Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***344***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Si eu sunt cu artele la varsta asta, drept pentru care am inscris-o pe Anastasia la dans. Deocamdata "de proba" ...Sa vedem, daca se tine de restul piruetistelor, care sunt toate peste 3 ani, dar profa a zis ca putem incerca ca stie cat a plans ea pe la usa anul trecut cand vedea ca incepe ora lui Alex si ea ramane afara.

Mie mi se pare ok o gradi intr-o limba straina pentru un copil, care nu are probleme de vorbire. Pe cei cu intarziere mai mult iar incurca.
Cine poate sa stie, care va fi insa impactul asupra viitorului copilului.

Ultima barfa: mi s-a angajat barbatu' la o casa de moda si cum semna condica, ii si dadura invitatie la defileul lor, care-i pe un vapor pe Sena, etc...Pai asta-i viata: io sa stau cu urlatoarele si el sa caste gura la manechine. Ca doar nu-i foloseste la nimic ca nu-i de specialitate....Gata, am varsat naduful! (de fapt, sunt geloasa ca as fi vrut sa vaz io care-i treaba cu "tendintele"....)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Roro...ce superb job si-a gasit...zau ca sunt si eu invidioasa.

Sa-i fie cu spor.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Mie si la 4-5 ani mi se pare mic pentru greu

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

La Multi Ani Anelor, si de la noi!Si eu o inscriu pe Eva la dansuri in aceasta toamna! Sa vedem ce-o sa iasa. Pana una-alta, am tuns-o, si abia astept sa ii fac baita sa vad cum se rearanjeaza buclele, ca rezultatul actual nu ma incanta cine-stie-ce! In schimb, a stat neclintita pe scaun la salon, ea care tot drumul m-a innebunit cu "Mami, nu vleau tunsa, doar Vladutz (verisorul) se tunde!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Io am trancanit pe aici toata ziua si nu am urat Anele nostre dragi.

ANE MICI SI MARI VA DORESC MULTA SANATATE SI BUCURII!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

No, sa le uerez si eu pe ANE: La multi ani!


Wow! Si eu am ratat momentul... Si m-am conversat azi cu mami de Ana la telefon!

La multi ani! Ane dragi, mici si mari

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


La muti ani ANELOR


Gina: eu din acelasi motiv il dau pe Lucian la gradinita,unde ne-am mutat la casa, nu are copii prea multi prin preajma sa interactioneze.

La capitolul educatie sunt de acord cu Monvas, parca un pic mai tarziu ar fi mai bine, sa-i lasam cu cele de varsta lor si or invata si limbi straine de la 4-5 ani incolo.

Eu am avut o perioada cand imi parea tare rau ca nu pot sa-i ofer mai multe lui Sebi la capitolul educatie. Dar m-am impacat cu ideea si am incercat sa fac schimbari, chiar si cu bani mai putini.Sa vedem cum decurge si mai decidem la anul celalalt,momentan ramane la scoala normala si din octombrie sa mearga la baschet.

fug acasa la nazdravani.


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Injineru' meu pare ca vrea sa isi schimbe specializarea, de la mecanica la anatomie. Isi baga degetu-n fund si ma intreaba: ce-i acolo inauntru? Apoi se ia de mine: baga deshtu-n nas cu aceeasi intrebare. La ochi: ce-i ala negru? Ce-i ala alb? Si inca nu a descoperit "de ce?"-ul




Asta cu anatomia kiar nu e bine! Era mai bine injiner! Ce zici de mine ca am ajuns acasa de vreun sfert de ora si asta pentru ca am taiat-o in dorinta nestavilita de a fi acasa cand vine piticul de la gradi!? Cred ca nu sunt zdravana.... ca mie imi si place... Dar la altii nu recomand! Da-o incolo de anatomie!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Dragi fete, merci de urari! Monnvas, cea mai faina urare primita zilele astea e sms-ul de la tine: acum ma tot gandesc cum sa rezolv partea cu "glorie nepieritoare"(am vrut sa te sun sa te intreb, dar m-a acaparat Aneiul si a trebuit schimbat programul)

Ooo, ce mi-ar placea sa va mutati cu toatele in "provintie": copiii toti la gradinita impreuna, noi prietene la catarama...ce sa-mi doresc mai mult?!

Tufete, eu am mai zis si mai zic: mintea este totul! Da, nu zice nimeni ca nu e bine sa le oferim copiilor nostri alternative, dar ce au ei acolo in capsor dat genetic e cel mai important pentru performantele lor viitoare. Copiii mei de la scoala, aia cu adevarat stralucitori ( ajunsi pe la Sorbona, Oxford) sunt din categoria descrisa de Monnvas si care o include. Aveam la scoala un copil(de doi sau trei ani a terminat) care a luat premiul I la faza internationala a olimpiadei de astronomie si astrofizica (materii pe care le studia ca optional, cate o ora pe saptamana!), vanat de toate universitatile de frunte de pe lumea asta si care nu s-a bucurat de altceva decat de o educatie mai mult decat standard. Si ganditi-va ca avem copiii astia, in contextul unui orasel de provincie, unde e o singura gradinita particulara ( unde nici macar origami nu se face...nu-s rea, doar ca ma amuza faza aia cu origami!)

Gina, fara suparare, acelasi rezultate le-ai obtine si fara sa platesti gramada aia de bani pentru gradinita germana, lasandu-l la gradinita care iti place si angajand un meditator bun cand are vreo patru ani, daca vrei sa-l dai la Scoala germana. Ai mei m-au dat la germana la vreo cinci ani, la o doamna, si intr-un an ciripeam voioasa, de ziceai ca m-am nascut pe malurile Rinului. Ca nu mi-a mai placut apoi germana si ca am lasat-o elegant balta (desi acum imi pare rau) este o alta poveste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Le urez si eu ani multi si voiosi tizelor mele!! Ca o fi egocentrism sau nu, dar mie imi plac Anele!

Andiaroro, invidiez activitatile sotului tau!!!!


Acum revenind: la partea cu artele sunt cu totul de acord, pentru ca, la varsta asta, arta echivaleaza pentru ei cu distractia. iar eu ii vreau veseli si jucausi. Se vede ca am dormit cu Gulia: numai veselii am in cap!

Mergi la inceput