Strumfi de iul-aug 2007 (221)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Citat:
citat din mesajul lui lulu77

mchy, vivela, ma gandeam eu ca gresim undeva, stiu ca aveti dreptate, si cata dreptateeee .

mama naibii de vas de croaziera, ca la cat am invatat zau daca am reusit sa iau macar o barca de salvare ce apartine vasului de croaziera


da' un colac ce are?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

adik ce? sa scape neamurile repede de mine? daca ma saboteaza si imi sparg colacul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

gabi, uite link-ul pentru poze. vezi ca am pus si un album nou, cu Lacu Rosu - am vazut ca si acolo am tot un tricou bleu, dar nu-i acelasi, sa stiti
gabi, da' stiu ca nu te plictisesti deloc. si am ramas placut surprinsa ca te gandesti la bb3. poate imi ajuta si mie Dumnezeu, caci deja m-am hotarat.

urez si eu "la multi ani!" sarbatoritilor de azi. sa cresteti mari, sanatosi si norocosi, poate aveti parte de Yahtul la care tot viseaza fetele astea.

mie mi-au inghetat picioarele, asa e de rece azi... brrrr. ma duc sa-mi fac un capuccino; cine mai doreste?


Cristina, cea mai mandra mama de Denisuc (30.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

acum merge? pozele

Cristina, cea mai mandra mama de Denisuc (30.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui sunflower1979

acum merge? pozele

Cristina, cea mai mandra mama de Denisuc (30.07.2007)



merge, merge! superbe pozele la lacul rosu!



Emanciparea femeii este o PROSTIE!
Locul ei e in bucatarie ... picior peste picior, cu un pahar de vin in mana,
privindu-si sotul cum gateste cina!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Citat:
citat din mesajul lui mychydutza

Citat:
citat din mesajul lui sunflower1979

acum merge? pozele

Cristina, cea mai mandra mama de Denisuc (30.07.2007)



merge, merge! superbe pozele la lacul rosu!



Emanciparea femeii este o PROSTIE!
Locul ei e in bucatarie ... picior peste picior, cu un pahar de vin in mana,
privindu-si sotul cum gateste cina!"



confirm!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Buna fetele,

Sunflower foarte frumoase pozele, pesajul e superb si voi la fel Spor la treaba cu bebe poate ai bafta si faci gemeni asa ai 3 dintr-o lovitura

Vivela ma uimeste Damian ca zice deja kk al meu baiat nu zice nimic nici mama nici tata nimic. Da da da si ba ba. Neaga cu capul dar nu spune nu. Nu sta deloc sa il schimb, ar face orice numai sa scape de mine.

Lulu bine ca stie baiatul care sunt prioritatile

Dana daria e fata desteapta, eu stiam nu aveam nevoie de confirmari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

stefania, damian zice vreo 10 cuvinte cu directie. parca david era mai vorbaret la varsta lui (na, fac si eu comparatii, ca nu pot sa nu fac). si multi imi zic "da' de ce nu vorbeste?" (frate, are 1 an si 2 luni, vrei sa tina prelegeri acum?).
Andre e mai micut, 2 luni se vad la varsta asta. si poate ca voi vorbiti cu el in mai multe limbi...

cu scutecul - cunosc problema, si al meu face la fel. trebuie sa-i pun o jucarie in mana sau sa-l tin de vorba cu ceva interesant , altfel e imediat in capatul celalalt al patului tavalindu-se de ras cum ma enervez eu . ma cam trec naduselile pana reusesc. l-am tot lasat in fundul gol cat a fost cald, dar vad ca incepe sa se racoreasca si nu mai merge.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Stefania
Daria a fost genul care pana pe la un an si 3 luni nu a zis mai nimic, stia in schimb toate onomatopeele (beee, muu, iha, iha, etc...) pe la un an juma zicea cateva cuvinte iar pe la doi ani cineva i-a apasat cumva un buton. Atunci, imi aduc aminte ca imi faceam griji ca nu vorbeste copilul, ca nu-mi spune povesti la un an. Nebuna. Acum nu mai am asteptari de la Eric, sunt sigura ca mai devreme sau mai tarziu isi va da drumul.
Uite cum vorbea Daria la un an si o luna.

http://www.youtube.com/watch?v=D56YyEC710E

Vivela nu, nu e stangace doar liniutele astea ordonate crescator le face de la dreapta la stanga. ASa le vede ea. Eeee, dar nu-i bai.
Astazi ar fi trebuit sa faca olarit si am luat-o tare dezamajita ca nu a venit doamna. Cred ca i-ar fi placut ca toata ziua la curte la tara ne facea torturi din namol si ne punea sa suflam in bete.

un tot: Dana cu Daria (20.07 2007) si Eric (20.09 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Salutare fete dragi
Din pacate nu prea apuc sa mai scriu, cu cititul sunt la zi. Mi-au blocat DC-ul la birou (nu pot sa raspund dar pot sa citesc ) iar acasa nu mai apuc sa stau pe net.
La multi ani strumfilor! Imi e greu sa cred ca deja au 4 ani. Imi pare rau ca nu am putut sa felicit fiecare sarbatorit in parte.
Multumesc mult si ca nu ne-ati uitat .

Eu sunt fara strumfi si imi e tare greu. I-am lasat la bunici din 15 iulie. Ieri, Andra m-a rugat sa fac un efort sa ajungem la ziua ei .
Ar fi trebuit sa mergem in weekend dar e destul de complicat acum. Au aparut multe probleme la birou. Riscul sa ramanem fara job e foarte mare asa ca nu mai mergem. Vedem ce se va intampla pana luna viitoare.

Asi avea multe de povestit, sper sa poat sa intru zilele astea la povesti.
Va las o parte din pozele facute in vacanta. Restul inca nu le-am descarcat.
Va pup

Mergi la inceput