Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***346***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Neata!Felicitari Anaan!!!!Olga, ma bucur ca la eco a fost totul in regula. Asteptam lista cu nume! Bianca, si eu fac paine in casa. Ce zice Aris legat de faina e perfect adevarat, am avut un sac de faina direct de la moara, si iese paine incomparabila cu cea din faina de pe piata. Eu totusi o prefer pe a doua, pt ca prima iese cleioasa si nu creste suficient. Ma consolez cu gandul ca doar faina are in ea diverse, in rest stiu exact ce pun, pe cand in cea cumparata habar nu am ce se pune sa dea bine.Nu stiu sa te ajut cu reteta de aluat. Sa va zic alta: m-a sunat taica-meu ca el a cumparat raci vii. Si eu cica sa ii gatesc. Ma apuca groaza, ceva idei??? (el isi inchipuie ca-s mare experta in bucatarie, pentru ca i-am gatit cateva retete mai fitoase...)Aris, m-ai distrat cu Vitamina. Cum negociaza el cu tine! Ma bucur ca astazi se simte bine, si ca tie ti-au mai disparut din contractii!Cand vad cate activitati aveti voi in Bucuresti...imi vine sa ma mut. Si asa imi tot propune sotul ...Eu am stalcit regimul, ieri am iesit in oras iar pe la 1 noaptea am servit un platou de branzeturi frantuzesti, toate cu peste 50% grasime, plus paine cu masline si struguri De foietaj nu prea imi faceti pofta, eu nu sunt mare fan. Insa nu prea rezist la pateuri calde cu cas, alea chiar ca sunt dementiale!Ma duc sa vad pozele Olgai, si apoi sa imi aduc copilul acasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Anaan

Felicitari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Monn si Novus, sarbatoriri placute si la mai mare

Sarbatorim si noi marti, pe 20 septembrie, 3 ani de casatorie si 10 si jumate de cind sintem impreuna.

Petrean, bine ai revenit

La interviul anual seful cel nou a fost numai zimbet, charmant chiar. Parca nu era el Nu i-am zis nik de ce planuri am, dar a mirosit el ceva-ceva.

Nu mai stiu cine (parca gianina?) zicea ca daca cineva din personal ii zice ca vrea sa plece in secunda doi il da afara. Aici nu numai ca nu se poate, dar e si ceva frecvent ca lumea sa mute de colo colo, de la un departament la altul ori sa plece pt alt post, la concurenta. Nu e rau vazut. Dar, cum zicea andiaroro, pot sa imi dea cele mai naspa proiecte, daca tot plec, nu?

Eu sint in continuare cu spatele blocat s, colac peste pupaza, am racit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Ana Maria, te asteptam cu drag.

Noi am fost pe afara si ne-am cumparat acuarele si culori pentru desenat pe fata. Suntem cam pestriti amandoi.

Mi-am gasit si aluat rapid pentru ideile mele:

http://www.retetecalamama.ro/2009/03/ croissante-si-pateuri-din-aluat-foetat.html

Cat despre raci, in mod clar trebuie fierti. Ai grija cand ii bagi in oala sa nu sara pe tine:)) sa pui capacul repede.
Carnea lor e foarte buna,si o recomand cu paine prajita si tot felul de sosuri. da un search pe goagal ca gasesti variante

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

olga - si pe mine m-au amuzat cele de la kfc...tocmai pt ca par naturale. am vrut sa te intreb daca este unul dintre obiceiuri. in rest cu obiceiuri sau fara au iesit poze frumoase. tu ai fost rapitoare!
fi-miu l-a vazut pe cristi in poze si a zis: uite! el a pus desene! mai vreau la el! hahhahaha
nu am vrut sa-i zic ca reciproca nu cred ca e valabila. Cristi a asistat fara voia lui la 30 de minute neintrerupte de "de ce"
ah, apropos, nu v-am zis ca a cam depasit momentul. i-a explicat ta-su intr-o zi ca nu e ok sa intrebe mereu, ca noua ne place ca ne intreaba dar doar atunci cand nu stie raspunsul. si vad ca a mers nu mai am decat doua-trei de ce-uri dar sunt pertinente.

chatonel - depinde de la shef la shef. eu una nu m-am suparat in viata mea pe un angajat care a vrut sa plece, chiar daca mi-a fost extrem de greu sa il inlocuiesc. dar urasc oamenii care pleaca fara sa anunte si raman cu productia in aer si chinuindu-ma sa-i inchid cretinului cartea de munca....ca noi avem o lege de te doare capul. in cazul tau ideal ar fi un transfer, elegant.

anamariame -

mama de mic +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Pfiuu, cam complicat cu racii care sar din oala M-am apucat de curatenie intre timp, am dormit ca un trantor pana la 10 si acum nu stiu de ce sa ma apuc. Tb sa termin curatenia, sa fac ciorba, varza cu carne, racii , sa plimb copilul si toate astea pana in 1:30 cand ea tb deja sa fie in pat, cu burta plina Gata, fug, ma duc sa imi iau racii Ah, Bianca, stii vreun sos anume? Care sa mearga cu ei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

olga - problema cu vorbitul e ca nu te mai poti face ca nu pricepi ce vrea. acum de exemplu mi-a spus f clar sa inchid laptopul, sa il pun jos si sa vin sa dansez cu el. na! mai poti face pe prostul si sa iti vezi in continuare de forumit?
in rest da, e mai bine pt ca elimini din plansul si crizele de frustrare cand vrea ceva anume si tu nu pricepi

mama de mic +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

tufete
Anaan felicitari
Floric distractie maxima azi si sa-ti traiasca finuta ce-o crestinezi.

Noi "reamenajam" casa ca sa-i facem loc de "eme" Isabellei...altfel nu ma lasa sa lucrez cu Bogdi mai nimic.

Chato
ma bucur ca ati ajuns cu bine acasa si ma bucur si ca m-am incadrat astfel in cat sa nu creez si eu stres

Bogdana bine ai reaparut...sper sa poti scrie din cand in cand.
Olgav-am admirat iar...pentru a cata oara

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


Anaan: ma bucur tare mult, sincere felicitari

Aris: e fenomenal copilul tau, ce negocieri duce el de acum

Olga: superbe pozele , altceva decat ne-am obisnuit, ati fost ca de obicei la inaltime.

Anamariame: spor la treaba, eu mi te si inchipui cum te chinui cu bagatul racilor in oala

Eu sunt tot la munca, bucuroasa ca de luni intru in concediu

Stiu ca pentru 4 zile sunt o mama denaturata, dar ne-am hotarat sa plecam fara Lucian la munte, nu va spun ce e in sufletul meu, e prima oara cand experimentez, am deja un gol in stomac
Dar am zis decat sa venim inapoi toti obositi, mai bine asa.
Dupa doar doua zile de gradi, a inceput sa stranute si sa-i curga nasul, acum e inspre bine, i-am dat paracetamol si homeopate. Mai stiu un baietel tot din grupa lui, care are aceleasi simptome

Dupa-amiaza vreau sa mergem pe plaja, asa sper sa se duca mucisorii de tot si apoi la ziua fratelui si a cumnatei, ieri a fost ziua lor.

sa aveti un weekend minunat!


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


Am uitat sa mai spun:

Olga : felicitari pentru baietel, sa vezi cat de frumos or sa creasca impreuna, eu mor de dragul lor, aseara faceau baie amandoi si Sebi il masa pe Luc pe spate si spunea in continuu ca mai vrea

Floric: sa va traiasca finuta si distractie placuta!

Petrean:ma bucur ca ai mai trecut pe aici, am vazut pozele, sunteti o familie tare frumoasa.

Eu la capitolul placinta nu ma bag, nu prea am rabdare cu intinsul foilor, se ocupa mama si soacra-mea de asta, eu sunt doar cu mancatul



Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput