Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(71)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

caut si eu loc de iesit la picnic pe langa bucuresti, fara fum de mici si manele pls.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Neatza!

mai aveti?

Lori;..Nu doarme nici Robert noaptea?

Pufoaso;am o fata isterica..e mancacioasa numai cu figuri in cap..stiu sigur asta..pt ca acu o luna papa tot..si facea curita uriasa..pacat ca nu are codite ca i-as cam trage de ele.
Cerealele pica si ele din meniu..fiasco total..
Ramane banana si prunele..aaa si mar aburit
AZi incerc iarasi orez brun cu un pic de puiutz..si ciorba de cartofi de a noastra..

Mai Eu nu stiu cum rezista picii vostrii de capitala..noi suferim la greu aici la munte..ziua nu putem dormii numai in casa..

Me dor de Sovata...
si cand am gandesc ca mai am 6 zile si ma angajez ca sofer la tati...brrrrr...
I-am zis ca nu pot sta in fundul lui zi de zi..sa-si caute sofer

La multi ani Adeline! Iris! Tudor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

aaaaaaaaaaa! si daca vrea careva hainute frumoase roz -roz..sa apelati la mine
am vopsit toata garderoba alba in roz..scapai o pereche de pantaloni de panza..pink!
Tricourile lu tati,de ale mele,tricoutz de Mario si de Sonic mic!

am fugit si am mai bagat-o inca o tura ..poate iese cat de cat..n-am patit d- asta in viata mea

Mirela;urmeaza sa va chemati un DJ..Sa mixeze la motanei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

hauuuuuuuu, urlu ca lupu la luna
ii pusai la culcare ca se frecau la ochi...adormira ei frumos, le pusai legumile in steamer (traiasca si nfloreasca, ca altfel ii imbogateam pe astia de ma humana, hipp si alte firme de borcanele)
si cand sa ma asez si eu sa mi termina cafeaua ca o dumanaaa.....ce mi vad ochii....0una bucata cap de copil Robert, statean cur si rodea periuta de dinti, foarte vesel, fara nicio grija

ma duc repede sa l iau sa nu l scoale si pe frasu, il pun in scoica, vad ca se freaca la ochi, hai sa i mai dau o gura de lp ca poate poate, cand intru in dormitor ce mi vad oki, Razvi la gard vesel nevoie mare

astia s bat joc de mine mah, tata lor de copiii imputiti
i am lasat si eu in patut si am plecat
ce....eu nu s om? dracia dracului

zumzu il pun in steamer si apoi il amestec cu legume si li l indes pe gat
tunde asta mai lipseste
aaa mai arunca o cafa incoace, ca n am inteles nik din asta

am scos un bulan de curcan de la mama, l am pus in cuptorul electric intr un vas jena cu apa, sunt curioasa daca se face ceva

altfel, le fierb un ou si gata

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

au ramas neschimbate la culoare..totul este roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui florintunde

au ramas neschimbate la culoare..totul este roz

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004. Doamne ajuta



super tare
pup, nu mai plange, is faine si pink

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Citat:
citat din mesajul lui zumzu

caut si eu loc de iesit la picnic pe langa bucuresti, fara fum de mici si manele pls.

Mamica de Darius Alexandru 2.01.2011
http://photosbynicoleta.blogspot.com


Noi am fost in parcul de la Mogosoaia mai la inceputul verii si ne-a placut. Am gasit o bucatica de parc mai izolata si am stat pe paturica. Poti face poze frumoase acolo. Noi uitasem aparatul foto acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

MRELUSH;-"tunde asta mai lipseste
aaa mai arunca o cafa incoace, ca n am inteles nik din asta"
iexista o iexplicatie;
Daca le place asa muzica,sa fie distractie la maxim..gummy bear,maimutici..
etc
Cand tati e plecat vine dijeiul..sa poti bea cafeaua ca o duamna

cre-ca nic acu nu ma facui inteleasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Neata si de la noi la amiaza!

Mai cupilul meu e si el in clubul nemancaciosilor, sorry LORICH dar vad ca nu e faza trecatoare pentru ca el e super OK, doarme, rade la toata lumea, dar cum il pun in scaunel face ca toti nebunii, strange buzele, urla, ma cearta intoarce capul. Am incercat si bucati mari, si bucati mai mici si piure si lingurita si cu mana, si borcanele si facute de mine, l-am lasat sa-si puna mancarea in cap ---- nimic!
Eu am inceput sa ii dau paine (parca BEBELU intreba) ca vad ca fainoasele le mananca bine (biscuitii de orez si painea). Dar cerealele lui cu apa nu le vrea, asa ca ii dau bucata de paine si gata si vad ca mananca. Apoi urda. O fi bine, o fi rau, n-am nici o idee. Vad ca e OK, nu a facut bubite, nu a vomat (mai mult decat vomita el de obicei) nu a facut diaree sau altceva, asa asta papam, paine integrala cu urda.
Azi incercam brocoli si presimt ca va fi un fiasco. Iaurt a papat o singura data, cu legume, dar destul de pacalit cu televizorul si cu maimutareli. Dar a doua oara n-a mai vrut. Galbenusul de ou iar l-a mancat tare bine, dar gol, nu in combinatii. Carne inca n-am incercat, caut si eu puiul fericit insa nu prea il gasesc.

In rest, tot notez diferente Romania-Canada si ma amuz copios cum ar fi biberonul de ceai atasat la fiecare carucior sau certurile inevitabile la fiecare loc de joaca intre parinti, care degenereaza in injurii, chemat politia si alte nebunii (asta pentru ca din greseala copii s-au lovit cand se jucau!!), maidanezii care bantuie printre copii in parcuri si tot asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Doloress;mai bine cauti puiul amarat..ca ala fericit nici Eu nu-l gasesc
mda...paine cu unt i-am dat si Eu intr-o zi..l-a mancat pana la ultima firimitura..chiar am vrut sa va intreb..mamaliga e voie?
in legatura cu diferente de Romania -Canada..offf -mai sunt o gramada

Mergi la inceput