Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (198)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Lori, el pana cum cateva luni nu voia sa faca facultate, era hotarat sa se faca sofer de TIR e innebunit dupa masini... intre timp si-a mai schimbat optica...ar face si o facultate dar numai asa ca sa nu cada de prost in ochii celorlalti...
Eu i-am sugerat sa se indrepte spre sociologie sau analiza politica, pentru ca are inclinatie spre asa ceva: nu vreau sa-l laud dar chiar are cunostinte pe care cred multi dintre noi nu le avem, pentru ca toata ziulica se informeaza de pe internet este pasionat de asa ceva; si in plus, pe langa faptul ca retine si stocheaza informatii, le si proceseaza, face analize proprii, ce mai ... pe mine ma lasa masca de multe ori...si nu sunt nici eu o ignoranta
Acum, nu stiu ce va face...sotul zice sa se duca in G dupa ce termina liceul, sa invete limba si sa faca acolo faultatea...om vedea!

Lumi si zulufina Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Lumi, da stiu, am vazut ca ai intrebat cu ce ocazie, da am zis sa nu mai ma laud atat cu varsta mea frumoasa

33

Si eu i-as spune frumos educatoarei resp. Nu e Ok s-o loveasca/traga de mot/ urechi etc
As ruga-o sa-mi spuna mie mai intai daca copilul meu face ceva neinregula sau nu asculta etc ca sa vorbesc eu cu el acasa.
Si cadou chiar ca nu i-as mai da, cel putin nu acum, ci poate la Craciun

Gabi, sa stapaniti sanatosi masina!

Lori, merci!

Propunere!
Ce ziceti? n-ar fi frumos sa ne vedem weekendul asta cu puiutii la Ferma Animalelor? Ale mele motate sunt innebunite dupa animalute, F A e locul perfect, chiar stau linisita acolo, se joaca fara probleme, ba la trambulina, ba in leagan. ba un pai la capre, un morcov la iepuri -- HAI SA NE ORGANIZAM sa ne mai vedem si noi, ca nu ne-am mai vazut de-un car de ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adriana_78

Lumi, da stiu, am vazut ca ai intrebat cu ce ocazie, da am zis sa nu mai ma laud atat cu varsta mea frumoasa

33

Si eu i-as spune frumos educatoarei resp. Nu e Ok s-o loveasca/traga de mot/ urechi etc
As ruga-o sa-mi spuna mie mai intai daca copilul meu face ceva neinregula sau nu asculta etc ca sa vorbesc eu cu el acasa.
Si cadou chiar ca nu i-as mai da, cel putin nu acum, ci poate la Craciun

Gabi, sa stapaniti sanatosi masina!

Lori, merci!

Propunere!
Ce ziceti? n-ar fi frumos sa ne vedem weekendul asta cu puiutii la Ferma Animalelor? Ale mele motate sunt innebunite dupa animalute, F A e locul perfect, chiar stau linisita acolo, se joaca fara probleme, ba la trambulina, ba in leagan. ba un pai la capre, un morcov la iepuri -- HAI SA NE ORGANIZAM sa ne mai vedem si noi, ca nu ne-am mai vazut de-un car de ani




Oh, a fost ziua ta!!! nu esti pe lista din prima pagina
Atunci, la multi ani inca o data! sa fii sanatoasa si fericita!
iar varsta e chiar frumoasa!!!

Pana de Craciun, cine stie de cate ori o mai ia de mot...asta este, traim in Romanica si asta ne...doare la buzunar bine macar ca nu platesc mult cresa

Mie mi-ar placea sa va cunosc...dar nu am masina sa vin pana acolo...e in afara Buurestiului, nu?

Lumi si zulufina Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Adriana ce frumos, ce frumos!!! Superb desenul Larei, iar al Annikai nu e cu nimic mai prejos! Esti o mamica tare mandra, te vad.

Despre intalnirea la ferma animalelor da, da, da, m-as baga!!! ca nu cred ca o mai tin mult deschisa, se cam inchide din toamna. Acum, ramane de stab ora, ar treb asa, mai devreme, un 10 asa acolo, sa zicem, ca sa nu ne prinda ora la care al meu baiat e obosit, nervos, recalcitrant. Daca suntem sanatosi si nu suntem pelcati din Buc. (ca e si asta o posibilitate) ne bagam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Acum am vazut si pozele ... foarte frumoase!!! si desenele micutelor Picasso

Lumi si zulufina Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Salutare,

Raportez: ieri a fost cum a fost: n-a plans, n-a mancat, a fost cuminte, a cazut pe tobogan. Azi a zis ca gata nu mai merge, am convins-o sa urce in masina apoi acolo dai urlete de jale. Maine ce-o mai fi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaH spune:

Adriana, sambata, pe 10. am vazut pozele. frumoasa familie. desenele sunt minunate. si odo imi face in fiecare zi desene, "pentu tine, mami".
am citit si eu cartea cand eram mai tanara. mi-a palcut. la fel si filmul.

lorich, te simti mai bine? poate ca a fost o zi mai agitata pt robert, de acolo noaptea grea.

luminel, si eu zic sa vorbesti cu educatoarea. iar chestia cu cadoul sa nu se mai poarte asa cu ea, cred ca am plecat de prea mult timp, nu prea o mai inteleg. si eu le iau cate ceva, dar aproape de fiecare data ca o multumire, atunci cand pleaca din grupa respectiva, sau cand pleaca de la gradi. niciodata nu le-am laut "in avans". dar repet, cred ca m-am dezobijnuit. probabil ca in romania as fi facut altfel.

simonix, mi-e dor de voi si de falcutele lui robertone. am vazut-o si pe blondina lu' esme pe fb. cum ramne cu intalneala aia? gasim si noi o ferma a animalelor?

eu am dormit cam prost azi noapte. v-am zis ca sotzul e plecat in norvegia, pt trei zile. ieri numa ce i-au facut aia de acolo o propunere de job, tare tentanta. si vor sa imi gaseasca si mie, sa ne ia la pachet. nu zic, e tentant, dar cum o sa se descurce copiii? bine, ar merge acolo la scoala internationala, dar si asa... stiu, am dat sfaturi altora, ziceam ca copiii se acomodeaza primii, dar acum, cand sunt eu pusa in fatza problemei... nu stiu ce sa mai zic.
aseara am scormonit internetul despre cum se traieste in norvegia. vreau sa am tema facuta cand vine sotul acasa sa discutam. e grea hotararea.
asa ca toata noaptea am visat numa mutat, scoli, chestii grele, de m-am trezit mai obosita decat m-am culcat.

ma duc sa ma odihnesc prin munca.
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Citat:
citat din mesajul lui BELLEANE

Salutare,

Raportez: ieri a fost cum a fost: n-a plans, n-a mancat, a fost cuminte, a cazut pe tobogan. Azi a zis ca gata nu mai merge, am convins-o sa urce in masina apoi acolo dai urlete de jale. Maine ce-o mai fi?

Te iubim, printesa Victoria!!!


cine poate sti???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Adriana: super desene pentru mami. Ai fete mari. Casuta am montat-o duminica seara, incerc sa fac o poza cu ea, e usor instabila dar fetele se joaca frumos. Cred ca deseara trec pe la tine dar te sun inainte.
Ar fi super sa ne vedem la FA daca Elena va trece cu bine peste prima sapt de gradi, si daca ne trezim asa devreme. In trezit includ si micul dejun, cafeaua, alegerea graderobelor, fite de diva,uitat chestii, intors...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

pai La multi ani, Adriana! sa fii sanatoasa si fericita si implinita! Frumoasa varsta , frumoase poze, frumoase fete ai!


DanaH, propunere sa fugi mai la nord? ec pot sa zic.... decat brrr.



Mergi la inceput