FIV cu ovocite donate(5)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roadetot spune:

voi merge la Brno pentru ca este mai devreme dacat as fi putut visa eu, in februarie 2012, altfel as fi mers la Praga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roadetot spune:

Pentru cele interesate si mai ales pentru cele care nu vor sa mai astepte, am gasit o alta clinica la Praga, Prague Fertility Centre

Milady Horákove 386/63, 170 00 Praha 7 – Holešovice
Contact for English speaking patients
Mirna Turcinovic
Tel: +420 725 122 077
Fax: +420 233 311 974
mail: mirna@pragueivf.cz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roadetot spune:

Exista o agentie la Brno care scurteaza timpul de asteptare cu 3-4 luni, www.myivfalternative.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

roadetot eu cred ca ei te progrmasera deja de la primul mail dar nu ti-au trimis sau au trimis la o adresa gresita programarea! ma bucur ca nu ai mult de asteptat!

dap, site-ul myivfalternative e bun de studiat, stiu ca timpul de asteptare e mai scurt insa si pretul e pe masura, pentru ca ei intermediaza treaba... fiv-ul cu donate costa 7.800 euro prin ei...

la Prague Fertility Centre stii cumva si pretul si durata de asteptare ca sa o pun pe prima pagina?

tu nu vrei pe prima pagina?



Laura



12+

Cand erai tu foarte mic, Galbenus pulsand sub coaja, Cand intreaga ta faptura Era jumatate vraja,
Cand beai aerul cu mine, Cand visai in visul meu, Cand vedeai lumina lumii Pe care-o vedeam doar eu...
Ei, dar e-o poveste lunga Despre Dor si Duiosie, E o stranie poveste Despre Aripi-care-cresc,
Pe care cand vei mare, Poate–odata si odata Tot am sa ti-o povestesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roadetot spune:

salut, mami_vreau!

la PFC costa 6000 eur doua cicluri FIV+900Eur la al doilea, al treilea este gratuit* daca nu reusesc primele doua *.
Cei de aici au o colaborare cu un medic din Targu Mures, dr. George Vasilescu. Clinica se adreseaza mai ales femeilor de peste 40 de ani.
Pentru fetele care locuiesc aproape de Tg. Mures poate fi o solutie.

cu afisarea, mai stam putin, sunt tare superstitioasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

cum doua cicluri iubita?
eu sunt din tg mures,si am facut o vizita noii clinici din Sangeorzul de mures si pretul in colaborarea cu clinica ceha e 6000 de euro/fiv cu toate incluse,analize si tratament

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roadetot spune:

apalina, uite ce am gasit pe site-ul lor, poate am inteles eu gresit in iuresul cautarilor.
..In egg donation program we assure your pregnancy in the two following donation cycles
…otherwise the third cycle is free !!!
In one egg donation cycle we allways guaranty:
- one embryotransfer (ET) of fresh embryos for 6000 EUR and
- one ET of cryopreserved (vitrified) embryos for 900 EUR
Moreover, in our egg donation we assure your pregnancy in the two following donation cycles – otherwise the third cycle is free
(provided the normal i.e. at least 50% fertilization rate was obtained using your partner´s spermatozoa – in egg donation).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

eu inteleg ca ei garanteaza in acesti 6.000 ca au ce embrioni proaspeti sa transfere si ca mai raman si congelati care se pot pune apoi la costul de 900 euro.
al doilea fiv e tot 6.000 iar al treilea e gratis...

si cei din brno au un astfel de program de garantare: platesti primul si al doilea fiv iar pentru al treilea platesti doar jumatate...



Laura



12+

Cand erai tu foarte mic, Galbenus pulsand sub coaja, Cand intreaga ta faptura Era jumatate vraja,
Cand beai aerul cu mine, Cand visai in visul meu, Cand vedeai lumina lumii Pe care-o vedeam doar eu...
Ei, dar e-o poveste lunga Despre Dor si Duiosie, E o stranie poveste Despre Aripi-care-cresc,
Pe care cand vei mare, Poate–odata si odata Tot am sa ti-o povestesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

asa o fi fetelor ...nu contest ,eu fiind din mures am fost in septembrie la ei si asta mi-au spus ...6000 de euro ,transportul si cazarea ma descurc ,consider ca pe cont propriu poti face o economie de 1000 de euro ,bani care pentru mine conteaza ,fiecare decide cum e mai bine pentru el ,va pup si bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roadetot spune:

Ca sa lamuresc problema o sa o intreb in clar pe coordonatoare... in alta ordine de idei astazi am tot cautat hoteluri sau pensiuni prin Brno aproape de clinica, am gasit dar niste preturi, teroare... si credeam ca o sa ma coste totul avion+tren+cazare in jur de 1000 eur.
Cred ca m-am inselat. Numai la pensiunea Integrity ma costa 10nopti 603 euro, aste ce am gasit mai ieftin, ce oras e asta unde hotelurile sunt asa scumpe, mai scump ca la Praga! sunt cam desumflata...dar trebuie sa nu ma dau batuta, culmea ironiei e ca zici ca economisesti la clinica dar, se vede treaba, ca dai pe utilitati...
noi sa fim sanatoase ca bani se cere peste tot...
mami_vreau, al meu doctoras mi-a yis numai de un singur test pentru trombofilie , am citit ca ar fi trei, tu le-ai facut pe toate sau numai asta are legatura cu sarcina... daca stiam inainte il intrebam pe doctorache, acu te intreb pe tine care esti toba de carte in domeniu

gata pentru azi, ne mai auyim si maine, sa aveti liniste si incredere


raodetot

Mergi la inceput