Mamici si copii din Arges (3)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Neata fetele si poftiti la o cafea.
Sorana doar pe partea dinspre piata Milea ne-am uitat si nu i-am luat nimic ca deja imi cam papase banii(matanie, masinuta, revista, inghetata...). Eu m-am uitat la fetele de dupa tareabe, deoarece am vazut niste pozici ale voastre pe facebook, da nu am recunoscut pe nimeni.
Danutza 26 spune mai multe despre voi. Datele de nastere mi-ar trebui pentru listuta.
Bine ai venit la noi si sper sa stai mult pe aici

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Nu ma mai lasa sa editez listuta, zice ca in maxim 20 de ore
Mirela au un ajutor de educatoare care sta cam 2-3 ore /zi si face si engleza cu ei pt care se plateste suplimentar 20 lei/luna, iar situatia asta e la toate clasele din camin. 10 lei /luna sunt pt hartie igienica, servetele, sapun.
De scoala 16 stie cineva ceva?
Afterschoolul ma intereseaza si pe mine.


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

stai ca eu tot nu am inteles: dai 30lei/luna din care 10lei pt consumabile (sapun, hartie etc), restul de 20lei pt ajurotul educatoarei si inca 20 lei pt engleza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

la ai mei parca se platea engleza 2,5lei/ora si facea 1 data pe saptamana doar, rar de 2 ori/saptamana.
rares ieri a invatat o poezie, si d-na este f incantata de el ca retine repede si ca este desteptatzel. ne-a zis-o ieri de 2 ori si mie si lui taica-sau.
si cumlea a cerut ieri singur sa scrie acasa!!! nu a scris f mult, dar s-a straduit sa faca bine cele 2-3 randuri. el este mandru de el ca d-na il lauda si ca se pricepe, nu i se mai pare asa de greu ca inainte. eu zic ca suntem pe drumul cel bun cu el.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

in privinta muraturlor am de toate: muraturi taranesti, castraveciori si gogosari murati pusi de mama, zacusca de vinete si de ciuperci facuta de mama, gem de piersici facut de mama, bulion de rosii facut de mine impreuna cu mama
am facut saptamana trecuta ardei kapia copt si pus la borcane cu sos, vinete la congelator facute de mine, compot de visine facut de mine, dulceata de visine facuta de mine de anul trecut. o sa mai imi dea mama cateva borcane de gem de prune pe care l-a inceput de ieri sa il faca.
mi-am mai pus la congelator 2 pungi de fasole teci si am tocat si 5 kg de ardei pt ciorba. eu nu pun morcov la congelator pt ca morcovul nu este chiar atat de scump pe timpul iernii ca sa nu ti-l permiti, cum este ardeiul, de ex ca ajunge si la 16 lei kg.
probabil o sa mai pun ceva patrunjel, marar si leustean verde la congelator. poate imi pun si cateva verze la murat, desi eu nu ma omor cu varza calita si nici sarmale nu fac, dar parca 8-9 verze ar merge bagate. sa fie acolo in lipsa de alte mancaruri.
si cred ca voi face si niste hrean la borcan pt fripturi si alte mancaruri cu sos. nu de alta dar tot il am in curte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Mirela 30 de lei cu totul.
Morcov si telina cumpar si eu, ardei a pus mama la borcane amestecat cu rosii si patrunjel si iau de la ea cateva, dulceturi a facut ea:visine, capsuni, fragi , zmeura si ma lipesc de cate un borcan, doua, suc de rosii mai cumpar, varza o pun pe ea da e musai sa fac gogosari si castraveti si cateva borcane de zacusca.


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

astazi am sedinta la rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Bafta la sedinta Mirela si felicitari lui Rares

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

neatza fetelor! sa va povestesc cum a fost la sedinta... bineinteles ca din 37 de parinti nu au fost prezenti decat 25. discutii peste discutii despre banii de fond al clasei, ca unii nu au adus pahare de plastic tot anul, ca anul trecut s-a stabilit 150lei si unii nu au dat toti banii. educaoarele spera totusi sa se "simta" acei parinti si sa aduca si restul de bani. trebuiesc saltele noi, au unele pe care le-au luat acum 5 ani dar sunt f subtiri, dupa parerea mea sunt mai degraba pilote decat saltele, si sa cumpere acum unele mai groase din burete, iar pe celelalte sa le puna cate 2, una peste alta, intre paturi si sa faca mai multe locuri de dormit pt copii. sunt 24 de paturi, dar cand sunt multi copii dorm mai inghesuiti. directoarea ca vrea sa cumpere un sistem video de supraveghere pt gradi si sa punem toti parintii bani, la nivel de gradi, ca nu ii da nimeni bani la buget sa angajeze un paznic, mai vrea si nu stiu ce masute si scauzele pt sala de mese etc. deh ea ar vrea multe...
in fine, am dat 180 lei adik
-30lei 5 caiete tip,
-70 lei rechizite,
-50 lei saltea,
-20 lei sapun si hartie igienica pt tot semestrul si urmeaza inca 20 lei pt semestrul urmator,
-10 lei pt pahare pe 3 luni pana dupa craciun si apoi alti bani pt pahare pt restul lunilor.
astazi urmeaza sedinta la rares. sunt curioasa de cati bani ma "chelesc" si la el!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Neata fetele.
Lasa Mirela ca tot o sa te fac la bani, ca va fi probabil mai mult sau egal cu anul trecut.
In plus la noi s-a scumpit si caminul cu un leu /zi, iar astazi se plateste septembrie. Noi sedinta o avem saptamana viitoare ca asta e in concediu o educatoare deoarece in week-end va fi soacra.


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput