Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***342***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Pisik, sanatate!

Novuselu', nush ce sa zic, noi pt kk moale n-am tinut decat regim, drept ii ca nu ni s-a mai intamplat de mult...

La noi voma cred ca a fost cauzata de dat in leagan "tare, tare, cel mai tare" imediat dupa ce a mancat zmeura.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Monn, dar de ce il iei la pranz?
cred ca mai stresata esti tu decat el...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Bianca, fii convisa ca asa este. Parintii sunt mai stresati decat copiii. Din cauza asteptarilor pe care le avem. Dar copilul stie ca acolo sunt copii. Cand or incepe divergente intre ei atunci apare, eventual, si neplacarea pt gradi. Asta doar daca nu exista o educatoare buna care sa medieze si sa valorizeze fiecare copil.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Deocamdata l-am inscris la program "mediu". Pana prin noiembrie nu am nevoie de program lung. Apai daca el o sa insiste, io il las...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Deocamdata educatoarea ne place, chiar ne faceam calcule daca am putea sa-l lasam acolo mai mult de cateva luni, cum imi propusesem initial. E o tipa cam de varsta mea, are neshte studii in domeniu, dar cel mai important e calma si-ti inspira liniste si zambet...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

salutare
va tot citesc de cateva zile si tot cand ajung la ultima pagina nu apuc sa scriu nimic ca iar apare ceva de facut. acopar vreo doua posturi saptamanile astea si sunt pana peste cap in treaba

vad ca avem boboci la gradi...multa multa bafta

ma bucur sa aud ca Ada si Ana sunt mai bine

bine ai revenit Simplyanaimi pare tare rau pentru Mura. eu sincer nu am putut sa iti termin povestea de citit

bulibaseala cu oile, soarele, florile...nu o comentez ca s-a lamurit intre timp din cate vad

in schimb m-a distrat f tare ideea ca daca ii refuzam cererea in casatorie a lui P tot nu ramaneam fata batrana

ramona - of...imi pare tare rau. la pap cum a iesit? eu indiferent de urmarile histerotomiei zic ca daca apare ceva la biopsie, chiar ceva la granita, trebuie scos tot de acolo. dar poate totusi e doar alarma falsa cum a fost si la mama. te asteptam cu vesti bune peste 3 saptamani

mama de mic +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

bravo Cristi!!! baiat mare

sa va povestesc ce faza mi-a facut fii-miu acum 2 zile?
venim de la gradi, trecem pe acas sa il luam pe ta-su, se mai agita el un pic prin toata casa si apoi plecam spre sora-mea cu o oprire in plan la springul din floreasca sa mancam noi ceva si el sa se joace in parc de langa terasa. parcam frumos pe calea floreasca si il iau de mana sa mergem la trecere cand il aud pe ta-su: agapi, dar ce are asta mic pe el?
ma uit la copil in jos(copil pe care il dadusem jos din masina si nu observasem nimic in neregula) si ce credeti ca avea in jurul taliei????

o minunata pereche de chiloti de ai mei!

mama de mic +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:



Citat:
citat din mesajul lui aris26

bravo Cristi!!! baiat mare

sa va povestesc ce faza mi-a facut fii-miu acum 2 zile?
venim de la gradi, trecem pe acas sa il luam pe ta-su, se mai agita el un pic prin toata casa si apoi plecam spre sora-mea cu o oprire in plan la springul din floreasca sa mancam noi ceva si el sa se joace in parc de langa terasa. parcam frumos pe calea floreasca si il iau de mana sa mergem la trecere cand il aud pe ta-su: agapi, dar ce are asta mic pe el?
ma uit la copil in jos(copil pe care il dadusem jos din masina si nu observasem nimic in neregula) si ce credeti ca avea in jurul taliei????

o minunata pereche de chiloti de ai mei!

mama de mic +




CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

bravo Cristi!!! baiat mare

sa va povestesc ce faza mi-a facut fii-miu acum 2 zile?
venim de la gradi, trecem pe acas sa il luam pe ta-su, se mai agita el un pic prin toata casa si apoi plecam spre sora-mea cu o oprire in plan la springul din floreasca sa mancam noi ceva si el sa se joace in parc de langa terasa. parcam frumos pe calea floreasca si il iau de mana sa mergem la trecere cand il aud pe ta-su: agapi, dar ce are asta mic pe el?
ma uit la copil in jos(copil pe care il dadusem jos din masina si nu observasem nimic in neregula) si ce credeti ca avea in jurul taliei????

o minunata pereche de chiloti de ai mei!

mama de mic +




Foarte tare!

ieri de dimineata mi-a zis Vladimir:
" mi s-a stricat putza!"
Aoleu, zic. Cum asa?
"s-a stricat ca la Robert! Are gaura aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Vitamina si Vladimir sunt inepuizabili la perle

Monnvas, ma bucur ca ati inceput cu dreptul gradinareala !!

Pisik , o sa iau astazi si Hyrasesc, tocmai mi-l recomandase si Gaza !!

Curea, noi am stat aici http://www.pensiunealaturcu.ro/ cazarea e f faina si la pret bun pt zona, la mancare in schimb va recomandam in urma studiilor la fata locului
http://www.pensiunea-arnica.ro/pensiunea-arnica/ aici cazarea e la pret dublu fata de turcii nostri
http://www.moeciu-nicoleta.ro/index/ aici camera e la acelasi pret, noi am mancat sambata aici si a fost ok

si desigur recomandam din suflet : http://www.podulturcului.com/index.htm cazare si mancare ff bune



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput