Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (43)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

La Multi Ani Lavi draga, sa ne traiesti!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

neata fetelor!

in primul rand LA MULTI ANI BB_YASMI, SA FII FERICITA SI SANATOASA ALATURI DE FAM TA.
LA MULTI ANI COPILO, SA FII FERICITA SI SANATOASA ALATURI DE FAM TA.

multumesc fetele pt raspuns cu jucariile. azi ma duc sa-i cumpar niste inele din alea de rontait sa le poata rontai fara nervi

lalely- nu-ti fa griji pt calciu.stiu multe prietene care nu au dat la bebei. davidutzu cel curios

alina -

pisuc- nici eu nu o las pe micuta mea sa doarma noaptea pe burtica.bine teea nici nu doarme pe burtica decat ff rar si supravegheata de mine. ma gandesc totusi ca noapte au somnul profund si nu pot controla f bine capusorul. aseara a adormit si ea cam pe "semiburta" am lasat-o sa adoarma bine si apoi am intors-o incet.

mandreac- ce faci mami? ce face Rares? sunteti bine????

mandra mea are niste mucozitati!!!! azi dim am fol batista bebelusului de 2 ori si am scos niste monstri! alte semne de raceala nu sunt.voi continua cu acele pliculete si i-am cumparat azi si Oscilo. sper sa nu se complice ca tare se mai chinuie cateodata sa respire.

finuta mea mai are o luna si naste un baietzel :)))) de abia astept!







Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

pisuc , L doarme DOAR pe burta!! dar nu mi-am facut griji de asta nici un moment!

deea, cum sa fie scarboasa branzica??? este ff buna la gust. am vazut pozicile cu comorile tale!!!! superbeee!!! si ce bine iti seamana stefy!!!!

cris, cum a acceptat luca papica de azi??

georgiana, da, am fost aseara la vaccin. totul a decurs bine. multa sanatate giuliei.

bilantul oficial de 6 luni e cam asa:
greutate 9 kg!!
inaltime 74 cm!!
fontanela 0,5
2 dintzoci mari si dezvoltare armoniasa!

alexina buburuza teea!!






mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

simo, delia,alexina va mamicute dragi!!!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

o e rost de papica azi....ce dai Yasmi napolitane joe???????????

LA MULTI ANI,FERICITI SI IMPLINITI LANGA MINUNATA TA FAMILIE!!!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioanna16

neata!

am venit si eu la cafeluta ca tare bine mai miroase!mi-am facut chiar si temele


anda_ro - bine ai venit

scrish - imi pare bine ca luca e sanatos si ca mergeti mai departe cu diversificarea

georgyiuly - sanatate giuliei si insanatosire rapida

alina - bafta la vaccin azi

pisuc - pitica mea nu doarme pe burta,in primul rand pentru ca imi este frica si in al doilea rand nici nu e foarte incantata

alexina - felicitari pentru kg si inaltime.are mami fata mare...

strumph - multumim de capitol

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.




Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

mai mie branzica mi se parea naspa....asta e gustul meu..era gretoasa si inecacioasa....si nici stefy nu o vroia de loc
dar poate ca si eu o greseam daca nu avem asa munte ideea ca acum
faceam din lapte 1,5 si o scurgeam bine bine
felicitari pt masuratorile lui L
super s-a dezvoltat...

ms de aprecieri la fetele mele...dar cum sa semene stefy cu mine....e cam 80-90%tasu....pishpirica imi seamna....acum ca sunt grasa si rotunda la fata dar daca as pune o poza decand eram bebe sunt intreaga anna...sau invers

azi am primit scaunul de masa....anna a servit o piersica 2 purune si 1/2 de nectarina stand in el....dar cum e ea mica si firava a trebuit sa-i pun pernutza aceea de la scoica maxi cosi in el..ca altfel aluneca de tot sub tava

uff s-a trezit....am fugit

a, scz...LA MULTI ANI ,COPILOI!!!! SA TRAIESI DIN PLIN VIATZA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

yasmi - sarbatorita si pe bebe Lucas.bravo ,e flacau nu gluma!:)

deea- am vazut si eu pozici ce fete frumoase!!!! ai grija sa nu se infecteze degetul. chiar ca bine zici ca suntem pe fuga!

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

fetele nu ma speriati cu dormitul pe burtica
pai anna decand s-a i tors numai asa vrea...nici nu se mai pune problema de stat pe spate..poate doar cand are chef de molfolit vreo jucaria,dar altfel si la joaca si la somn tot pe burta
insa nu imi fac griji...am vazut ca se intoarce singura si destul de repede ,iar nasul nu-k tine bagat in saltea

ba mai nou se invarte noaptea si prin pat..o culc la un cap si se trezeste la celalat cap de patut
si mai are un fix sa doarma pe lat nu pe lung si se face ca o broscutza....da cum o pun invers cum se arunca de fund tot pe partea aia unde patul are 60cm
toane de bebe
ma duc ca ma tipa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

alexina - sa-i dea doamne-doamne finutei nastere usoara si un bebe sanatos si mancacios!

yasmi - felicitari pentru bilantul lui lucas

strumph - sunt pe semifuga azi...planuri mari de facut treaba n-am, caci e asa de caaallldddd



mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput