Endometrioza ne-a unit in lupa pentru bb! (68)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:



Citat:
citat din mesajul lui lavi02

Ellyshor, felicitari, sarcina usoara! Nu am endo dar te stiu de la subiectele cu laparoscopia, mereu tu le deschizi

Nu fi stresata, bucura-te! Si eu sunt proaspata gravi a 3-a oara. Testele le-am facut sambata noaptea (pal) si luni dupa amiaza (clar). Am fost de dimineata la dr, nu s-a vazut nimic la eco inca, nici nu era de asteptat, mi-a dat sa iau acid folic si sa revin peste 2 saptamani sa-l vedem poate pe bb.

Eu nu cred ca e nevoie sa te intepi, se va vedea pe 16 septembrie mai bine ce si cum. Cate saptamani ai de la UM?

Durerile de burtica sunt normale daca nu sunt f puternice, de la uterul care creste.



Acum am 5 saptamani si 3 zile, de la ultimul cm, care a fost pe 31 iulie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

ally nu fac hsg, voi incerca altceva si ma hotarasc dupa ce vb cu dr mea si imi fac programare dupa ce imi vine si asta astept, zunt in z29, insa mie mi s-a lungit faza luteala mult pt ca acum stiu cand am ovu si luna asta in z11 m-am injectat deci max z12 s-a intamplat pocnitura...deci ar fi 17 zile dpo si cand ma auto monitorizam cu teste de ovu imi venea fix in a 16 zi dpo, si luna trecuta a intarzist tot asa in z17 a venit, acum n-a o fi stresat si organismu' de la atatia hormonei, inca nu intrerup utrogestanu, mai astept pana vineri, daca nu vine ma iau in serios
puuup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_d15 spune:

wow, ellyshor, ce bucurie ne faci! Doamne-ajuta!
Sa stii ca eu eram foarte sigura ca-mi vine, ma durea burta, nici n-am vrut sa cred. Pe la 5 saptamani am facut eco si s-a vazut saculetul si tot nu puteam crede.
Hcg nu strica sa faci, desi e clar ca esti insarcinata, dar daca il faci in dinamica (adica doua la 48 ore distanta intre ele) te poate linisti ca e totul ok.
Multa sanatate si ai grija de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Citat:
citat din mesajul lui irina_d15

wow, ellyshor, ce bucurie ne faci! Doamne-ajuta!
Sa stii ca eu eram foarte sigura ca-mi vine, ma durea burta, nici n-am vrut sa cred. Pe la 5 saptamani am facut eco si s-a vazut saculetul si tot nu puteam crede.
Hcg nu strica sa faci, desi e clar ca esti insarcinata, dar daca il faci in dinamica (adica doua la 48 ore distanta intre ele) te poate linisti ca e totul ok.
Multa sanatate si ai grija de tine!



Saru-mana mult!
Sa vad cum stau cu moralul si daca nu mai am rabdare ma duc si fac si analiza de sange.

Tu ce faci? Cand i-ai vazut inimioara lui bebe?

Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Elyyyyyyyy...felicitari!!!
Doamne ce ma bucur cand citesc vesti bune...in sfarsit inca o sarcina dupa nenorocita asta de endo...
Sa iti dea Dumnezeu sarcina usoara,si sa stea bebe acolo la caldurica!!!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_d15 spune:

draga mea, inimioara am auzit-o batand pe la 8/9 saptamani. probabil ca se aude si mai devreme, dar atunci am avut eu programare.
stai linistita. la 5 saptamani sigur se va vedea saculetul. tot ce poti face acum e sa ai grija de tine si sa iei acid folic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Elyyyyyyyy...felicitari!!!
Doamne ce ma bucur cand citesc vesti bune...in sfarsit inca o sarcina dupa nenorocita asta de endo...
Sa iti dea Dumnezeu sarcina usoara,si sa stea bebe acolo la caldurica!!!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!





Mersi frumos, draga mea! Inca nu-mi vine sa cred. Ma trezesc in fiecare dimineata si mi-e teama ca am visat

Pooop dulce!

Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Citat:
citat din mesajul lui irina_d15

draga mea, inimioara am auzit-o batand pe la 8/9 saptamani. probabil ca se aude si mai devreme, dar atunci am avut eu programare.
stai linistita. la 5 saptamani sigur se va vedea saculetul. tot ce poti face acum e sa ai grija de tine si sa iei acid folic!



Am inteles, scumpa. Eu as avea pe 16 septembrie, 6 sapt si 6 zile....sper sa reusesc sa-l vad si sa-l aud pe bebe atunci.
Iau Utrogestan momentan, 2 cps seara intravaginal, si am inceput de cateva zile si Elevit. Daca dr imi recomanda si acid folic pe langa Elevit am sa iau

Pupicei pentru tine si puiul tau!

Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

xdidi, te astept si pe tine cu bebicul!!!!

Ellyshor, beta HCG repetat la 48 de ore iti arata ca bb e in evolutie la momentul la care faci analiza. Dar el poate inceta din evolutie a doua zi (Doamne fereste), or nu poti sa te testezi din 2 in 2 zile. Sau poti, dar deja ar friza nebunia. Parerea mea e ca cel mai bine e sa astepti consultatia la dr, daca cumva dr nu vede embrionul in uter si suspecteaza o extrauterina te va trimite el/ea la beta HCG.
Fina mea si-a facut beta HCG trimisa de un dr aiurit care nu vedea sarcina si nu mai avea rabdare sa astepte, si a avut niste emotii f f mari la asteptarea rezultatului, tremura toata iar rezultatul intarzia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare fetelor,
lavi poate luna viitoare bebe sau cine stie cand , azi a inceput spotingul din ce in ce mai abundent deci ori azi ori maine z1, apoi iar stimulare si gata zic ca asta e ultima luna de stimulare pe anu asta , sa vad si dr ce zice , maine ma duc sa fac amh-ul sa ma mai deprim putin si tre sa vb cu dr sa vedem daca putem face si recensamantul sotului , ca am avut o prb s-a oparit sau mai sigur a luat o ciupercuta de la mare si s-a dat cu baneocin unguent acre are antibiotic , i-a facut rau si acum e pe clotrimazol si e ok , dar mi-e sa nu-i fi afectat si jucatorii, ca intra in piele medicamentul, nu?
acum daca putem face si spermograma , cred ca trebuie sa-mi fac o programare si psihiterapeut sa ies cu bine, dar la safrsitul lunii plecam intr-o mini vacanta si sper sa ma detasez.....
elly liniste , vizualieaza rozzzz!!!!!

Mergi la inceput