Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (173)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

In alta ordine de idei,m-ati zapacit cu ANATOMIA LUI GREY.Prin urmare ma uit la TVR1,iar noaptea scot de pe Torent toate seriile.Ahhh ce n-as da sa fiu pacienta lui Sloan
Nu ma luati in seama,lipsa....somnului isi spune cuvantul.
Pup!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Paula ai dreptate, eu de fapt am lipsit mult de pe forum,citesc cand in cand mai nou vedeti,ca nu am timp, si poate nu am prins toate discutiile legate de ROr. pe mine m-a uimit revolta dr de fapt si ma gandeam ca daca e chiar atat de grav cum de aleg sa faca majoritatea vaccinul.

legat de MI,ce sa zic,depinde de Calin,si mai ales de Mateo. viral nu cred ca e,e doar rosu in gat far febra,nu cred ca pot lua alti copilasi ceva de la el,nu???



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

anca, si eu sunt incantata de jucariile cu magneti. mara deocamdata nu e. de fiecare data zic ca nu ii mai cumpar jucarii si tot nu ma tin de promisiune. are camera PLINA si nici nu le baga in seama...

saddie, incerc si eu sa fac cum cred ca e mai bine, si pt sanatatea mea psihica dar mai ales pt copil. in rest vad la voi si bag la cap

alina, dar ti-a zis doctorita ca ar avea legatura cu ror-ul? ai gasit candida ca efect al vaccinului? pupam andreiu

rody, eu imi voi face o cafea decofeinizata. daca mai pofteste careva, ca e deja 2

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

tanti, nu am mai ajuns in ior de vreo 2 saptamani sau mai bine. am fost la cta o saptamana si putin, si de cand suntem acasa nu prea ne-a mai ars de umblat in parc, am stat pe langa bloc

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Denisa, eu ti-am trimis un PM

Am tot evitat sa postez despre subiectl VACCIN (in special ROR).

Dar pana la urma...daca va suparati pe mine, sper sa ma si iertati...

Eu tot ma minunez cum de cele mai multe ori, la cele mai multe probleme de sanatate acordam credit spuselor si tratamentelor medicilor homeopati si cam evitam tratamentele pediatrilor clasici.

Numai cand e vorba de vaccinuri... ni se pare ca homeopatii exagereaza si alegem sa credem ce ne spune pediatrul sau medicul de familie

De asemenea, mai toti parintii sunt f. atenti la reactiile adverse imediate vaccinarii si daca in 3-4-5 -14 zile nu s-a intamplat nimic deosebit, sunt fericiti ca au trecut cu bine de inca un vaccin.

Dar oare despre efectele IN TIMP de ce nu se ingrijoreaza? Credeti ca autismul, DACA ar fi cauzat de un vaccin, s-ar declansa imediat, in cateva zile? Eu cred ca nu...

De ce sa nu avem curajul sa ne opunem sistemului? Pentru ca medicul de familie trebuie sa-si faca norma de vaccinari? Pentru ca alti parinti au consimtit asupra vaccinarii? Pentru ca suntem amenintati ca nu vor fi primiti copiii la cresa/gradinita/scoala?

Ce se intampla dupa ce efectul imunizant al vaccinului se pierde?
Si cine ne garanteaza cati ani tine acest efect? Sau ca daca se imbolnaveste copilul face o forma mai putin grava? Ne garanteaza cineva?

veti spune ca sunt cazuri RARE de copilasi vaccinati care au avut probleme dupa vaccin sau mai rau...s-au imbolnavit de cine stie ce maladie ingrozitoare...eu una nu am curajul sa risc...DACA SE INTAMPLA COPILULUI MEU???? Atunci ce fac? Cine e responsabil? Producatorul vaccinului? Nuuuu...Medicul pediatru? Nuuuuu... Atunci cine? Poate ca doar eu, cea care am decis in numele copilului

Ma iertati ca am deschis iarasi subiectul...Nu critic pe nimeni pentru ce decizie a luat si ma rog din suflet ca nici un copilas sa nu aiba probleme de pe urma vaccinurilor!

Dar precum v-am spus, eu nu am curajul sa risc...

Iertati-ma inca o data

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauri_ca spune:

Crispro, ti-au dat fetele deja sfaturi f. bune.
Eu cred ca stresul asta are mare legatura cu lipsa de somn. Sa stai treaza in fiecare noapte una-doua ore sa pazesti puiutul te da peste cap, de asta si nervozitatea, si starile de plans. Acum sper si eu sa treaca perioada asta , ca doar au deja 1 an . Si eu la primul copil ma simteam cam ca tine, se trezea noaptea des, ziua dormea putin, nu manca, iar eu eram plansa din aproape orice. Acum desi noaptea nu dormim prea bine, dorm dimineata pana pe la 10 cu ea si incep ziua mult mai linistita.
BTZ, dar a invatat Paul destul in 2 sapt. A mea nu face nimic nou cate 2-3 sapt, apoi intr-o saptamana invata mai multe lucruri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauri_ca spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

Fete eu am uneori impresia ca vb singura....
nu am vrut sa starnesc discutii contradictorii cu postarea mea,pur si simplu v-am povestit ce mi-a spus dr
asteptam o reactie,ceva......



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Cum sa vorbesti singura? S-a notat si s-a trecut la argumente contra ROR.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

Fete eu am uneori impresia ca vb singura....
nu am vrut sa starnesc discutii contradictorii cu postarea mea,pur si simplu v-am povestit ce mi-a spus dr
asteptam o reactie,ceva......



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana


Denisa draga mea...ce reactie puiule? si eu ca si tine am facut ROR-ul deja...sincer, eu nu regret...sau si daca as regreta nu as mai putea face nimic
hai ca eu zic ca nu e atat de rau...sute si mii de copii fac acest vaccin, eu cred ca noi discutam de exceptii aici si nu e cazul.

eu ma gandesc la tine ca esti o mami buna si ai 2 pitici frumosi acasa...si in curand mergeti la MI


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Holaaaa, fetelor!

Sunt si eu in plina criza.... sunt la ciclu Si cu capsa pusa asa ca azi nimic nu mi-a convenit si evident ca nici lui Antonito ... Incerc sa ma calmez ca n-am incotro...

Azi am fost in Parc Si Antonito a luat o cazatura din fericire eram in iarba ... Pe urma I-a sarit tandara, a adormit in bratele mele si cand sa-l pun in carut s-a trezit. scandal cand i-am dat cu crema de protectie, scandal cand am ajuns acasa, am incercat sa-l adorm din nou... Si uite asa...

Haha, Rody, m-as imbata dar n-am cu ce acuma :))) vedeti ce se intampla daca deranjati fata?!

Carla, multa rabdare cu Mateo... Asa e cu vaccinurile astea... Eu nu I le-am facut decat pe cele obligatorii, nici nu vreau sa stiu ce reactii adverse au ca ma apuca nebunia!

Fetelor, nici eu n-am ajutor desi mama e pensionara.... Isi gaseste mereu cate ceva de facut, acuma Pune de zor conserve pt la iarna... Vine sa stea cu A doar daca avem o urgenta....daca ma duc la ai mei, e Si mai rau ca nah nu suntem in casa noastra, ei au treaba si uite asa....



la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns senty_mary spune:

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi

PT CRESTEREA IMUNITATII noi am folosit cu succes Bronho-Vaxom,10 zile/3 luni.Stiti ca noi aveam o problema cu rosul in gat facut des,insa de 3 luni pot spune ca nu am mai avut nici macar un muc.Asa ca il recomandat cu incredere.

RUBIA tinem pumnii sa fie totul bine


cum il-ai dat? imediat dupa ce i-a trecut boala sau ai mai asteptat un timp? ca eu m-am saturat de rosu-n gat. acu iar a facut si iar am de dat 1 tona de siropuri. si daca nu-i trece o dam pe antibiotic.
offffffffff mai este vreun delfinas asa bolnavicios ca al meu? ca m-am saturat de rosu-n gat in fiecare luna!!!

Mergi la inceput