Pestisori... pestisori...|71|

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Neata fetelor!

Alina, daca se chefuiesc pestioaicele noastre, cred ca tb sa fie deja in coma...ca pe aici neam sa mai dea cate un semn....!

Carmaw tu cum stai cu zapezile de pe acoperisuri??

Fug si eu ca am de lucru...

V-am pupat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

revin sa spun ca masina din garaj a scapat ca prin urechile acului...grinzi f groase de 10CM au fost rupte in doua...am chemat oamenii si l au refacut
Mi au dat 3 tone de gheata si zapada de pe acoperisul garajului care e sub blocul ce are 2 etaje...deci va inchipuiti forta!!
Ieri au venit sa ia zapada dar eu acum am in fata garajului zapada data jos de pe acoperisul garajului meu....deci la lopata
In plus geoges si a taiat mina asa cam 4cm in tabla acoperisului...ia curs la singe....cred ca o sa ma duc la spital sa l desinfecteze ca lumea caci eu i am pus doar o prostie de bandaj
Daca ii sficneste e infectat??
Acus ma dor ochii si pe mine la naiba cu problemele...precum vedeti de 2 zile sint in RO si au inceput neplacerile!!
========================================
Ce zici tu Alina c a fost ieri??
A da am dat 300 roni pt garaj,m am inscris pe zumzi sa mi refac o lucrare dentara ca nu avea zirconiu cind am facut o si tot asa am cumparat un cupon pt 3 programe de infrumusetare neica(adica tot cap-coafura vopsit tuns,toate epilaturile si mane ,pedichiura era 129 roni)
In plus am cumparat imbracaminte nou de dat de pomana pt parastasul de 1 an pt mamica mea!
========================================
Deci ieri am sarbatorit prin scoatere de bani:(:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Si a propos o sugestie...nu mai puneti titluri(de capitol) cu anotimpuri,sau luni sau altceva...ca ni se duce buhul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Carmaw, da, daca simte ca ii pulseaza unde e taiat inseamna ca nu e ok. E infectie...asa ca fuguta la spital!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Sarut mina draga mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Cu placere! Sa imi zici cum e...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Buna seara pestisori dragi !

Carma, imi pare rau de necazurile , dar asta-i Romania ...parca nu stii ia-le incet ca se rezolva toate .Si nu chiar sunt asa femeie de afaceri dar lupt si eu ca sa supravietuiesc.Si nu am inca laptop sa ca atunci cand apuc intru strict la ce am treaba si gata .Te pup !

Pufymic , succes si tiate cele bune si tie !Poate arunc si eu un ochi la ce scrii tu pe blog!Ai grija de tine!


Alina , ce faci ? Cum te mai simti ? Ggalicea mica c f ? Dar cea mare ?

Parola cred ca ar mai putea sa o aiba si Ely dar nu sunt sigura .

De Ploiesti de Mada nici eu nu mai stiu prea mult , am primit un sms de sarbatori ai atat.Cred ca e bine , sper sa fie!

Cu Mada am mai vb cand si cand ...cu Bogdanel ,,mai o raceala ,mai una alta ....

Deci eu cam atat raportez!



La multi ani tuturor pestisorilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

buna fetili
Pufulet sarut mina omu e ok!
DaDa pup!!
Azi furam la un restaurant care nea servit totul ars(eu am luat somon Georges cotlete...vai si amar
Dar a fost o sticla de vin alaturi si am suportat
Miine astept tapiterl ca mi schimb tapiteria la toate(o alta nebunie)si apoi un semn de la Atlas sib ploiesti, pt ca apoi daca imi iau bagajele sa ajung la Buc unde am sedinte cu chiriasii(mamicuta lor!!)si apoi trebuie sa ma duc la clinica aia de pe www.zumzi.ro
=======================================
o intrebare are omu o haina maron de piele si e murdara de atita purtat.
Stiti cu ce sa o curat? ca omu vrea sa o bag la masina....
Banuiesc ca nici la curatatoria chimica nu rezolv murdaria de pe guler acolo se duc numai hainele cu pete gen grasimle nu?
Cesa fac? ca e frumoasa haina nu as vrea s o arunc.
Multumesc de ajutor pestisoarelor!!
si seara buna la toate prezente sau nu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Carma , dar la ce restaurant ati fost ? Si daca era asa de ce nu ati refuzat si sa va aduca altele ? Sa stii ca se poate face asa , ai tot dreptul....

Vis a vis de curatarea murdariei cauta pe google ..stiam odata cu ce se curata dar nu imi amintesc ...in nici un caz sa nu o bagi la masina ca o strici de tot ....

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Incet-incet pare ca se mai animeaza subiectu nostru...de toamna !

Dany eu iti zic pe pe acum LA MULTI ANI...pt maine, ca nu stiu daca o sa mearga netul si ...mai bine mai repede decat deloc!
Sa fii fericita!

Carmaw ma bucur ca ti-e bine omu'! Cu zapezile cum stai?

Alina ce mai faceti voi?

Eu tot aici..tot asa...nimic nou...

Mergi la inceput