Floricele mai-iun2010.Felicitari Nana,Tigruta (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu30

Neata !
Multumm Cris de cafea eu am mare nevoie, asa ca am servit o cana mare mare
Admirat pe FB poze de domnisoare frumoase s blondine, Sofia si Adelina balacindu-se
Cel mai tare am invidiat-o pe Nana cand am vazut ce de ajutoare a avut la mare, ala da concediu,4 adulti / copil, pe cand la noi a fost doar 1 adult / copil

Ruxi super fericita de Alexandra Maria si Alexandru Andrei - 2 mai 2010
Mda...si eu am invidiat-o,dar e graviduta,o iertam



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


Vreau si eu parintii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Rocsy ma bucur ca ati scapat de febra si de iv
Sofiei si sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Buna dimineata!

Multumim de cafea, Cris, nu stiu daca ai facut destula, eu sunt la a 2-a si nu simt energia..

Noapte grea la noi, Matei 2 treziri (in care a vrut sa stam cu el cate o ora pana a adormit), Tudor treziri...fara numar. Dis de dimineata plecat cu Matei la pansat, e mai bine, slava Domnului, dar pana luni are tratament si stat cu piciorul in sus, speram luni la control sa ne zica ca e totul ok.

Iar lui Tudor i-au aparut azi niste bubite mici si multe pe tot corpul, cred ca Theo a avut dreptate si e roseola.

Iar eu am avut aseara o petrecere a burlacitelor, se marita cea mai buna prietena sambata, care e si gravi, iar eu nu am putut merge, ca am copiii bolnaviori, plus ca m-am gandit sa ma si odihnesc un pic, nu-mi permit nopti pierdute. Asata cu odihna nu prea mi-a iesit..

Cam astea-s noutatile noastre, stau uneori si ma intreb cum este omeneste posibil sa te poti ocupa de 3 copilasi? Mi-as dori, mi-ar placea, insa mi se pare un vis de neatins, eu abia ma descurc cu cei 2, nu vad de unde timp si resurse pt mai multi

Va si o zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_09

Citat:
citat din mesajul lui bubu30

Neata !
Multumm Cris de cafea eu am mare nevoie, asa ca am servit o cana mare mare
Admirat pe FB poze de domnisoare frumoase s blondine, Sofia si Adelina balacindu-se
Cel mai tare am invidiat-o pe Nana cand am vazut ce de ajutoare a avut la mare, ala da concediu,4 adulti / copil, pe cand la noi a fost doar 1 adult / copil

Ruxi super fericita de Alexandra Maria si Alexandru Andrei - 2 mai 2010
Mda...si eu am invidiat-o,dar e graviduta,o iertam



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


Vreau si eu parintii mei!

Buna!
Multumesc pt !
Sa inteleg ca bubu e ??


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanact

Citat:
citat din mesajul lui cris_09

Citat:
citat din mesajul lui bubu30

Neata !
Multumm Cris de cafea eu am mare nevoie, asa ca am servit o cana mare mare
Admirat pe FB poze de domnisoare frumoase s blondine, Sofia si Adelina balacindu-se
Cel mai tare am invidiat-o pe Nana cand am vazut ce de ajutoare a avut la mare, ala da concediu,4 adulti / copil, pe cand la noi a fost doar 1 adult / copil

Ruxi super fericita de Alexandra Maria si Alexandru Andrei - 2 mai 2010
Mda...si eu am invidiat-o,dar e graviduta,o iertam



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


Vreau si eu parintii mei!

Buna!
Multumesc pt !
Sa inteleg ca bubu e ??


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

nuuuuuuuuuuu,Nana e



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


Vreau si eu parintii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:


vai de capul meu ca abia ma descurc cu cei 2 ”alpinisti” care se catara non stop pana la ultimul raft de pe mobila, numai o burta nu mi-ar mai lipsi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Salut!

Cris : eu am baut cafeaua acum , mi-au mai lasat fetele putin .

Bubu : multumim pentru complimente ! Sa stii ca si eu m-am gandit ca Nana a avut parte de multe ajutoare in concediu ... dar cum spunea Cris, o iertam ca e graviduta .

Sorana : va tin pumnii ca sa treceti cu bine peste necazul cu piciorul bolnavior al lui Matei. Antibiotice i-a dat pana la urma sau nu ? Sanatate si celuilalt pici !

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Citat:
citat din mesajul lui r_ocsy


Sorana : va tin pumnii ca sa treceti cu bine peste necazul cu piciorul bolnavior al lui Matei. Antibiotice i-a dat pana la urma sau nu ? Sanatate si celuilalt pici !

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."



Rocsy, multumim, Matei este in sfarsit mai bine, desi tot cu bandaj si cu repaus pana luni, cand mergem iar la chirurg sa-l vada. Antibiotice i-am dat, cu toata impotrivirea homeopatei, asta e, nu vreau sa risc sa mai ramana vreun pui de stafilococ pe-acolo, si-asa am fost la un pas de afectarea articulatiei, ceea ce era chiar un mare necaz. Slava Domnului, suntem mai bine!

Si am vrut sa-ti zic pe FB, dar nu stiu daca am mai apucat, mi-au placut tare pozele cu voi la mare, iar Sofia este superba si iti vine s-o mananci, cred ca o pupi non stop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu30


vai de capul meu ca abia ma descurc cu cei 2 ”alpinisti” care se catara non stop pana la ultimul raft de pe mobila, numai o burta nu mi-ar mai lipsi

Ruxi super fericita de Alexandra Maria si Alexandru Andrei - 2 mai 2010

Imi cer scuze, ca am inteles gresit!
Chiar ma gandeam cum te descurci cu cei doi si cu burta...

Ai m scris intr-un mesaj ca ti-a fost frica de "spartul valurilor", sa nu veniti acasa 6.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanact

Citat:
citat din mesajul lui bubu30


vai de capul meu ca abia ma descurc cu cei 2 ”alpinisti” care se catara non stop pana la ultimul raft de pe mobila, numai o burta nu mi-ar mai lipsi



Imi cer scuze, ca am inteles gresit!
Chiar ma gandeam cum te descurci cu cei doi si cu burta...

Ai m scris intr-un mesaj ca ti-a fost frica de "spartul valurilor", sa nu veti acasa 6.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!



Alina, chiar nu trebuie sa iti ceri scuze ca nu ai suparat cu nimic, eu doar m-am amuzat teribil cand am vazut intrebarea ta legata de , mai ales pt. faptul ca eu nu lucrez la proiectul bb3 sau bb 3+4, vreau sa ma opresc la cei 2 pe care ii am deja
Chiar il tachinam pe sotul meu acum cateva luni si il intrebam daca nu mai vrea 1 copil sau 2, pt. ca inainte sa avem copii eu ziceam ca imi doresc unul el zicea ”cel putin 2, preferabil 3”, iar acum cand a vazut ce inseamna cresterea a 2 copii simultan imi raspunde ”Nuuuuuuu , imi ajung astia 2”
Si cu spartul valurilor glumeam doar, eu cel putin nu cred in asa ceva.
si

Mergi la inceput