FIV Dr dragos albu 42

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bccami spune:

Fetele, multumesc pt raspunsuri

Mi-a oprit dl dr Sioforul. Ma omora de stomac si i-am dat sms sambata si a zis sa nu mai iau.
Aseara am dormit mai bine, mai simt un disconfort asa dar este si de la injectii.
Nu stiu dar eu nu ma simt f bine de la ele. Sunt in calduri , transpiratia a inceput sa miroase urat, am nervi, sunt balonata
....Dar mai am putin si scap.

Aristica si la mine la prima eco a fost tot Lara Andronescu, asa e procedura la ei cred. Nu suntem singurele
In ce priveste pachetul MOV, o doamna, cand am platit eu acum o saptamana, a platit doar ecografele, tot asa contract dar eco le-a platit - 510 lei.
Succes la celelalte monitorizari si sa auzim numai de bine

Maine eu merg la monitorizarea 3.

Va pup dulce fete frumoase si puternice




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

aristica, nu am citit toata prb ta, dar tin sa ti spun ca si eu am avut inainte de fiv, un chist ovarian urias, de 8 cm diametru, pe ovar unic, retine. albu nu voia sa mi faca fiv-ul, voia sa ma opereze de chist, am refuzat pt ca mi-era frica ca raman cu un un rest de ovar.

am fost la pavel chirila la clinica naturalia si am tinut un tratament naturist, in 3 sapt mi-a disparut chistul complet.
4 luni luasem tratament hormonal si tot asa ma banuiau de cancer ovarian. ca la eco se arata o structura aiurea a chistului. am facut inclusiv markerii de cancer.

dupa ce am scapat de chist, la vreo 3 luni am facut fiv-ul. tot asa, intial aveam progesteronul mare si e adevarat ca a scazut dupa primele doze de puregon.

nu mi-a reusit fiv-ul ala, dar nu din aceste cauza, dovada fiind ca la 2 luni am ramas natural. as zice ca acel fiv chiar a fost super ok pt organismul meu.


iti doresc multa liniste si sanatate cat cuprinde!!!!

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

eu am inceput fiv-ul cu progesteron de 3,5.

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

ca si tine, am fost extrem de stresata in timpul fiv-ului si de pesimista.
si asta contribuie.
trebuie sa crezi cu adevarat in sansa ta.
eu n-am crezut atunci, nu stiu de ce. poate pt ca facusem prea mult si mi-era foarte rau de la puregon.
insa culmea, am crezut, dupa fiv, am avut asa o incredere la un moment dat, ca voi face pana la urma un copil. ca voi ramane gravida.
in luna in care am ramas, am avut asa o strafulgerare ca o sa raman luna aia si asa a fost.



eu zic sa lasi gandurile cu cancerul si progesteronul deoparte.

progesteronul meu a fost mult mai mare si apoi a scazut imediat si s-a mentinut ff bine in normal. am obtinut pe ovar unic, 8 foliculi si 4 embrioni de calitatea I. cred ca nu s au prins pt ca in timpul fiv-ului mi s-a facut un polip pe endometru si endometrul nu a aratat spectaculos, albu a avut la un mom dat ideea sa i congeleze si apoi sa facem ET.

mergi pe mana lui albu, dc ii iese ceva acestui om, apai ii ies ff bine stimularile. sigur vei obtine ovocite si embrioni si vei fi super ok.

de implantarea lor are grija doamne doamne si de data asta va iesi!



vreau sa o felicit pe camercam pt bebei. acum de abia am vazut ca a nascut! ma bucur din suflet pt tine, scumpa mea!

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

aristica
imi pare tare rau ca treci prin clipe neplacute, chiar nu mi se pare normal sa faci eco cu altcineva in afara de dr Albu, nu inteleg de ce la o clinica renumita se tot insista sa se promoveze persoane fara experienta (vb ta necititoare in vagine).
pana la urma platim sa fim multumite..............in fine

te pup dulce si sunt alaturi de tine



Mutatia MTHFR 1298 A>C heterozigota, FVL pozitiv, 3 IA nereusite, 1 FIV nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Va multumesc foarte mult pentru cuvintele frumoase. Poate ca n-am inteles eu bine, dar e posibil ca maine sa fac eco tot cu acea dmnisoara Andronescu? Pentru ca daca-i asa, eu renunt complet la fiv-ul asta!

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Aristico tu te duci acolo si il cauti pe dr Albu, sunt sigura ca el insusi iti va face eco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

doamna mea eu maine daca nu vad "Alb" in fata ochilor, nu arat dodoasca insangerata nimanui. Parol!

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinuta78 spune:

ari, esti dulce rau. Nu-ti mai face atatea griji. Sigur va fi Albu maine. Androneascu sta cam de un an pe langa Albu, asa ca a instruit-o el bine. Acorda-i o mica sansa(stiu ca-i pe banii nostri, dar...). Si eu prima eco in martie am facut-o tot cu EA. Fusese Albu la toate doamnele de dinainte, iar la ultimele 4-5(care incepeam monitorizarea) a lasat-o pe ea. Pot spune ca a fost cea mai SF Eco din viata mea(a durat 15-20 min). Mi-a explicat tot. Acum vedem..., acum masuram...., mi-a masurat cate 7 foliculi antrali pe fiecare ovar si ca si tie, mi-a spus ca vede ceva pe ovarul drept..., ca am avut vre-o problema? Acum e adevarat ca eu stiam ca avusesem endo pe ovarul stang nu pe dreptul, dar... a vazut ceva... La a doua eco, facuta de Albu, mi-a masurat mult mai putini foliculi, iar cand a ajuns la ovarul drept imi spune ceva de genul" De chistul; endometriozic stiati, nu?" Sa-mi pice fata.., am plecat demoralizata total de acolo, dar pe parcurs m-am mai linistit. Au inceput sa apara si sa creasca foliculi, deci si moralul crestea odata cu ei.
Probabil si Albu, o lasa ptr ca are incredere in ea, iar la prima eco se urmareste sa nu fie chisturi, iar daca este ceva, ea masoara si ii arata tot lui Albu. Sincer mi se pare ca acorda mai multa atentie, poate si din teama sa nu omita ceva. AAA, si mai este ceva, Albinosul cu experienta lui..., vede mult si repede, dar de multe ori..., intentionat sau nu.., omite sa-ti spuna. Andronescu in schimb, face ECO ca la CARTE, pentru ca pozele si hartiile trebuie sa le vada apoi Albu, iar cu ocazia asta vedem si noi tot.
Acum nu ca sa o apar
Ea mi-a masurat 14 foli antrali la prima eco
El doar vre-o 9 la a doua.
Au fost recoltati 12(chiar daca nu toti maturi).

ici pentru amandoua fetele in focuri bccami si aristicul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

tinuta n-am nimic cu doamna asta tinerica - chiar ii spuneam ca uitasem cum arata o femeie cu maciuca in mana, iti creeaza o alta stare de spirit...bine, acum nu ma intelege gresit, ca nu-i vina lui Albu ca-i barbat Doar ca ar fi trebuit sa ma anunte si pe mine cineva. Iar cu Vaduva e alta treaba - p-asta n-am cum s-o trec cu vederea. Putea sa-mi dea un sms in care sa-mi spuna: Veniti la eco miercuri la 7:30. nu sa inceapa cu: deoarece progesteronul este prea mare...Ei pe Bune? Dar de unde stia ea ca-i progesteronul prea mare? Asta ma enerveaza la culme....dar, cum vorbeam mai devreme cu adriana, care zici ca mi-i mama, sora sau orice alt neam de natura feminina (big hug), nu vreau sa dezlantui vreun razboi, vreau doar sa fiu tratata corect, atat eu cat si sotul si sa plec de acolo cu-n copchil pe care sa-l livrez pe lumea asta cu inima plina de fericire, nu de intrebari...
Si azi am timp de forum si incep sa aberez, deci mai bine te intreb: Tu ce faci? Cum esti?
cami tu ai ceva nou?

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput