Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(76)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Carmen,nu iti face probleme ca nu papa. din cauza gatului si a medicamentelor sa poate sa nu vrea. cu siguranta va papa el ceva.
E foarte bine ca i-ai dat antibioticul,trebuie tratat.
Multa sanatate



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna fetelor

eu sunt de serviciu la dat din picioare in stil de leganat de scoici


s a trezit in urlete Robi, asta dupa ce a adormit singur, si l a trezit si pe frasu, asa ca i am transferat in scoici si vreau nu vreau dau din picioare...parca s la masina de cusut Ileana

in rest azi au mancat fructele pe la 9, asta dupa ce au ros cate o bucata de paine, ca tacsu ca sa nu mai urle copii, le a astupat gura cu ceva, pana am venit eu cu cana cu fructe

pe la 10 juma nani cu 4 masuri de lapte
pe la 2 au halit o banana afara in fata blocului
pe la 4 au halit 400 si mai bine de legume cu salau si nelipsitul usturoi, vad ca daca nu le pun abia manca si evident cu ursulica gummy, care i tine atenti si nu mai baga mainile in gura

deseara avem ori avocado cu mere si un pic de lamaie si cereale ori fagaras cu fructe (am gasit la un aprozar in fata la sp Victor Babes, niste avocado imense la 4 lei, erau super verzi cand le am luat, dupa 3 zile de stat pe pervazul de la bucatarie s au copt bine bine, acum sunt delicioase, iar combinate cu mar sau para le as manca si eu)
ies cam 350 g dintr un avocado si 2 mere mici, manca picii de

sper sa nu i deochi

carmen bietul Andi si vai de tine
mor cand ii vad ca nu manca si nush ce sa le dau sa mance, dar tu...
daca are si diaree nu i mai da alt lapte, decat ce suge de la tine
fai niste mar copt cu orez, e tare bun la gust
pana nu i trece evita sa i dai lapte
banana, branzica, mere coapte

numai el sa manance....

am vazut ca vorbeati de crese versus bone
bona nu vreau.....n am incredere.....de unde stiu eu cat le da sa mance, cat ii culca, daca i schimba la timp.....daca se poarta frumos cu ei...plus ca nu sta nici o bona singura cu 2 nebunei
si mai tre sa i dau si bani...brrrrr
singura cu cre i as lasa ar fi mama, dar si ea iese din schema pt ca il are pe Vlad pe capul ei...si mai vine si copilul lui sor'mea....destul pt o "baba"..vb zicalei: "toti pe o baba si aia slaba" in cazul ei "si aia schioapa" ca abia mai merge, are coxartroza la ambii genunchi
cresa alta belea si asta....la aia de stat nu se prea gasesc locuri si daca se gasesc sunt multi intr o grupa...de care sa se ocupe primul????? pe care sa l ia in brate, pe care sa l schimbe primul, nush cum le dau sa mance la toti o data......iar la una privata, taxa e de 500 euro pt gemeni....deci pas
tre sa caut una care sa mi convina din toate pct de vedere
sper sa gasesc o solutie pana la toamna viitoare

vb madalina de birou.....off, asa m as intoarce la birou si acum de s ar putea.....la biroul unde am lucrat......sper sa ma pot reangaja acolo

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

buna!

La multi ani bebelusilor nascuti pe 10!la multi ani si pt Soniuca mica cu nasucul infundat!
sa fiti sanatosi!


Noi am fost si azi si ieri la tara..profitam de ultimele zile de vacanta..luni incepem scoalllllllllaaaaaaaa..avem emotii!
Am pus ardei copti pt iarna..a fost frig zilele astea..cu vant rece..Iarasi am mandra cu nasul obstructionat

pup Andreiutul BOLNAVIOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Roxx;mersi mersi mersi
sa va distrati bine la nunta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Andreiut al meu iar are febra ! i-am dat din 4 in 4 ore alternativ panadol si nurofen pana nu a mai avut, i-am mai dat si o doza extra ... si acum seara iar a facut. i-am dat nurofen iar, panadol imi aduce soata de dimineata. bai nene, si are la basinele...intr-una...pir pir pir ... macar nu mai face diaree ( mirelush mercic mami...uitasem ca daca are diaree trbuie lp special...oricum am renuntat, papam numai titi ) . si ii miroase si gurita, si hainele...a bolnavicios asa...stii cum e cand iei medicamente, ca si pipi iti miroase. mi-e mila de el ... sufletel mic si bolnavior. bine ca a ras in hohote in seara asta dupa baita...ma faceam ca il alerg prin pat si el fugea de-a busilea si radea...
tunde pup fifi infundata ! bafta luni la scoala cu super-Mario...sa nu faci pe tine prea mult de emotii
roxx distractie placuta ... sunt sigura ca o sa fie tare cuminte Catalina...o sa va lase sa va relaxati si voi. si andreiut de fiecare data cand plecam pe undeva e cuminte...parca stie .

Ma bag la somn ... langa andreiut...l-am luat cu mine in patul mare cat e bolnavior...e asaaaaaaaaaaaaaaaaaa de bine sa dorm cu el...sa ma trezesc cu el langa mine...se uita asa la mine cu ochii lui , cu fatzuca lui de om bun ... si eu ii zic :"mai lasa-ma 2 minuteeeeeee" ... asa ii ziceam mamei cand ma trezea sa ma pregatesc de scoala

Noapte buna ...

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Carmen nu inteleg de ce continua sa faca febra sub antitermic si sub antibiotic, nu poate sa ii faca niste analize, ceva???Daca nu i-a facut antibiograma poate nu raspunde la antibiotic. Sa aveti o noapte linistita, si sa se trezeasca puiul mic bine

Si Irina azi a facut kaka de vreo 8 ori cred, dar nu asa moale....i-am dat sa manance niste orez dar mititica e asa agitata, abia a adormit. Nici ea nu a mancat asa mult ca de obicei

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si printesa Irina Ana 29.12.2010

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

missmj si noi am fost cu febra 4 zile in continuu dar dupa prima doza de antibiotic a disparut.pediatra ne-a zis ca daca nu disparea inseamna ca antibioticul era pe langa (antibiograma nu e gata inca nici la noi). nu stiu, vb cu doctorul. cate doze de antibiotic a luat pana acum?cica dupa a doua maxim ar tb sa cedeze

si noi la fel, antibiorice, probiotice,urinal. tb sa ne operam de urgenta la deget, il doare,a inceput sa-si schimbe culoare, s-a invinetit, are rana etc. Acum e bandajat ca sa nu se mai atinga acolo.il operam luni, nu mai ajungem la viena pt operatie, dar am gasit un doctor care o sa il faca fara anestezie generala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

azi am fost si noi la turul pietonal. mi-a placut, maine e ultima data dc vreti sa mergeti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Neata !
Nu a dat nimeni cafeaua pana la ora asta ? of of mai mai ... trezireaaaaaaaaaaaaaaaa

zumzu pup Dariusel frumusel...bafta maine cu operatia, sa scapati de griji ! mai bine ca nu mai batti drumul pana la Viena ! sa ne tii la curent..noi tinem pumnii !

Mai Andrei al meu tot mai are febra, dar nu mare ... 38- 38,2 maxim...dar are. reiau nurofen/panadol la sase ore..si maine dim la dr !

LML bebelusilor de 11

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Neata,
Carmen merci de cafea. Daca nu-i scade febra poate nu o fi bun pt el antibioticul pe care il dai acum, si ar trebui schimbat. Bine faci ca mergi maine la dr iar.
Zumzu, tin pumnii lui Darius! Tot pe maine.
Bafta tuturor fratiorilor si surioarelor de buburuze care incep maine scoala!

Mergi la inceput