Ingineri fosti, viitori...(37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

'Neata!

Gata, e oficial, s-a dus vacanta. Am trecut inclusiv de faza de negare a realitatii, ca n-avem timp s-o lungim prea mult. Ufff! De acum trebuie sa ne intram in ritm, n-avem incotro.

Tuinea, mult succes fetitei tale!
Mult succes tuturor cscolarilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Glimmer si tie mult succes in noul an. Stiu sigur ca totul va decurge lin. Fiica-mea se bucura de parca e nebuna ca a luat-o la scoala.

Eu ce sa zic fac experimente esuate.
Azi din nou la sala am facut dus cu apa rece. Aseara am fost cu o prietena din Mexic la cinema si am vazut Jane Eyre. Super BBc production.

Pupici si o zi super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Buna ziua tuturor!

Tuinea, multumesc si eu pentru urari. Eu stiu ca fiica-mea isi doreste rezultate cat mai bune, dar cu cat mai putina munca . Si nu stie inca definitia eficientei . Oricum, eu sunt genul care ma implic destul de mult in activitatea asta scolara. Pe fiica mea nu o deranjeaza, ba din contra, inca e la faza in care ii place sa facem orice impreuna.

In alta ordine de idei, imi place tare luna asta de toamna. Pentru ca e o combinatie intre caldura verii si roadele toamnei. E soare, cald, frumos si avem multe roade. Am facut, (si mai fac), cate o "burta" din fiecare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Glimmer draga de tine toti copilasii isi doresc rezultate fara prea multe eforturi deci copila ta nu este unicat. ESte in firea umana sa incercam sa obtinem maximul cu efort cat mai mic. Cat despre bucatele de care vorbesti hmmm...eu geloasa ca aici numai fructe si legume din alea de supermarket se gasesc si nici alea nu sunt ca la noi.

In fine, eu azi nu am fost la sala ca pana la urma s-a inchis pentru ca apa s-a stricat de tot.

Aseara am fost la cina cu niste colegi si a fost super.

Azi sunt in microscopie pana peste cap.

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

La mine este urat afara asa ca si eu sunt intoarasa pe dos ca si vremea.

Ocupata pana la dumnezeu dar azi este vineri deci smile tomorrow is a free day LOL.

Va doresc weekend placut.

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Buna dimineata!

Au am avut un weekend prelungit. Tare bine a fost. Imi place mult ca sunt inca zile ca de vara, as sta oricat in "confuzia" asta, sa fie toamna cu zile de vara. Petrecem cat de mult timp putem la aer. Fiica mea adora sa stea cu picioarele goale pe iarba, pe pamant, prin praf. Apoi eu trebuie sa-i fac pedichiura.

Azi am revenit pe baricade, serviciu, scoala...

O saptamana cat mai buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Glimmer ma bucur ca ai avut un sfarsit de saptamana reusit. Nici eu nu ma pot plange. A fost in regula mai ales ca ieri am fost la Saltaire unde a fost un festival. Vremea a atinut si ea cu noi. A plouat la un momendat pentru scurt timp dar un pom a fost suficient sa nu ma faca fleasca si cum muzica era in toi nu prea m-am sinchisit.

Cam astea sunt noutatile.

Pupici si o zi cat mai buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Salutare!

Eu inca mai am probleme cu acomodarea de dupa vacanta... in sensul ca inca nu sunt sigura ca am depasit-o . Nu stiu daca v-am mai spus, eu ma implic destul de mult in treburile astea cu scoala. In plus, ma lupt ceva de groaza cu timpul, sa ne ajunga pentru toate. Bineinteles ca e o lupta surda de multe ori. Am luat decizia ca trebuie sa ne apucamde cursuri de dans. Ei?

Sper ca toata lumea e bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata.

Glimmer vad ca am ramas numai noi doua. Daca nu veneai tu la topic eram singura de-a binelea.

Cat despre acomodarea de dupa vacanta ... da si tu timp creierului sa se invete cu sarcinile. Cat despre lectii de dans. De ce nu. Dezvolta corpul armonios.

Eu ce sa va zic...nebunie-nebunie. saptamana viitoare de luni pana joi la Birmingham si Joi seara zbor in Romania. luni de dimineata zbor inapoi si trebuie sa fiu la 10 la servici...Eh ce ziceti? Ma bate cineva?

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

'Neata!

Tuinea, vad si eu ca suntem numai doua, poate ne lafaim singurele pe tot capitolul. Asta ar fi o performanta, nu cred sa mai existe pe DC asa ceva.

Faptul ca topicul mai vietuieste totusi, ti se datoreaza in exclusivitate de la un timp in coace. Tu esti o persoana foarte activa, care iti faci timp pentru toate si le faci pe toate cu bucurie. De multe ori poti fi atat de "prins" in problemele de zi cu zi, incat sa nu mai ai starea sau vigoarea sufleteasca pentru altceva. Ma gandesc, de exemplu, la Iepumic, a carei mama era bolnava si sper ca tacerea ei nu se datoreaza faptului ca e necajita din cauza asta, sper ca situatia nu s-a inrautatit. Sper si ca toti copilasii sunt bine... In general, cam toate ne impartim intre familie, casa, serviciu si nu mai ramane timp sa te gandesti la altceva.

Oricum, Tuinea, clar nu te bate nimeni! Esti precum calatorul caruia ii sta bine cu drumul . La tine nu prea merge urarea cu "dum bun"... deci "drumuri bune" si numai satisfactii sa ai!

Mergi la inceput