Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (1)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Bun gasit in casa noua!

Senty mary la multi aaaani

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

oofff..ca tot la delfinasi am duc..

ochidutule, mama, nostalgica de-a mea, doar ca stii scrie mai frumos..:):) ha ha ha..mie de nostalgia bebelusilor imi vine sa mai fac unu..:):)

colegii mei de serviciu si sefii sunt f. fericiti ca mi s-a aprobat cererea :) de parca era ceva de aprobat la ea :)

la mine e liniste. e asa de bine fara sot si copil mare! :):)maine seara vine husbandu, oricum.

ma duc sa culc puica mica, ca asa mi-e de drag cum ridica manutele lui mici catre mine.

am incercat si noi spalatul pe dinti- esec total-ducea periuta in cap,strange gurita, da din cap (asa facea si cd refuza bibe). am adus si olita din pivnita :) se uita la ea..o arata cu degetul, eu ii explic ce si cum..dau sa il asez, dar urla..asa ca o tinem de mobilier.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Bine v-am gasit la un nou capitol din viata noastra!am trecut de bebelusenie,acum avem deja copilasi!
sa ne traisca sanatosi!

Multumim pt organizarea f buna de pe prima pagina!

Alice am vazut pozele,atat de scumpa e Mara!Recunosc rochita h&m
Tortul e foarte frumos,iar burtica ma gasit-o asa intr-o parte intr-o poza!esti o graviduta tare frumoasa!!!





Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_goga spune:

Bine v-am regasit in casa noua!!!!!!
Sa dea Domnul sa fie o casa plina de bucurii si numai vesti bune!
Despre noi ce sa va povestes(ca nu am mai intrat de multisor)... momentan suntem toti raciti, cu muci la nas(mai ales eu si Bogdan), avem program destul de ok (zic eu), adormim pe la 20.45- 21, trezirea la 6-7 pentru biberon, apoi somn pana la 9, mic dejun, de la 9.30 pana pe la 11 afara apoi somn de o ora jumate, doua, pranzul, joaca vreo doua ore, iar somn de vreao ora jumate - doua, manacrica, afara, baita si iar somn. am asa decurg zilele noastre. Bine sunt si exceptii in care plodul doarme maxim juma de ora toata ziua dar in principiu nu ma plang. Facem prostioare pe care le fac toti copii de varsta lui (sau nu) si ete asa toata ziua alerg dupa copil sa strang, sa curat ...
Cateva pozici cu noi pentru cine are chef, timp Bogdan


mami fericita de mamutzica Bogdan-Andrei
13 iulie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

ochidutule, mama, nostalgica de-a mea, doar ca stii scrie mai frumos..:):) ha ha ha..mie de nostalgia bebelusilor imi vine sa mai fac unu..:):)


hahaha, pai de aia am facut-o eu pe Isa, ca mor de dragul perioadei asteia, adica a bebelusheniei

Isa a dormit azi o ora. fix!!! cand s-a ridicat tati din pat a fost si ea sus, l-a simtit, si n-am reusit s-o mai culc. dar la 6 maraia de somn dar nici vorba sa vrea in patut... la 7 isi freca si ochisorii rau de tot... acum e 9 si tot treaza e!! nu stiu ce mare lucru crede ea ca a castigat stand azi treaza asa...

eu am facut o tura de placinte cu branza si ceapa, la amiaza am copt si vinete, mai am si ciorba de cartofi de ieri (a mancat Isa cu mare pofta din ea doua portii!), deci maine nici nu intru in bucatarie, ca si cafeluta o dati voi de dimineata


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)
am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauri_ca spune:

Bun gasit in casa noua!
Pt. mine sunt inca bebelusi, pana pe la vreo 3 ani cand vorbesc si nu mai fac la pampers .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Crissy am primit mailul tot ma tin sa iti zic si uit. Multumesc mult

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Denisa multumesc! Da rochita e hm. Am primit-o de la o prietena si de cand am vazut-o am zis ca o sa fie tinuta ei de motz. De 2 luni ma uitam la ea si asteptam sa o imbrace
Voi ce mai faceti?

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoshika spune:

sa auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

E treaz de aproape o ora. offfff! Mor!!!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput