Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (174)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

ASA, am mai calmat zmeul!
Azi avem si noi invitatie la o terasa si ma gandeam s-o rog pe d-na soacra sa vina sa stea cu copilu...conditii bune, racorica,TV,tot tacamul...si spatiu sa se invarta copilu..aaa, nuu, ca nu se cuvine sa vina.WTF!!!???sa il ducem la ei.ultima oara cand l-amlasat la ei, acu vreo 2-3 luni, am gasit copilu treaz la 11jumate si ei langa el, ca nu stiu ce sa-i faca.asa ca o sa-l iau cu mine si gata.nu mai apelez, ca nu se merita.si maine vrea sa vina doamna sa coaca vinete si ardei ca in apartament se face cald..nu putea sa vina din seara asta ca sa fie totul ok?doarmea aci si nu mai trebuia sa plimb copilu adormit.si asa e nervos tare de tot, nimic nu-i convine..

Laura Mami de Minune Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauri_ca spune:

Rubia, multa sanatate si ai grija de tine. Pe Tania cu cine ai lasat-o?
Fetele care mergeti la Mi drum bun, distractie placuta si sa faceti poze multe.
Crissy, ce frumoasa e prima pagina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Rubia, tinem pumnii sa te faci bine!!
Super prima pagina!!

Laura Mami de Minune Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Mamic dragi, sa aveti o intalnire frumoasa la munte, copii cuminti si sanatosi si sa apucati sa va relaxati si sa va bucurati!
Ochidut,sper ca energia copiilor si mamicilor sa indeparteze controlul!

La control cu Berti mergem saptamanile viitoare, sa vedem cum ajungem la ce medic vrem noi.

Ilinca, cu protectia copilului, nu stiu despre ce ai povestit-scuze nu stiu unde era,n-am citit decat de 2 zile incoace, dar stiu ca la protectia copilului au serviciu de urgenta care lucreaza cu politia 24 din 24- in ciuda salariilor, stiu eu din proprie experienta, nu neaparat salariul mic reflecta munca proasta sau lipsa de interes. Dar da, salariile sunt extrem de mici, jenante rau de tot, dar am colegi care muncesc cu pasiune si daruire chiar si pe aceste salarii.
112 e o varianta pentru situatii de urgenta, nu? ei trebuie sa te indrume si sa alerteze pe cei indreptatiti sa faca ceva, nu cred ca ai tu cum sa afli numele copilului-am inteles ca asta ar fi o problema.

Eu sunt iar siderata si mahnita de cum se comporta copiii unii cu altii in parcuri, nu-mi vine sa cred ca niste copii de 5 ani, pot sa spuna unuia- pleaca de aici pui de scroafa, mirosi ca un caca de catel mort, iti scot ochiul si ti-l mananc. Eu sunt socata in continuare, am fost ieri intr-un parculet de asta pentru bebe, cum nu am gasit pana acum, un loc dragut cu covoras moale pe jos si jucarii adaptate pentru bebe. Eu foarte bucuroasa, erau multe mamici cu bebelusi si zic gata, pot sa-l aduc si pe Albert undeva unde e adecvat pentru el. Si in 2 minute apar 3 baieti, alergand, Teo dupa ei, in cateva minute aud cuvintele minunate dsecrise mai sus, vad ca se imping si ii spun sa iasa din parcul lor. Am incercat sa-i imprietenesc, nu vreti sa stiti ce imi venea sa fac, m-am uitat sa vad vcreun parinte posesor de acesti copii,. am vazut niste bunici pe banci care zambeau, in timp ce priveau spectacolul dar atat. Si Teo s-a suparat si el si repeta ce-i spuneau copiii. In vreo jumate de ora cat am mai stat s-au imprietenit, dar cu ce munca din partea mea, m-am gandit ac n-are sens sa plecam pentru ca eu am vrut sa-l las pe Albert sa se joace si nici n-am vrut sa-l invat pe Teo sa plece daca cineva ii spune sa plece. Habar nu am daca am facut bine, oricum nu-mi venea sa cred ca asta faceau niste copii frumosi care aveau 5 ani- daca ne-am imprietenit i-am intrebat si cati ani au, ata eram de uimita.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

crissy, se pot copia nr din telefon pe SIM si invers, butoneaza telefonul prin setarile agendei de telefon

crissteo, pe mine limbajul piticotilor nu ma mai minuneaza deloc. nu stiu daca voi stiti, dar limbajul de zi cu zi al spaniolilor e plin de vulgaritati, pentru ei e normal sa se exprime asa, le e mai usor . deci copiii nu fac exceptie. Maria inca se rusineaza si face ochii mari la vorbele colegelor, le cearta, dar pentru ele nu e nimic deosebit . sunt expresii care traduse in romana sfideaza rau de tot bunul-simt, dar aici auzi la tot pasul, in magazine, pe terase, in parcuri, in casele oamenilor, chiar si in curtea scolii!!


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)
am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Crissy77, imi pare asa de rau ca nu ne-am vazut, eu plecasem pana sa vad pm tau cu nr de telefon, l-am vazut cand m-am intors, am avut o vacanta in forta, am fost la Dorohoi 4 zile unde are sotul rude din partea tatalui, 3 zile langa Suceava la niste prieteni buni de ai lui si la Vatra Dornei restul timpului pana la 3 saptamani.
Am avut si peripetii, cand am ajuns la Dorohoi, noaptea in care am ajuns baietilor varului le-a fost rau, au facut enterocolita, am lui si noi toti de la ei- mai putin Albert, a fost bine si asa.

Apoi la Dorna a fost bine, dar agitatie, neamul mare, au facut gratar in cinstea noastra si erau 20 de persoane, apoi am vizitat celelalte rude pe rand. Copiilor le-a placut foarte mult ca au mancat numai ciocolata si carnita, asta e alta poveste de rasfat de vacanta care ne-a innebunit pe noi- dar au scapat sanatosi.

Cryssi, eu ziceam ca ajungem noi la Gura Humorului, am fi venit special sa ne intalnim cu voi, de la Bucuresti parea simplu, cand am ajuns acolo si n-am reusit sa gasim pe nimeni disponibil cu masina a fost mai complicat. Sper ca tura viitoare sa venim cu masina si sa ne vedem.
Sa-ti povestesc, la Dorna de Sf Maria, noi la biserica, la catedrala din parc, asteptam sa impartaseasca copiii si nea-m dus dimineata, ca nu stiam care-i programul.S-a imprietenit Teo cu o fetita tare simpatica, care de unde crezi ca era, din GH, avea si o sora mica , cateva minute am sperat ca sunteti voi si ne vedem. S-au jucat asa frumos si Teo nu a vrut sa se dezlipeasca de ea

Azi iesim si noi la terasa ,aniversam 5 ani de la nunta, daca vreti sa vedeti poze cu noi de la nunta, am pe facebook, cristina scripcaru.


.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissteo

Cryssi, eu ziceam ca ajungem noi la Gura Humorului, am fi venit special sa ne intalnim cu voi, de la Bucuresti parea simplu, cand am ajuns acolo si n-am reusit sa gasim pe nimeni disponibil cu masina a fost mai complicat. Sper ca tura viitoare sa venim cu masina si sa ne vedem.


asa am patit si noi in primavara in Ro, ne-am trezit ca masina lui tata avea nevoie de ceva reparatii, a socrului nu avea asigurare nici rovigneta, cumnatul avea nevoie de ea peste zi, prietenii... no, fiecare cu a lui! si-asa a fost de treaba cumnatul si a facut cu noi 2 drumuri de Cluj si 2 de Zalau , la anul venim cu masina si ne inscriem si la MI

criss, esti in grupul mamicilor dragi pe fb

m-am trezit cu o dilema chiar acum: e rovigneta sau rovinieta?!


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)
am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Gata am scapat de tubul de drenaj,ma plimb libera prin camera,abia astept sa ajung acasa.Fata e cu sotul si soacra.Si-a dereglat programul de somn si a mancat intre mese multe prostii pp pt ca refuza mesele principale,asta e ne revenim noi.Problema mea este ca n-o sa pot sa o iau in brate si ea asa se alinte cu mine.Au adus-o ieri pt ca vroiam sa o vad si am plans amandoua,si ieri noapte n-a dormit pana pe la 22.30 si dupa ce m-a vazut pe video-call a reusit sotul sa o adoarma daca stiti ce am plans- e ff greu asa cu bebe mic.Azi i-am zis sotului sa nu o mai aduca ca nu mai suport s-o vad plangand cand pleaca ...
In rest sunt bine,sunt f multumita de serviciile de aici.

Fetelor care va intalniti va urez distractie placuta si in special Oanei La multi ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Rubia, dar undesti internata? Sa stii ca si eu m-am gandit ca cel mai greu, atunci cand nasc, o sa imi fie sa stau departe de mara... Cum te simti?

Elena, mersi. Vin cu poze zilele urmatoare.

Anca, zice soramea ca are un costum in Plus dar mie mi se pare prea cald de stat in soare la ora asta. Trebuia sa fugi sa-i iei lui sasha un loz :)) mi-a facut si mie mara o surpriza zilele trecute. Am gasit un rahatel in mijlocul camerei si ea umbla murdara la fund si mandra prin toata casa

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Alice sunt la Euromaterna.Am avut noroc cu Dr Dantes ca daca era altul poate m-ar fi taiat pe verticala ca sa lucreze mai usor,dansul mi-a redeschis operatia de cezariana si s-a lucrat mai greu,a durat aproape 2 ore operatia...Laparoscopic nici nu se putea datorita aderentelor de la operatiilor de apendicita si de cezariana-am ramas cu multe aderente de pe urma lor.

Mergi la inceput