Mamici si copii din Arges (3)

Mamici si copii din Arges (3) | Autor: ank999

Link direct la acest mesaj

Va invit la scris aici! Sper sa umplem repede capitolul asta!

Noi suntem:
1. Tanima cu bebe Rares (15 oct 2006) - 3.160 kg si 51 cm si Miruna (1 februarie 2009) - 3180gr si 50 cm.
2. Monnica cu bebe Alexandru (4 iunie 2006) si baietel
3. Mirela cu Rares-Mihai (19 aug 2006) - 3.300kg, 51 cm si Rebeca-Maria (4 iun 2008) - 3.500 kg, 49 cm
4. Anca cu bb Erica Elena Nicoleta, 06.12.2006, 3250 gr, 53 cm, apgar 9, cezariana.
5. Maya cu bb Anamaria: 3 noiembrie 2006, 4030gr si 53cm si Thea Bianca:04.10.2010, 3030gr si 49 cm, apgar 10.
6. Raluca cu bb Riana, 2 iulie 2006, 2900 gr, 51 cm
7. Lavinia cu bebelusi gemenusi Ana-Teodora( Tea) si Rares-Gabriel (12.07.2006) si Andrei (25.01.2001)
8. Laura72 cu bb
9. Carla 2005 cu bb Alexandra Maria, 16 nov 2006, 3,250KG, 49cm, Apgar 9/10
10. Gwendoline (Dariana) cu bb Gwendoline, 16 iunie 2005 si Kylian, 20 februarie 2009, 2095gr si 51cm
11. alexuta2005 cu bebe Alexia Elena, 14 octombrie 2005
12. Olga cu bebe Iosefina Maria si bebe din burtica
13. Lavyada cu bebe Ada (24 octombrie 2006),cezariana,2.950 kg si 49 cm.
14. Anamaria cu bebei mai mari Bogdan (4.07.2000) si Tudor (13.06.2003)
15. Mihaela_p cu fetitele Maria Teodora (26 dec 2001) si Maia Andreea (28 nov 2006)
16. Valipop cu Maria (10.01.2000) si Zoe (18.01.2007), 3400g, 52 cm
17. Ckristina cu Bianca Maria (05.06.2007), cezariana, scor apgar 9, 2.730kg si 49 cm si baietel.
18. Tinaclara cu Patrick Teodor (17.06.1998), cezariana, 3.550 kg si 56cm si Horia-Carol (24.05.2005), cezariana, 3.900kg, 54cm.
19. Sorana cu Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
20. Bilutza 78 cu Daria (18.04.2006) si Diana (16.08.2010)

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Gata Bilutza esti pe lista. Te asteptam cu detalii.
Parca dupa 10 mesaje nu se mai modereaza si apar imediat

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bilutza78 spune:

Multumesc de primire!
Mai multe despre noi: stam in Tudor v. Daria merge la gradinita din cartier, cu program pana la 12. Diana creste, inca e alaptata. Eu...toata ziua cu fetele. Ma bucur de momentele astea, cat putem sta impreuna, si incerc sa fac cat mai multe impreuna cu ele.
ne interesam acum de scoala pt daria, desi sper sa mai poata sta inca 2 ani la gradi. Ne-am orientat spre scoala 11. Voi pe la ce scoli aveti copiii si cum e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mathilda spune:

buna fetelor,
am scris la capitolul trecut si am vazut ca ati deschis capitol nou. imi ceream scuze ca dau buzna asa dar am si eu o intreb. vreau sa schimb o garsoniera cf 1 sporit in mioveni cu ap 2/3 cam in mioveni. ce diferenta tb sa dau/ e mare dif cu ap din pitesti. apropos- si eu sunt din pitesti
mult. mult anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

mathilda, nu cunosc pe nimeni care locuieste sau vrea sa locuiasca in Mioveni, dar uite un site, ca sa-ti faci o idee, in legatura cu preturile http://mioveni.olx.ro/case-apartamente-de-vanzare-cat-367


Raluca mami de Riana(2 iulie 2006) si Erica(3 septembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Bilutza, bine ati venit. Scoala nr.11 este buna. Si noi o avem pe lista pentru mandra cea mare, care e nascuta in acelasi an cu Daria ta.

Deci, noi avem o zi reusita de gradi, pentru maimutzica pitica. A fost model ieri, mi-au laudat-o toate educatoarele. A mancat,a dormit si s-a jucat frumos..nu tu bazaieli, figuri si alte alea. De dimineata s-a dus singura in clasa la copii. Succes maxim. In schimb maimutza cea mare, a inceput cu figurile azi de dimineata, ca vrea si ea rochie ca sor-sa, ca vrea aia, ca vrea cealalta..ne-am enervat iar si i-am promis ca daca mai face o data asa, ramane acasa cu bunica, pana invata sa se comporte civilizat.

Maine iz za big day..vai, vai, ce de emotii, ca scolareii in prima zi de scoala.

Cafea, ceva pentru fete?

Raluca mami de Riana(2 iulie 2006) si Erica(3 septembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Neata fetele si poftiti la o cafea.
Bilutza se pare ca si voi prindeti clasa 0 si deci un an la gradi si apoi la scoala ca si mine, Mirela, Ralu si alte fete care ne-au parasit.
Eu o am pe Erica la caminul 5 din Craiovei si ma gandeam tot la scoala nr.11, desi o sa ne mutam in Dacia. Acolo am facut eu scoala (11) si mi-e tare draga.
Am tras un ochi pe blogul tau si vad ca lucrati mult si frumos. Sa o tineti tot asa mami. Regretul meu cel mai mare este ca am foarte putin timp pentru Erica (si din nefericire in asta ma rog de ea sa manance sau sa faca niste chestii elementare). Lectiile noastre se cam rezuma la discutii in timp ce mergem pe strada.
Sa-ti traiasca fetele si sa fie sanatoase
Mathilda din nefericire nu pot sa te ajut. Mai sunt si ro-imobiliare si imobiliare.ro parca. Pe mine pe Pitesti m-au ajutat foarte mult sa vad si sa compar preturi. De fapt si apartamentul in care ne mutam l-am gasit pe unul din astea.
Soranaaaaaaaaaaa... tu pe unde mai esti?
Ralu cu ce impresii au venit fetele de la gradi?
Mirela cand plecati?

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

'neatza fetelor!
bun venit bilutza si la cat mai multe postari aici impreuna cu noi. sa iti traisca fetele si sa iti aduca multe bucurii. avem copii cu varste apropiate, deci avem despre ce sa vb. am inteles eu bine sau nu?! diana este inca alaptata la cei 3 ani ai ei?!
anca astazi am baut si eu o gura de cafea de la sotul meu! deci am energie!!!
ralu succes maine! da-i gata!!! si ma bucur pt voi ca erica se adapteaa ff bine si ca este incantata. cat o priveste pe riana, da-i timp de acomodare. dupa o vacanta de vara lunga, cand a facut ce a vrut ea si s-a trezit cand a vrut ea, este normal sa nu ii placa la program de gradi! se va reobisnui, stii doar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

acum am vazut greseala! diana nu este nascuta in aug 2008, ci in aug 2010. anca a editat gresit data dianei de nastere. anca, trebuie sa repari greseala neaparat!
chiar ma miram, cum naiba sa mai alapteze cineva un copil la 3 ani de zile!!! era chiar culmea...
mathilda, eu din pacate nu cunosc doritori sa cumpere/schimbe si nici nu stiu preturi de imobiliare (garsoniere, ap, case) nici in pitesti, nici in mioveni asa ca nu te pot ajuta. dar cred ca ideea ancai cu site-urile acelea este f buna. poti intra sa vezi cam care sunt preturile si astfel te poti orienta cam cat valoreaza fiecare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bilutza78 spune:

Mirela, da, Diana are doar un an, dar as alapta cu placere si la 3 daca as mai putea. Eu sunt pro alaptare atata timp cat ii face bine (fizic/psihic) copilului. Numai ca, odata ce ma voi intoarce la servici, se va cam termina cu alaptatul.
Anca, despre scoala am auzit 2 variante: ori ca se va face clasa 0 in scoala..desi nu sunt pregatiti cu personal si cu materiale pentru asta, ori ca se va afec la gradi cu institutor. Eu prefer varianta 2 din 2 motive: daria are o educatoare minunata si as vrea sa prinda un an impreuna cu Diana in grupa, pentru acomodarea mai usoara a Dianei. Multumesc pentru aprecierile despre blog. acum, ca stau acasa, am timp de asa ceva, dar cand ma voi intoarce la serv...probabil ca vom invata si noi mai mult pe drum, vorbind....sau in weekenduri.
Ai spus ca o sa va mutati in Dacia. Adica? La uzina cu serviciul sau e un cartier de care eu nu stiu? Eu nu-s din Pitesti si poate imi scapa vre-o zona ca si denumire.

Ralu, banuiesc ca te intorci la servici, si de aia ai emotii? Sau e altceva? Oricum, sa ai o zi reusita!

La scoala 11, stiti de vreo invatatoare buna, sau inca nu v-ati interesat? Sa ma tineti si pe mine la curent cu asta, pls!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

La munci se intoarce fata, dar de data asta e job nou, alte responsabilitati, noi-noute, deci cam incepator, d-aia e cu emotii...pana sa-i dau gata, mai am
Eu stiu de o invatatoare buna la 11, dar termina in 2012 clasa a 4a, deci nu o prindem. Ma interesez si eu la directoarea de la gradi si va spun ce aflu.

Mirela, pai copilul abia astepta sa mearga la gradi, nu acolo imi face figuri, ci acasa inainte de plecare, cand se grabeste omul. E asa de cand o stiu si daca o mai tine mult, o las acasa asa cum i-am spus.

Asa, tot avem copii de varste apropiate, am si eu niste bube cu Riana. Nu vrea sa salute dle, v-am mai spus? Are impresia ca e urat sa salute, m-a innebunit. Voi cum stati la capitolul acesta?

Raluca mami de Riana(2 iulie 2006) si Erica(3 septembrie 2009)

Mergi la inceput