Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***345***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Aris, tin pumnii sa fie bine!( si mai redu turatia motoarelor, tufata draga, ca lui bebe mic din burta nu-i pasa cat esti tu de energica, el vrea sa mai leneveasca doua luni bune)

Dyana, si eu zic sa te duci, iti dai seama ca frustrarile tale vor creste daca n-o faci si, in plus, cred ca Mutzu e capabil sa te surprinda tare placut si sa nu se scandalizeze deloc din cauza ca mama si-a alocat un timp doar pentru ea.

Olga, drum bun, sa fii atenta la condus si s-o pupi pe Chiti din partea mea!

Manuela, ai niste copii tare frumosi: Radu arata a olandez sadea cu parul ala blond, iar Maria e o minune de fetita! Cum te-ai dus singura la spital??! Tu meriti o medalie, zau!

Pisik, ma bucur ca ai mutat-o pe buni la Mada, asa sunt convinsa ca se va bucura de toata atentia si interesul pe care le merita, iar doamna doctor sigur va invinge crocobaurul naravas.

Felicitari tuturor gradinareilor cuminti! Bravo lor si bravo voua ca ati stiut cum sa perceapa pasul asta ca pe unul firesc!

M-au distrat povestile voastre cu plocoanele, convingerea mea este ca totul depinde de caracterul oamenilor cu care avem de-a face: sunt si oameni integri, care-si fac datoria fara sa astepte nimic in schimb si sunt( multi, ce-i drept!) si oameni care nu cocncep sa si-o faca altfel decat ca rezultat al ploconelilor.

Pe mine nu m-au "prins" niciodata tehnicile astea de cadoriseli: sunt o catastrofa si la dat si la primit. La scoala accept flori si cadouri cu valoare sentimentala: desene, felicitari...bine, asa l-am primit pe unul dintre cainii mei si a fost cel mai fain cadou pe care l-am primit vreodata; aaa, am mai primit si torturi de la copii de ziua mea, pe care le-am mancat impreuna cu ei, eu completand tratatia cu sucuri si tot felul de dulciuri care stiu ca le plac lor.


Off, cand va aud pe tine si pe Ilinca ce frumos va purtati cu elevii ma apuca asa un dor de liceu.

De toti profii mei care ne-au fost prieteni 4 ani de zile, cucare am fost in excursii minunate, care ne-au invatat cum sa citit, ce sa cititm, de ce sa mergem la teatru, la opera si la concerte, care ne organizau seri tematice la ei acasa sau petreceri de tot felul- oameni cu care inca mai pastram legatura (toata gasca din liceu)

Pe oamenii astia eu nu i-am numit profi de mate/ romana/ fizica/ chimie ci DASCALI si le doresc tuturor sa aiba parte de niste oameni cum am avut eu in liceu.

(pentru profele si "doctorele" de aici)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

seara buna la tufete

iaca, ajunsaram acasa fara peripetii, am alergat cit ne-au tinut picioarele prin aeroportul din amsterdam ca sa nu pierdem avionul de toulouse, si sigur ca ii am in vizor pe olandezi de-acu, asa pica am pe ei

aris, tufata, meri pe burta ca e apa mica, nu mai ai de ales de-acum, cu cerclaj

novus, bine ca iesirati din spital, alaptatul a fost ca la carte, acum lasa printesa sa hotarasca ce vrea ea la lapte

dodo pentru reusitele puiului si pe mami cea duioasa

sanatate multa puisorilor bolnaviori

o sa scriu condensat impresiile, deja s-a cam diluat in timp interesul, bine era sa fi intrat imediat dupa moeciu :)

monn, multumesc tare pentru incercarea de organizare de intilniri

Moeciu este un tarim de vis, cred ca de-asta eu nu am avut nik de reprosat turcului, desi era taciturn: mai mult, i-am multumit pentru gateala buna pentru ca chiar a fost buna, si mi-a parut rau de el ca avea numa reclamatii

Novus are toate complimentele mele (pe care i le-am zis si in viu grai) pentru organizare si dedicatie... ca noi eram la beri pe pajiste si ea era la numarat bani, ba cu noi, ba cu turcul, chiar are stofa pentru asa ceva, pe mine m-ar fi scos din sarite sa imi pird timpul cu kestii de-astea

Am avut peripetii, ca toate fetele, cred, ca sa ajungem la pensiune, una ca era mai departe de ce imaginasem, doua pt ca mai era un turc mai jos...... ba, mai rau, cind am mai intrebat de drum, ni s-a spus ca piriul turcului nu e mai sus.. hm, ne cam luase indoiala :))

Cind am ajuns tot pe Novus am ginit-o si io, bine ca era acolo, altfel as fi avut dubii c-am ajuns unde trebuia. Tot Novusica ne-a si cazat, parca era de-acolo dintotdeauna stia camerele, avea deja ideea ei de "ce si cum"

Intrarea mea in grup a fost lina, desi nu "vizualizam" toata trupa, mea culpa - nu le am cu fizionomiile si aveam in minte fetele cu care vorbesc de aici: ilink, aris, novus, olguta, anca... dar am facut fata tuturor si sper ca nu s-a prins nimeni ca mai aveam un semnul mirarii pe fatza in ceea ce priveste identitatile :)))

Nu stiu cum sa incep, in ordine cronologica (ed care poate ca v-ati plicti) sau sa va zic numai impresiile mele?

In orice caz, serile au fost de pomina cu plinsul cetei de bebei la masa, era acolo o chiraiala rara :)) Apoi, dupa ce erau alimentati, se dadeau pe brazda, a mea chiar o culcam devreme (asa e, am venit cu buni, avantaj io :)) ) si apoi mai stateam la o tacla, desi in prima seara m-am dat batuta devreme, si sa fi vrut si nu mai puteam vorbi, vocea imi plecase la culcare

Aniversarea deniseimada a fost un succes, prajiturile extra, sampania la fel, cadourile pe gustul ei, totul a mers struna inafara de cina, unde a fost obligata sa strige dupa turc sa ii dea de mincare, ca nu avea portie :)) dar s-a arajat ilico presto.

Mi s-a parut dezordonata adunarea in timpul zilei de simbata, dar apoi am inteles ca nu se poate ordona o gramada mare si neomogena, in care fiecare vrea sa petreaca, pina la urma, asa cum vrea el si apoi trebui sa revina "la turma", ca doar asta eram :)

Helesteul cu pricina a fost golit, deci nu am mai avut grija picilor decit ca sa nu cada pe cimentul lui... si, de fapt, jocurile pentru copii mi s-au parut aruncate ca sa fie, fara sa se gindeasca o clipa la securitatea copiilor: leaganul aproape sarea din titini, intrarea la foisor era prin parcare, groapa de nisip aproape sub leagan etc

Cu anca am vorbit cite-n luna si in stele, de fapt mai mult ea mi-a aratat luna si stelele ei, io am contemplat si m-am minunat de conjunctura pe care a avut-o in viata si care, desi pe undeva potrivnica, ea a stiut sa o puna de partea ei. Anca, chapeau (sau: jos palaria)

Pe Olguta am vazut-o asa cum o imaginam: frumoasa, dulce, blinda, nu ar face rau nici sa o bati :))

Aris e asa cum am vazut-o in prima poza de aici: o fata superba, desi nu cred ca se poate pune in cuvinte ce are: e bine facuta la trup si in kap :)) si mai are stropul ala de nebunie care ii da scintei :) n-am s-o uit niciodata ca i-a zis vitaminei, dupa o cazatura spectaculoasa: "da, mami, ai cazut bine!!" lool, pai io cred ca eram zdrente daca fie-mea cadea asa :))

Ilink e o dulce dar imi pare rau ca nu a stat cu noi la keful de seara, unde a fost mai multa animatie, mai ales ca adusesem special "pietricele" ca sa ne distram... sesi, evident, nu stiam ca anca va face un show adevarat

Diana si dianul au fost la inaltime cu niste bobo de cioco cu care ne-am indopat care mai de care, inclusiv io si fie-mea, timp in care ei au tinut inlocuitor la parinti iziei :)) da, mai sint si mama denaturata cind si cind :))

Ela a conversat-o pe izia in franceza, a mai bagat-o la nisip si io in timpul asta imi faceam tot de cap :)) acu sa nu credeti ca tot ce zic e adevarul pur :)))

Cu gaza am petrecut timp pe la tigari, ne-am destainuit serviciile (reale) si ne-am compatimit mutual :)))

Pe iuca n-am vazut- decit cu gemenutii, cred ca timp liber nu prea are

Ops, era sa o uit pe gigelica, care e o dulcica si ea, mereu in fuga, ba pe munte, ba dupa piton, ba dupa gigel :))

Si nu, nu sint mai blinda in real, poate doar mai retinuta :)))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

intilnirea cu monnvas a foat mai "speciala", eram doar noi doua, asa ca am putut colinda toti cimpii pe care i-am dorit :)

Am mers la un bar de romuri si acolo am tocat marunt tot ce ne-a trecut prin cap :) io mai aprig, ea mai molcom desi, dupa vorba, as fi zis ca e olteanca mai abitir ca mine :))

M-a distrat ca se mira ca nu vorbim numa de plozii din dotare... cred ca se astepta la un schimb de impresii de gradi, iar io nimic :))





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Buna dimineata.

Daca sunt prima va invit la cafea...Desi azi e post negru, cine poate sta fara nik, felicitari.

Tara arde si baba se "chiaptana"...Eu raman la palarie , pentru sambata. Aseara m-am probat cu una cu alta, si and m-a vazut Rares imbracandu-ma festiv la ora 10 seara a inceput sa rada in hohote si ma intreba "Unde peci?, unde peci?" si cand mi-am mai pus si palaria in cap...a inceput sa rada de se tavalea in pat...Oare ce sa inteleg?????????

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

buna dimineata soare

floricule - multumim de cafea

chatonelule - tare mi-a placut cum ai scris, dar parca n-ai fi tu, parca ti-ar fi venit mintile la cap(nu ca in rest ai fi nebuna, dar... mai altfel, mai nebunatica/shturlubatica); tare draga-mi mai esti
sau poate nu mi s-au limpezit mie creierii inca

dyana - fugi, fugi, fugi in excursie

aris - tin pumnii ca dupa trezire inca ai nevoie (parca as fi fost insarcinata acum 5 milioane de ani, aproape ca uitasem experienta mea cu serclajul); si stai linistita ca SIGUR totul va fi bine

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 2 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Vai, is car de nervi, urluuuuuuu....Mi-a povestit colega mea despre primele doua zile de gradi (cu prgram prelungit) ale fetitei ei...
Acum is car de nervi, nu mai pot...NU SE POATE ASA CEVA....

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Vai, is car de nervi, urluuuuuuu....Mi-a povestit colega mea despre primele doua zile de gradi (cu prgram prelungit) ale fetitei ei...
Acum is car de nervi, nu mai pot...NU SE POATE ASA CEVA....

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel



Zi-ne si noua cand ai timp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

bafta Aris!
Bianca ce tare e fi-tu!
azi Ariana pe sub sarafanul de jeans a dorit in mod special fusta de balerina, roz si umflata asa a intrat in gradi...sigur n-o dezbraca alea pe acolo, n-au cum adika este imposibil...si asa in pijamale nu doarme, doar in ce e imbracata, e bine asa totusi s-o tina si pe la 17-22 de ani cel putin.

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Gianina- E si Chato dupa vacanta. Daca acu' nu-i calma si sumintica, cand sa mai fie
Chato-Chiar asa? Rezolvasi cu tzerificatu? Doamne, cate prostii au putut sa-ti indruge fetele alea pe la generale. Daca te tinusi batz si n-o intrebasi pe baba. Ca noi am trecut de 2 ori pe acolo...

Aris- Stai linistita la pat ca se indreapta lucrurile...
Eu m-am dus ca o floare la controlul de 4 luni (tot fara simptome ca tine) si peste o ora sunam la serv si ii anuntam sa-si ia adio de la mine pe termen nelomitat ca nu mai am voie sa misc(col deschis). Cumintenia a facut minuni si am ajuns sa ma programeze la declansare...

Uitasem de deget...Nu-mi vine sa cred ca se vindeca asa bine si poate nu-mi ramane nici semn. Sincer, in ziua respectiva imi inchipuiam cum voi semna hartii cu un deget, care nu va mai avea buric sau va fi cu jumatate de unghie. Se pare ca am scapat si de data asta si mi-am facut curaj si am reutilizat si razatoarea cu pricina, dar doar cand am fost singura acasa ca e clar ca e ascutita ca naiba si e musai sa nu fiu perturbata, cand ma joc cu ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebe_shtrumf

bafta Aris!
Bianca ce tare e fi-tu!
azi Ariana pe sub sarafanul de jeans a dorit in mod special fusta de balerina, roz si umflata asa a intrat in gradi...sigur n-o dezbraca alea pe acolo, n-au cum adika este imposibil...si asa in pijamale nu doarme, doar in ce e imbracata, e bine asa totusi s-o tina si pe la 17-22 de ani cel putin.

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009



cum sa nu o dezbrace? Pai nu o schimba de haine?
Pe Vladimir il schimba dimineata in ceva lejer (dca nu are deja de acasa pe el), la somn il imbraca in hainele de somn (ca nu avem pijamale speciale ci doar improvizate) si dupa somn de obicei ii dadeau haine noi (eu le-am spus sa il lase cu alea de dimineata in cazul in care nu sunt murdare de mancare sau altceva pentru ca oricum mai ramanem afara pana pe la 19.30-20 si se face ca porcul)

Mergi la inceput