Mamici si copii din Arges (3)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

blogul asta e o mare tampenie
am comentat si eu acolo, dar nu lasa decat comentariile care le convin.
Undeva spuneam...ce vina are omul ala care munceste pentru cativa banuti sa fie tinut pe la usi?
Nu vad ce e asa secret daca cineva are geam termopan sau nu, daca are soba sau centrala, daca e casatorita sau sta in comcubinaj?
In fine eu nu vreau sa discut aici..la subiectul asta. Mi se pare o mizerie si murdarim subiectul.Asa ca, daca vrei sterge si tu.

CODRIN *15.02.2005 si DIANA *10.11.2009


Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. Mario Puzo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Sorana trimis pm.
Mai eu nu am secrete. Pot doar sa ma plang ca nu am caldura da nu am cui.
Sper ca al meu sa nu intampine probleme.
Felicitari Dianei cu racelile. Sper ca asta sa fie si cazul nostru.
Mirela nu stiu ce sa zic, eu nici nu m-am gandit efectiv la asta.
Si eu ma intrebam de Riana cum ar ajunge peste tot.
si va doresc o seara placuta.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

buna fetelor!
ieri rares mi-a zis ca are o prietena, dar nu stie cum o cheama, sau nu a vurt sa spuna si ma trezesc cu el ca imi spune
-"mamai, imi trebuie un inel!",
-"ce sa faci rares cu el?"
- "pai sa il dau prieteni mele!"
- eu interesata toata cine este, cum arata, cum o cheama, el habar nu avea si ii zic "pai cum sa ii dai inel daca tu nici macar nu stii cum o cheama! si de ce anume vrei tu neaparat inel?"
- "vreau sa ma port frumos cu fetitele! si imi trebuie niste inele sa le dau"
- "mai mami, nu poti sa dai inele la toate fetele! te hotarasti si tu la una singura care iti place mai mult si apoi mai vorbim!"
la care rebeca "mami si eu am nevoie de o camasa!"
- "de ce?"
- "pai sa o dau si eu la un baietel de la mine!"
:))))))))))))) va dati seama ce le trece lor prin cap la varsta asta atat de frageda!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Mirela super tari. S-au gandit bine si uite ce a iesit. A mea deja vrea sa se casatoreasca

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

pai ai mei au trecut de mult de faza cu casatoria. de la eu la casatoresc cu mami si tu cu tati, au trecut la faza ca se casatoresc unul cu celalalt, apoi ca el isi gaseste o fata si ea unbaietel, dupa care si-au luat ca rand cativa prieteni si prietene, apoi niste verisori/verisoare, iar acum au ajuns la tehnici si modalitati de a cureri si de a face curte cuiva. faza cu inelul este usor previzibila, ca doar vedem in filme asta mereu, dar iti dai seama la ce s-a gandit rebeca?! sa cucereasca un baiat dandu-i o camasa :))))))))))))))) nici ca mi-ar fi trecut prin cap asa ceva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Rebecai ii merge capul nu gluma. Erica se casatoreste cu un baiat Rares, care e pe clasa a2-a, i-a spus si lui, vrea sa faca capcana sa-l prinda si sa-l tina doar pentru ea, iar in prezenta lui vorbeste mai tare, rade mai zgomotos isi da ochii peste cap, face fite si simte ca "o doare burtica" - deci indragostita

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

da, chiar ca si erica ce imaginatie are!
rares zilnic se gandeste sa faca tot felul de capcane ("un tanc cu o mana de fier", "o pusca mitraliera cu grenade", "un aruncator de bombe care se transforma in robot", "un avion cu tunuri"...) ca sa scape de baietii rai care il supara, sa ii trimita pe luna sa nu se mai intoarca niciodata!!! el viseaza numai arme si lupte si distrugeri in masa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Mama doamne ce de arme viseaza. Da il suparar rau baietii aia
Azi tu scapi repede

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Fetelor sa aveti un week-end placut

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Scriu si eu acum pe final, ma cititi voi luni.

Mirela, sa vezi ce mare inventator o sa ajunga Rares.

Eu zic ca i-ati cam pierdut pe copii, maine poimaine va vin cu petitori/petitoare.

Sorana, cum merge recensamantul? Ai mers si prin S3?

Mai, ati inteles gresit, nu merge inca la atatea. Merge doar la dansuri de 2 ori pe saptamana, de la 5. O duc eu, iar cat sta acolo eu si Erica ne plimbam prin oras. Eu am niste probleme cu talentul, adica eu inca nu mi-au descoperit vreunul in mod deosebit si sufar. Dar sotul meu are talent la desen, socrii mei si mama au voci frumoase, socrul mai canta la vioara, fluier si sper si eu ca macar una din ele sa-i mosteneasca. Acu daca nu le va placea, eu nu le fortez. Am o prietena care si-a dat fetita la pian, ca a aflat ea ca dezvolta creierul foarte mult. Face deja de mai bine de 2 ani si a descoperit ca are si talent copilul, desi ei nu au treaba cu fenomenul. Dar au si posibilitati financiare sa duca copilul pe la tot felul de concursuri prin tara si strainatate.

Deci cam asa sta treaba, daca vor bine, daca nu, noi am incercat.

Sa aveti un weekend placut.



Raluca mami de Riana(2 iulie 2006) si Erica(3 septembrie 2009)

Mergi la inceput