Pufi de ian-feb 2010 ! (39)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

buna seara

am de recuperat, din fericire nu ati scris decat un capitol

ma simt cam rau de cand am venit de la mare..

sper maine sa am timp sa recuperez dacaiese sotul cu fata pe afara un pic..


miki, cum adica sa faci diabet de la o raceala (ne)tratata necorespunzator???

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_



reabilitare ca sa zic asa usoara... si noi ne-am resimtit si ne-a trebuit vreo 4-5 zile sa ne revenim... din insolatii, muci, tuse, mancare de cantina, gogosi, sotul mult alcool si mult tutun (nu l-am vazut beat niciodata chiar daca face uneori excese)...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loredana71 spune:

Ruxita,eu una am zis de vreo 2 ori ca NU vreau sa ma cunun religios,ci ca vreau cu totul altceva,si nu,nu sunt o bigota,nici de departe...Motivul meu e de alta natura,am explicat in ultimul mesaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza...va las o cafelutza fierbinte....

sunt recuperata dar n-am acu timp sa scriu....laamiaza

pupam doamnele si pufii cei mai frumosi

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret



JUCARII PENTRU PITICI...


N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza...va las o cafelutza fierbinte....

sunt recuperata dar n-am acu timp sa scriu....laamiaza

pupam doamnele si pufii cei mai frumosi

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret



JUCARII PENTRU PITICI...


N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Buna dimineata,

Sarumana de cafea, Dece! Buna tare, si la mine merge la fix, ca m-am trezit la 6 jumi sa-mi fac cafeaua, si m-a simtit copila, sooo…hop si ea, dupa mine….Am reusit s-o adorm pe la 7 jumi, sa-mi beau si eu cafeaua in liniste…

Simply....multu de capitol nou..pupam micutza Ariana, sa-i treaca repede chinul cu dintisorii!

Nyny…sa stapanesti sanatoasa noua..”jucarie”!

Lali, BF…cum mai sunteti astazi?

Miki…ma bucur ca sunteti mai bine..Suna tare frumos ce ai povestit de gradi, Kiti o sa se acomodeze repede……Diabet de la o raceala netratata corespunzator…auleu, horror! Un concediu placut sa aveti, si o vreme asa cum v-o doriti!

Lorex…recuperare rapida!

Larisel…sa va tihneasca sederea la tzara, mai ales ca gemanutzele au antren, si poti si tu sa mai respiri…Voiam sa multumesc pentru pontul cu cantarul…functie si la noi, asa, fara tava…mai ales ca iris l-a si ajutat pe tati la demontat, (a surubarit si ea pe acolo cu o surubelnitza mititica), si acum e super-incantata sa se urce pe el….

Ruxita….felicitari pentru “pa”, pentru alergari si catzarari…de-acum sa vezi emotii!


Iaca...m-a lasat sa scriu mesajul asta, si inca doarme....Merg sa bag un shmotru, si revin...

O zi frumoasa, tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Prezent-a si eu la cafelutza... multzu dece .

Weekend placut sa aveti!

Eu una mi l-am inceput cu un part-job, dar dupa-amiaza plajuim din nou. Nu stiu cum vom face baie ca Alena a rupt ieri chilotzelul de la colac si abia am prins-o ca se ducea baldabac prin gaura... dar nu era numai colacul (prost) de vina, cat mai ales fata ce se zbatea ca ea vrea singura in apa ... si din bratze se cam smulge. Cred ca revenim o vreme la colacii de gat care inca le mai incap .




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

loredana Cum ii dai Larei legumele crude? Adica in ce context? Eu cand le mai dau (adica in timp ce gatesc) nu se omoara, iar simultan cu vreo mancare iarashi nu merge. Felicitari pt vorbareala de limbi straine tzie .

bf Eu nu am intzeles ce v-a zis pediatrul... lp e mult juma de kil la varsta asta sau lapte in general (de oricare)? Cum se mai simt baietzii?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

sorina Mai zi-mi o data numele canitzelor semi-tari, ca am uitat si ash vrea sa le caut pe net... sau gasesc si in super/hipermarketuri? Ma bucur ca functzie si la voi acum cantarirea - bravo mecanicoasei!


ruxita Mersi pt toate ideile de destindere a creierashului . Eu tzi-am mai zis: eshti o norocoasa cu asha kupil "intzelegator" si el e un norocos cu asha o mami "ingaduitoare".


dece Poze bulgareshti nu ne pui si noua?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

sorina Mai zi-mi o data numele canitzelor semi-tari, ca am uitat si ash vrea sa le caut pe net... sau gasesc si in super/hipermarketuri? Ma bucur ca functzie si la voi acum cantarirea - bravo mecanicoasei!



Canitzele alea sunt sunt playtex...
Darrr...noi am mai facut intre timp o descoperire.."epocala"..Iris a ajuns sa bea cam 2-3 canitze de apa pe zi, cu www.lacopii.ro/cana-decorata-cu-manere-cioc-rabatabil-primii-pasi.html" target="_blank">astea, care au ciocul similar cu cele playtex(din ala nici moale, nici tare), dar o singura gaura...
Sunt ieftine-ieftine, se gasesc in carre4....ma gandesc ca poti incerca mai intai cu astea...iris e mult-mult mai incantata...o cara dupa ea peste tot...dupa jdemii de canitze cumparate, de toate modelele, toate formele, si de toate preturile...in sfarsit bea si ea apa, cand nici nu mai speram....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Si gemanutzele beau apa din canitze primii pasi cu 3 gauri (www.lacopii.ro/cana-cu-manere-180ml-fara-bpa-primii-pasi.html" target="_blank">astea), dar pt lapte vroiam altceva. Le vazusem si pe celelalte, dar nu ma atrageau, nu shtiu de ce... dar daca irisucii ii plac le incercam si noi musai .




Mergi la inceput