Carti pe care sa nu le citim

Carti pe care sa nu le citim | Autor: b.nica

Link direct la acest mesaj

Am decis sa deschidsd acest subiect pt. ca la o recomandare facuta pe un post tv am inteles ca un anumit roman scris de un profesor universitar(!) se referea la persoanele care au suferit din cauza ca au aderat la "transcedentali".
Total eronat!
Romanul este scarbos,scris probabil de o persoana cu probleme in sfera sexsuala.Imi pare rau de banii dati!
Romanul lu' peste se numeste "Securista si lordul".Nu mn-am prins la timp ca titlul este cam aiurea.

Cred ca titlul acestui subiect poate fi mentinut ca sa avertizeze asupra unor nonvalori scrise si ca sa nu dati banii pe ce nu merita.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar dati-mi voie sa nu accept o carte scrisa de un individ care publica o carte cu fantezii sexuale explicite alaturi de versuri ale marelui poet Eminescu!
Un rebut literar ca acesta nu am avut ocazia sa mai citesc!
Cica se bazeaza pe fapte reale!
Atunci sa fie publicat in revistele care se ocupa de aceste subiecte, nu sa fie recomandat de o persoana publica cu preocupari care pana acum pareau serioase!
Este revoltator ca obsesiile unui personaj cu evidente probleme personale, sa fie prezentat in prefata cartii si la un post TV, de o persoana pe care nu demult o consideram serioasa si demna de incredere.
Nu stiu ce sa mai cred!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Iti dam voie. N-o accepta.


Lucrarile Ioanei si terapia lui Pinkutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Mihaelka,am inteles ironia din postarea ta si banuiesac de unde vine:trebuia sa fiu mai atenta la titlul cartii.
Am spus ce mi-a atras atentia asupra acestei carti penibile si nu intentionez sa ma repet, dar consider util acestui topic pt. ca sunt carti care dezamagesc din diverse motive sau dimpotriva sunt surprize placute dupa o recenzie negativa si nu vad de ce nu am putea sa ne exprimam parerea aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

"Cum sa fii barbatul unei singure femei". Chiar credeam ca e ceva de capul ei, despre cuplu, fidelitate, implicare whatever. Error! E scrisa de Savuica si se vrea o carte deschisa la minte dar parerea mea e ca se foloseste de un libertinaj de limbaj prost inteles care o face vulgara si gretoasa...

Mergi la inceput