Aspirante optimiste > 20 ani (712)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

eu sunt la bucatarie, fac papa bun

ne auzi putin mai tarziu ca se arde mancarea



========================================================================
Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s

ajuta-ma sa devin o cu sanatos si la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Ce mai stiti de Alina_loca?
Trebuia sa mearga azi parca sa vada daca mai face chiuretaj sau nu..
Irmaria nici de tine nu mai stim nimic,ce mai faci?

Azi am o tona de treaba,dar nu am nici cel mai mititel chef
Lore pofta buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lary74 spune:

Buna fetelor!
Inca nu au aparut urati si nici simptome nu am de nici un fel ,nici de bebe nici de uratii.Lunile trecute ma durea burtica cu 4-5 zile innainte ce venirea menstrei ,luna asta nimic.Poate e un semn bun cine stie ,luna trecuta am avut o mica intarziere de o juma de zi si me-am facut mari sperante pt ca eu am un ciclu destul de regulat 27-28 de zile.Azi ar trebui sa apara ,daca nu are din nou o mica intarziere.Daca nu apare pana maine dimineata ,am sa fac un test maine innaite de a merge la lucru si va anunt cand vin maine dupa- masa ,daca e de bine sau nu.Am luat un surechec,sper sa-l fi nimerit pe cel pozitiv.
Pupici multi fetelor,iar celor care urmeaza sa se testeze multa bafta si sa vedem numai teste pozitive incepand binenteles cu ziua de maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Lary bafta multa, sa fie pozitiv!



Luptam in continuare pt visul nostru si Dumnezeu ne va rasplati rabdarea .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lary74 spune:


Multumesc


Citat:
citat din mesajul lui Katy82

Lary bafta multa, sa fie pozitiv!



Luptam in continuare pt visul nostru si Dumnezeu ne va rasplati rabdarea .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cixinica spune:

Buna fetelor!
eu va citesc mereu dar nu am nimic de spus, nici o noutate
lary74 te astept maine cu test II sa dai startul testelor pozitive
eu am o durere de ovare, cum n-am avut de mult timp, doar cand faceam injectiile ovitrell am avut durerea asta, nu imi dau seama daca sunt la ovulatie fiindca testul de ovulatie facut aseara nu imi parea pozitiv, sunt z16
multi si o zi buna sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Hai Lary, sa ai test pozitiv si sa ne tragi dupa tine! Tocmai seara ne spui? Ne fierbi!


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile
pentru

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Buna
Ce tare, incep sa apara liniutele
Lary, Lore abia astept sa va felicit!!
Katy, felicitari pt examen!
Eu sunt Z30... dar din pacate a inceput spotingul. Ma asteptam eu...

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Alex, da,da , eu ziceam de folicul de 17.
Draguta eu zic ca se poate sa fi fost folicul viabil, din moment ce ai ovulat, insa acum sa iti tina faza luteana mai mult de zece zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex

Dana, depinde cand ai avea ovulatia. Daca foliculul creste cu 1 mm pe zi,poate ajunge la o marime ok mai tarziu. Nu e musai sa fie 2 cm...Mi-a explicat aici o fata cand povesteam eu ca am avut 1.7 mm zi dr nu stia daca e corp galben, daca am ovulat...parerea mea e ca ar trebui sa mai faci o transvaginala peste vreo 7 zile. Cate zile are ciclul tau?

Edit: Gaby zicea: 17 mm nu e neaparat mic, in prima luna am facut provocarea la 17 si a zis ca el considera 17 ca fiind minim pt matur.

Eu zic ca ar putea sa mai creasca in sa ovulezi in 3-4 zile...


MeAlex aveam un ciclu de 28-30zile dar am observat ca ultima data mi-a venit la 27 zile. S-a cam dereglat,oricum asa dura a fost doctorita, a zis ceva de genul "si n-ai facut tratament pana acum?" si eu intreb "ce tratament"...ea pufnind in ras "anticonceptionale"...pai daca eu tanti vroiam copil de ce sa iau anticonceptionale? Mi-a demontat si testele pozitive de ovulatie,si progesteronul din ziua 21...
Offf asa m-am saturat
Ies in oras sa ma relaxez cu fetele,sa nu mai aud de ginecologi!
Va pup si bafta la teste fetelor!

Mergi la inceput