Ionela, are nevoie de 1900€ pana in aprilie!!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aka spune:

Mihaela o sa vezi ca o sa se stranga toata suma.
te imbratisez .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Aka si eu te imbratisez



Bazar umanitar

Ajutor ptr Ionela


Daca plangi ca soarele a disparut din viata ta,lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Am trimis si eu banutzi in contul de paypal.
Sanatate multa!


Mamica de Andrei si Maria



Am trimis si eu anul trecut bani, dar nu aparem in lista donatorilor de pe prima pagina. :(
sanatate si bafta sa se stranga banii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mikaeela, si eu sunt alaturi de voi voi pune ceva produse de sezon sa se vanda repde-repede

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Happiness,Daria va multumesc mult!

Happiness,imi cer mii de scuze ca te-am omis si nu te-am trecut pe prima pagina .
Eu m-am tot uitat sa nu omit pe cineva si crede-ma nu stiu cum de nu te-am trecut si pe tine.

O sa o rog pe Laura sau Daria sa te treaca pe prima pagina si ma uit acum bine sa nu mai fi omis pe cineva .

Va imbatisez cu drag !


Bazar umanitar

Ajutor ptr Ionela


Daca plangi ca soarele a disparut din viata ta,lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

trec eu daca mi ziceti exact cum

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:


Am primit mail din Macedonia,in care fata din Macedonia imi spunea ca pretul pentru cele 2 sesiuni este de 1520 de euro,adica ac bani vor trebui platiti acum in aprilie ,iar sesiunea din octombrie va fi gratuita.Eu am crezut ca va trebui platiti in doua transe ,adica 760 euro acum si 760 euro in octombrie.

Acesta este emailul:
Draga Mihaela,

Pretul pentru ABR este 1520 de euro. Trebuie s#259; pl#259;teasc#259;, în aprilie 1520 de euro.
De fapt, curs care va fi dup#259; 6 luni din aprilie va fi gratuit. Aceasta este ca un dar. Ve#355;i înv#259;#355;a câteva exerci#355;ii noi.

Sper sa ma intelegi.
Am v#259;zut ca ai scris 750 de euro.
Este 1520 de euro. Este scris în documentul pe care te-am trimis.

Îmi pare r#259;u pentru miss în#355;elegerea .
Toate cele bune.

Vesna.


Factura este asta:http://www.flickr.com/photos/76575529@N06/6870182839/in/photostream/

Deci noi vom avea nevoie acum de 1900 euro si nu de 1200 cum crezusem eu


Aici este si primul email pe care l-am primit de la ei:


Draga Mihaela,
Multumesc pentru interesul pentru terapia ABR.
Am inteles e-mail-ul tau insa romana mea nu este asa de buna. Asa ca iti voi raspunde in engleza.
In atasament ti-am trimis formularul cu informatiile ABR. Te rog sa il completezi si sA mi-l trimiti inapoi. De asemenea ti-am trimis si o prezentare in format power point cu programul ABR.
Pretul pentru un an de program ABR este de 1520 euro. Este un program special facut pentru Macedonia din cauza situatiei financiare de aici.
Pretul include:
1 evaluare
2 sesiuni de instruire pe an pentru exercitii noi.
Materialul cu care noi lucram: iti imprumutam prosoape pe care le vei aduce cu tine data viitoare cand iti vom da altele noi. Mingea este 10 euro, la fel si eoul este 10 euro. Daca vei avea nevoie de ou sau de minge pentru exercitii, atunci le vei cumpara.
Cu ABR schimbam structura corpului folosind materiale moi. Exercitiile sunt foarte usoare si foarte dragute. Noi nu chinuim copiii. Copilul poate chiar sa doarma in timp ce sunt facute exercitiile. ABR da sentimente foarte placute.
Primele rezultate sunt sesizabile dupa 300 de ore in perioada de minim 3 luni si maxim 6 luni. Corpul are nevoie de timp sa se schimbe. Asa ca in general ii ia cam 300 de ore, in fiecare zi noi lucram 2-3 ore. Rezultatele sunt previzibile. Noi stim ce asteptari avem de la fiecare grup de exercitii.
Programul este individual pentru fiecare copil.
Daca te decizi sa faci ABR, te anunt ca trebuie sa lucrezi 3 ore pe zi. Este singura modalitate in care aceasta terapie da rezultate. Daca te-ai decis sa iti deici timpul terapiei ABR, trebuie sa te intampin cu bratele deschise.
Daca vei munci vei obtine rezultate minunate pentru copilul tau care ii vor aduce o mai buna calitate a vietii.
In ceea ce priveste cursul.Este o zi de evaluare(evaluarea dureaza 2 ore) si doua zile de sesiuni de pregatire.
Vei avea nevoie sa stai maxim 5 zile in Macedonia, in prima zi vei ajunge, a doua zi este evaluarea, o zi libera si urmatoarele 2 zile vor fi sesiunile de pregatire.
Putem pregati trei persoane pentru un copil. Noi insistam ca tatal sa vina impreuna cui mama.
Acomodarea:in casa unde va avea loc evaluarea sunt camere cu baie de inchiriat. Pretul este 10 euro de persoana. Dar copiii nu platesc. Deci daca veti veni 2 adulti, veti plati 20 de euro pe zi.
Dupa 6 luni veti reveni pentru exercitii noi. Si atunci nu veti mai plati nimic.
Iti voi trimite si un meil in romana cu cele mai frecvente intrebari.
Cand voi primi formularul completat, atunci iti voi trimite factura proforma.
Iti doresc toate cele bune si sper sa te intalnesc in Macedonia


Bazar umanitar

Ajutor ptr Ionela


Daca plangi ca soarele a disparut din viata ta,lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

am pus si eu ceva roz pt Ionela, stiti ca are acum o mare urgenta

http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=39222&n=Pulovaras-bumbac-HMHelloKitty-pt-7-8-ani
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=39223&n=Bluza-bumbac-HelloKitty-pt-7-8-ani
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=39224&n=Set-pt-joaca-pt-5-6-ani

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Mihaela, ma simt tare prost fata de tine, nu am mai reusit sa ma achit de hainutele acelea. Am un pachet pe care ma tot tineam sa ti-l trimit, am sa pun eu produsele, pentru Ionela.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Daria,Elinia


Bazar umanitar

Ajutor ptr Ionela


Daca plangi ca soarele a disparut din viata ta,lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele





Mergi la inceput