Clasa I 2011-2012 (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mitzuka spune:

Buna dimineata!

Imi pare rau de cele care inca stau cu emotii pentru lista! Tinem pumnii sa iasa totul bine!

Azi o sa sun si eu la invatatoare sa vad la ce ora este deschiderea.Sper sa nu se strice vremea mai rau sau sa ploua fix in 12 septembrie
Ieri am gasit in Auchan tricouri polo super frumoase la doar 5 lei...am luat cateva pe culori diferite sunt din material foarte bun, speram sa il imbrac pe Deian in unul din ele dar la ce frig e azi....

Drept sa zic nici nu stiu ce litera are clasa in care e Deian dat fiind ca sunt doar doua nu m-a interesat, oricum sunt mai putini copii decat la alte scoli. De inscris, i-am dat direct doamnei invatatoare dosarul.

Referitor la ora de culcare, nu am reusit nicodata sa il culc inainte de ora 22. Ma gandesc totusi ca scoala ii solicita mai mult si singuri vor dori sa se culce mai repede. Mai ales ca se scurteaza ziua si se intuneca mai repede nu vor mai fi tentati sa stea atat de mult pe afara.Cel putin sper!

O zi buna va doresc!

Simina si Deian (21.04.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Am si eu o problema.
La fete ce fel de tricouri luati pentru sport? Simple/cu desene/largi/elastice? Stiu, am probleme grave, da' le am, na, ca tot discutati voi de tricouri. Stiti ceva, cele simple din Carrefour sunt ok? Treninguri ce fel le-ati luat? Colorate, gri,albe,negre??? Eu i-am luat unul mov sters, sper sa fie ok, nu e tipator.


Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Carti personalizate - www.carteacopilariei.ro/" target="_blank">Cartea copilariei
Lucrusoare la bazar umanitar

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

buna dimineata

am fost si noi ieri la cumparaturi, foarte putine optiuni am mai avut, la grupa lui de varsta , rafturile goale ... in mare am cam luat, la David problema era de pantaloni, ca toti i-au ramas scurti si peste vara n-am mai cumparat, ca n-a avut nevoie

i-am cumparat si penar, ghiozdanul il primeste zilele astea, sper

ieri am cumparat pentru fiecare copil cate un ou kinder si mai punem cateva bombonele, impachetate frumos, o mica surpriza de bun venit la scoala ... vor fi 20 in clasa, eu zic ca e foarte bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:

Lora, ca sa mai uiti de liste, mai vorbim si de tricouri

- eu cred ca la sport conteaza sa fie tricou din bumbac 100% si nu f gros; noi avem unele polo albe, dar mai caut si simple ... prevad ca ii voi da si tricouri cu desene, in functie de care este curat si calcat in ziua respectiva ...; tricourile din Carrefour, cel putin cele care le-am vazut eu, sunt din bumbac, dar necalitative, din cele care se largesc urat la primul spalat ...

- trening are unul f frumos vernil, dar gros (cu pufulet pe dos, Crina ii zice "cu blanita" ), asa ca i-am cautat unul mai subtire, i-am gasit unul f dragut si calitativ chiar in piata la noi, este mov inchis, are ceva imprimeuri, dar discrete.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

Anda fi-mea se culca in jur de 10 seara in timpul scolii. Si e ok asa. Nu doarme la pranz. Dar de la 10 la 7 sunt 9 ore, e suficient pentru peste 7 ani.

Pentru sport noua ni se cer tricouri albe. Fara imprimeuri, fara nimic. Probabil depinde de scoala, o sa va spuna invatatoarea. Tot pentru sport - trebuie sa aiba "incaltaminte de interior". Adica adidasi/tenisi dar curati pe talpa, nu cei cu care a venit incaltat de acasa. Asta pentru zilele ploioase/friguroase cand nu ies in curte si fac in sala. La trening nu exista pretentii. Poate veni si in colanti, pantaloni scurti, etc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Manuela, multumesc pentru informatii!
M-am uitat pe site la Dechatlon, au treninguri/tricouri frumusele, oare sunt si bune? Ce stiti?

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Carti personalizate - www.carteacopilariei.ro/" target="_blank">Cartea copilariei
Lucrusoare la bazar umanitar

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Lora, avem un trening, dar vom prefera jegari, mai ales iarna, macar nu trebuie sa ne schimbam total tricourile raman cele pe care le are, nu cred sa fie cerinte speciale, doar e ora de educatie fizica, nu antrenament Incaltarile le avem cu scai

Noi suntem in I C

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui antoemma

Buna seara tuturor,

Vad ca se discuta intens despre inceperea anului scolar. Si fetita mea incepe acum scoala, si ca voi toate avem si noi emotii. Ea va merge la o clasa cu predare in limba germana si de asta am emotii mai mai decat daca ar fi mers la o clasa cu predare in limba romana. [


Si fiu-meu va merge tot la scoala germana, dar pana luni nu stim inca invatatoarea...Voi cum faceti cu temele, va merge la afterschool?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Raspunsul de azi: inca nu se stie nimic, mai incercati, inca nu s-au afisat listele. Intrebare: cand se afiseaza, d-na, luni? Raspuns: ei, nici chiar asa, pana luni.

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Carti personalizate - www.carteacopilariei.ro/" target="_blank">Cartea copilariei
Lucrusoare la bazar umanitar

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamitzica spune:

La noi ieri a fost prima zii.Am inceput foarte bine...si-a uitat sfetarul la scoala.
Am inebunit bietul copil in ultimale 2 saptamini ba ca e la aftercare ba ca ia autobuzul ca nici el nu mai stia(vorbisem cu o cucoana care m-a lasat balta pe neasteptate).Ieri am rezolvat cu autobuzul ca sa-mi dau seama pe la ora 1 ca nimeni nu-i spusese elevului nimic si am sunat disperata la scoala sa il puna in autobuz asa ca l-am recuperat!!!!
Si el se culca la 8 maxim 8.30 dar il scol dimineata la 6.20.

Mergi la inceput