aurora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roadetot spune:

smaik, claand, sigur ca o sa va dau amanunte, acu sunt agitata rau cu rezervarile, e aproape incredibil cum cresc tarifele la avion pe zi ce trece, incerc sa fac economie cat pot dar ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claand spune:

Buna Elena,
Adresa mea de email este: claud.andreescu@yahoo.com. M-ar interesa sa discutam despre donarea de ovocite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_maria spune:

fetelor m-am hotarat si eu asupra unei clinici in sfarsit.Voi merge la Europa IFV pentru ca aici a mers mai repede cu programarea voi face fivul in luna februarie inca nu stiu data exacta a embriotransferului.
Laura spune-mi si mie te rog cei de la clinica mi-au zis sa incep sa i-au Marvelon din luna aceasta prima zi a menstruatiei nu este cam devreme?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

buna seara Ada,ai reusit sa vorbesti cu ei pe skype? si mie mi-a spus dsa iau marvelon din aceasta luna cand incepe menstruatia.....si o data proximativa pentru embrio transfer mijlocul lunii ianuarie .Ti-au gasit donatoarea? Mie deja da ... cam repede zic eu ...cum ti s-au parut?

Citat:
citat din mesajul lui ada_maria

fetelor m-am hotarat si eu asupra unei clinici in sfarsit.Voi merge la Europa IFV pentru ca aici a mers mai repede cu programarea voi face fivul in luna februarie inca nu stiu data exacta a embriotransferului.
Laura spune-mi si mie te rog cei de la clinica mi-au zis sa incep sa i-au Marvelon din luna aceasta prima zi a menstruatiei nu este cam devreme?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claand spune:

Buna dimineata si La Multi Ani Mihaelelor si Gabrielelor
Ada_maria da-mi si mie adresa de mail de la clinica asta Europa IVF ca am incercat sa o gasesc si nu am reusit. Merci. Totodata am observat ca esti din Craiova- si eu sunt din Craiova.
O zi buna fetelor.

Mergi la inceput