Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (45)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

of, Happy, te pup ... bine ca esti in ro si ai ajutor... voi ati facut varicela(tu si sotul).
Cami, da se da de febra (daca faci... poti sa nu faci)... eu am facut la 18 ani... dar am tinut regim (slab proteic ) si n-am facut febra... am mancat , fructe, cartofi fierti, branza de vaci...si ciocolata (pe ascuns, ca-mi aducea iubi)

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

sunt incoerenta... am facut varsat la 18 ani, si nu am facut febra...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

am pus bebelina la somn....Anastasia este invers cu somnul, in loc sa manance la 10 si sa iesim afara ea mananca si doarme, apoi la 13-14 papam legumele si iesim afara. asta este, este bine si asa.
azi a mancat super fructele cu cereale apoi cam la 15 min si san. i-am dat asa repede ca maraia de somn si aproape ca plangea.
eu as vrea mereu sa manance asa, dupa mancarica si san, sa nu renunte la san.

madutza si cami multumesc de raspunsuri. asa ma gandeam si eu cu carnea , vroiam sa vad voi cum faceti.

cami ma bucur ca ai dormit bine, conteaza

scrish da, asa o sa fac si eu, portii si la congelator. numai ca eu voi gati zilnic, mai incolo o sa fac si pentru 2-3 zile dar acum fac asa. ce mai face scumpul de Luca, manaca bine supica? adica cu pofta, sau se mai stramba si el?

happiness parca tu aveai pungi de stocare. stii daca se pot steriliza? eu nu mai am ambalajul lor si nu mai stiu. cred ca o sa ma uit pe net sa vad ce gasesc.
multa sanatate la puii mici

strumphitza bine ca ti-ai gasit croitoreasa, eram sigura ca o sa gasesti. ai slabit ceva, oricum se vede, iti sta tare bine asa. o sa fii o miresica.....

irinuca ce fain ca iar plecati. cred ca mai poti amana o saptamana diversificarea daca tot plecati.

toate mamicile si bebeii.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

happiness acum am vazut raspunsul tau in legatura cu pungile. multumesc de raspuns.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata !

Si azi sunt in fuga mareeeeeee, da mare nu asa, ca acusi ies din casa, e o zi frumoasa cu soare si trebuie sa profitam de ea, adica sa mearga mami pe Oxford Street si sa plimbe piscoata la shopping Mi-am luat ieri de la mall ul din cartier niste hainute, 2 perechi pantalni, 2 bluze, niste maiouri, un pullover , o pijama, esarfa si mai am de luat 2 perechi pantofi ca aia de ii am din anii trecuti printre care 2 perechi noi noute nu imi mai vin si sunt asa frumosi, cred ca ii bag pe ebay ori astept sa mai slabesc sa se mai duca si de talpi suncutele mai am de cautat ceva bijuterii de pus la gat si urechi , ciorapi lungi albi, sutiene alte lenjerii si off nu mai stiu, mai multe, trebuie sa imi fac listuta ca sa nu ma duc degeaba, dar sigur daca ajung pe Oxford street bani sa am ca o sa am cu ce ma intoarce acasa , nu ?

Ma scuzati ca nu scriu la fiecare dar sper sa revin pe seara , v-am citit si va citesc in continuare de pe teelfon de fiecare data cand alaptez, dar nu apuc sa si scriu, deci nu ramaneti necitite, ca doar sunt dependenta de forum dar numai ca zilele astea cu atata alergatura nu apuc sa scriu la fiecare

Apropo de haine si slabit, am 10 kile minus azi , exact de la cat am plecat ...deci uraaaaaaaa si la gara cu mine adica la impachetat psicoata si mami a ei si cu autobuzul pana in centru, de data asta autobuzul asta a meu ma duce direct pe strada de shopping, deci super ok ca nu am de schimbat si cam il iau de la capat de linie si o sa am loc in autobuz o sa fac mult, ca, 35-45 min, depinde de trafic dar e ok spun eu, dupa aia cateva ore la shopping trebuie sa imi iau vreo 2 biberoane cu mine si apa in termos ca sa nu raman in pana

Ieri piscoata mea si-s supt degetelele de l apicioare dupa ce am ajuns acasa de la mall cand am schimbat-o , a vazut ca e cu cracii goi s-a intins si a ajuns la degetele si le-a lins putin Va las link mai jos la cele 2 sedinte foto de ieri ca deh, nu puteam rata asa evenimente nu ?

Somnorici in pijamale

Degetele numa` bune de papat

Ma duc sa vad poza cu dedicate de la madutza si apoi valea la facut bagajul si imbracat donsoarele de mers la shopping, ca e tarziu, nu?

Va pup si o zi frumoasa


Edit: madutza, mai astept o poza ca sa vedem complet, stii tu
_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

pisuc noi am inceput diversificarea la 6 luni fara cateva zile cu suculet de morcov, apoi suc morcov+ mar si de la 6 luni fix supica zeama 2 zile, apoi supica-crema. de cateva zile ii dau si cereale la fructe si putin iaurt in supica.
poti incepe si tu de la 6 luni daca ai laptic si creste bine Petru.

aaaa da, am uitat sa va zic ceva. Anastasia a papat tare bine supica ieri pentru ca i-am pus o lingurita de iaurt in ea
o sa-i dau incet, incet si putin iaurt ca vad ca asa-i place. eu am luat Covalact ca ne place tare mult si este si gras. si smantana de la ei este foarte buna.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

delia stiu cum e la varste mari ca si eu tot la 18 ani am avut
deci vroiam sa stiu la cei mici
maria ta a avut vreo boala a copilariei?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ally multumim de vestile despre iony
abia asteptam sa vedem pozele cu mica printesica

ally dar n-ai mai pus poze? vroiam sa-l vad pe Edy in noile pozitii

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

delia stiu cum e la varste mari ca si eu tot la 18 ani am avut
deci vroiam sa stiu la cei mici
maria ta a avut vreo boala a copilariei?


de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)



da pojarelul ala de trei zile... exact cand i-am rupt turta...
mi-a facut febra mare 39, 5 si m-am dus cu ea la policlinica si mi-a zis... a ii dau canini( avea 1 an) si du-te acasa da-i paracetamol si nesimtitii nici un supozitor nu i-au pus acolo... pana am ajuns eu acasa... era ca o leguma in brate... si a doua zi aveam turta... mi-a facut febra si acolo... dar a ales... a facut misto de noi 10 min s-a invartit pe langa scaunul cu tava( eu tot cred ca a cautat cheile de la masina pe care nu le-am pus) si seara cand ne-am intors acasa..inainte de baie... era cu buline... si i-am dat peritol si antitermice si i-a trecut...dar m-am ofticat ca bolile astea se descopera de doctori , ca au copii ganglionii umflati si am chinuit copilul la restaurant...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

lalely ce grasulin este David vezi , iti faceai griji ca nu ia in greutate. a crescut foarte bine

irinuca este bine daca ia 100 gr/sapt la varsta asta. cam asa o sa ia de acum, mai putin. nu ca inainte.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput