Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Larissa l-am vazut pe Nectarica

noi incercam sa schimbam putin programul...adica sa papam masa de amiaza la ora 12 inainte de somn...ca dupa ce se trezeste mie mi se pare putin tarziu la ora 15 si mi se aglomereaza mesele daca adormim pe la 20-20:30

programul nostru e cam asa
7.00 - trezirea
7:30 - LP
11:00-11:30 - fructe
somn 3 ore
15:00 - legume cu carne/ou/ficat/mamaliga cu branza si smantana + galbenus
18:00 - iaurt cu biscuiti/fructe/branza de vaci/mere copate
20:00 - LP
20:30 - somn



1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ciristina_serban

Oooo, am vazut poze frumoase de la Constanta. Doar pe cele de la crispro, ca alea de la baby nu stiu unde-s. Oricum, super locatia… delfinasii s-au jucat de numa. Niste frumosi si tare ‘miscareti’ - mamicile nu au avut timp de plictiseala… Mamicile foarte frumoase., dar pe tatici i-ati lasat la relaxare??? Doar sotul Cristinei era in poze…



Krys, fericita mamica de bubulina RIANA MARIA (28.07.2010) si scumpetea RAZVAN (23.11.2004)


Al meu sot era la servici...nu a reusit sa termine treaba mai devreme de 20....Al Rubiei ...a fost si el absent


Cristina...cum a fost la Delfinariu?.....M-a sunat sotul meu sa imi spuna ca v-a vazut acolo ...Chiar is se parea ca ii sunteti tare cunoscuti
Ce bine ca este frumos afara si mai prindeti vreme buna

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Salutare.
Am trecut pe antibiotic...inca e tot mov in gat( dar un mov mai deschis), in schimb tusea e tot mai urata.
Mi-a dat si mie Septilin pt imunitate, dar nu l-am gasit nicaieri. Mai cautam.
Am vazut pozele de IC. Frumoase mamici!!! Despre delfinasii frumusei si veseli.
Acum am vazut poezia de la inceput, cu omuletii. Simpatica tare.
Oana, ma mai uit sa vad ce jucarii mai gasesc si iti spun pana diseara daca vrem zebra sau nu. Pt noi sigur nu o luam, ca nu mai am loc in casa. Dar pt Bogdan, ma mai gandesc.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

Poze mare-partea aII a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:


Citat:
citat din mesajul lui ciristina_serban

Oooo, am vazut poze frumoase de la Constanta. Doar pe cele de la crispro, ca alea de la baby nu stiu unde-s. Oricum, super locatia… delfinasii s-au jucat de numa. Niste frumosi si tare ‘miscareti’ - mamicile nu au avut timp de plictiseala… Mamicile foarte frumoase., dar pe tatici i-ati lasat la relaxare??? Doar sotul Cristinei era in poze…



Krys, fericita mamica de bubulina RIANA MARIA (28.07.2010) si scumpetea RAZVAN (23.11.2004)


Pozele sunt pe contul comun al delfinasilor

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Racusor, multumesc pentru raspuns!

Sasha are urmatorul program cam de cand ne-am intors in Buc( o sapt jumatate)(la Constanta parca era mai organizat programul de mese dar mai dezorganizat cel de somn)

8.30-9 trezirea + cateodata 180 ml lapte, cateodata fara lapte. Cand nu e lapte e iaurt sau fructe sau branzica de vaci sau omleta la teflon. Daca e lapte, se decaleaza masa respectiva cu vreo ora.

Candva pana in pranz mai mananca ori fructe, ori paine cu unt si gem sau altceva. Ori inainte ori dupa aceasta masa iesim afara.

12-13 masa de pranz, ciorba + felul doi, sunt de obicei mancarurile noastre. daca nu am ceva care sa corespunda, ii fierb repede niste legume, carnita si orez sau incropesc altceva. Se intampla foarte rar.

Apoi somn, cam doua ore(inainte de somn, 180 ml lapte).

Dupa ce vine Bogdan de la gradinita, iesim in parc si acolo mananca fructe si mai ii scap si ceva din mancarea lui Bogdan (de obicei carne cu ceva legume crude-Bogdan refuza sa manance la gradinita asa ca-i dau in parc ceva sa nu lesine )

Candva intre 20-21 ii dau cina, budinca, spaghete, cam ce mancam si noi.
21-baita si apoi la somnic cu 210 ml lapte cu 4-5 masuri de cereale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Salutare.
Am trecut pe antibiotic...


pana la urma nu ati scapat



1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

De cateva zile a invatat sa se urce pe spatarul de la canapeaua din sufragerie si se arunca in cap pe canapea. Nasol e ca daca nu e cineva langa el, cade sigur in cap(nu a fost cazul), pt ca isi cauta special pozitii din cele mai ciudate, ca sa cada cat mai spectaculos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Maaaaama anca dar sasha mananca mult. Si mult lapte

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

felicitari pentru umblaretii MATEI si BERTI , de-acum au mamicile treaba cu voi

programul nostru e cam asa:

6.00 - 240 lp (daca se trezeste la 4, ala ramane!)
10.30-11 fructe
plimbare scurta (pe jos)
dush scurt
14 - pranzul (daca e si supica, doua feluri: supa si legume cu ce-or fi, alternativ - supa o dau dupa legume)
14.30-15 - somn 3 ore
18-18.30 - lactate (iaurt, lapte, branza, smantana) cu fainoase (orez, gris, malai, cereale)
plimbare lunga prin parculete (pe jos) pana pe la 20.30-21
baita la 2 zile sau dush rapid
22-22.30 - 270-300 ml lp si somn

noi pe zi ajungem de multe ori la 700 ml lp!! ca piticotul imi aduce sticla si cere , daca e apa zice aaaa si-mi arata si sticla de apa...


Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Krys la multi ani fericiti pt ieri

Cris

Larisa superbi copilasii

La noi programul e asa :

9-9.30(uneori 10) trezirea=micul dejun:cereale,iaurt,branzica
iesim afara pana pe la 12.30

13= 250ml LP ...apoi la 14 somn 2 ore...la 5 iesim afara 1 ora

18=ciorbita,supa,paste,carnita,mamaliguta cu branza etc...nu stiu exact cat mananca

iesim iar afara pana la 21

22-22.30 = in jur de 300ml LP si somn pana dim

Am bagat la cuptor o prajitura cu mere


Mergi la inceput