ma intreb

ma intreb | Autor: bebeta23

Link direct la acest mesaj

hello
in alte postari am povestit ce se intampla mai detaliat, acum am o nemlamurire...pe scurt, sunt diagnosticata cu pcos din 2007, aveam situatia oarecum sub control, pana anu trecut cand ne-am hotarat de bebe si puf s-a dat totul peste cap, anu asta s-a inrautatit in sensul ca mensutruatie in adevaratul sens al cuvantului n-am avut decat in ianuariie si mai, iar in mai a fost cu arefam.
luna trecuta am fost iar la doctor ca sa rezolv oarecum problema si mi-a prescris utrogestan, dar menstra ioc..n-a vrut sa vina, sa ma explic..a venit dar doar 1 absorbant am folosit si ala abia daca l-am murdarit cu cateva picaturi/scurgeri...
m-am interesat mai bine si utrogestan e folosit impreuna cu pregnyl pt a favoriza aparitia unei sarcini si singur pt mentinerea sarcinii, intrebarea intrebatoare este : oare sa fi ramas?(din cauza utrogestanului) de teste negative sunt acrita asa ca mi-e sila sa fac unu pana nu as fi convinsa ca sunt sanse sa fiu si cred ca ar fi prematur sa fac unu oricum
voi ce credeti?
va , sanatate si spor la sanatosi si frumosi celor ce isi doresc


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

cred ca problema ta este delicata . si eu am menstre o data la 3 luni . desi teoretic diagnosticul de baza a fost sopc , analizele si testele au arata ca nu este asa . dupa activa ani de cautari de raspunsuri am renuntat sa mai caut si mi-am dorit macar un copil .

anul trecut am patit la fel ca tine si am avut mari emotii crezand ca voi intra la menopazuza . adica am avut o menstra dupa 5 luni tot in perioada de vara .

nu mai face teste de sarcina . cred ca mai bine faci teste de ovulatie sa vezi daca ovulezi . eu chiar mi-am comandat un set de benzi pt test de ovulatie si un microscop sa vad daca ovulez .

ce teste ai facut pana acum ?

Mergi la inceput