Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (39)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Aseara i-am facut baita piscoatei in cada mare din baie, am decretat lege ca nu se mai putea, in camera cand ii faceam baita in cadita ei mica batea din picioare si facea apa de jur imprejur , ca o rata era , deci s-a impus schimbarea Colac de ala de pus la gat aveam de vreo luna si ceva dar numa nu am avut curaj sa o bag in cada mare cu el, dar aseara fiind si prima baita in cada cu multa apa , i l-am pus ce i-a mai placut, ce s-a mai chicotit... ieri i-am cumparat si ratuste de pus in apa la baie si se hlizea la ele o adevarata inotatoare cred ca e, nu ca mine care mi-e frica de apa mare , ea se ducea pe spate, pe burta... dadea din picioare, ce mai Cand am scos-o din apa, era toata rosie ca racu , sper ca nu i-a fost apa mult prea calda, am verificat-o cu termometrul, avea 36.6 grade si din cate stiu maxim 37 ar trebui sa fie nu ? Sa mai spun ca adormea cand o imbracam in pijamale? cu greu i-am dat lapticul dupa si din san nu a avut putere sa traga decat maxim 3-4 min si a cazut la datorie ma gandeam ca o sa se trezeasca azi noapte de foame pentru ca nu a baut mai deloc lp din bibe, cam 70 ml maxim si 3 min a tras din san..... dar azi dimineata sforaia si patul sub ea cand am intrat in camera ei

Ma duc sa ma apuc sa strang putin prin casa, vine la 11 tanti la curatenie si macar atat sa fac si eu azi, sa trang lucrusoarele si sa le mai pun la locul lor ca e cam vraiste dupa weekendul asta

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

lui Dodo ii pune ta-su apa in cada muulta si calda , asa i-a pus decand era mica(ca noi avem suportul incorporat in caditza si acum s-o vezi cand face baie sta cu picioarele in sus incrucisate plutind si nu zice nimik, parce e in transa...


mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

strumf si L face baie in cada mare de pe la 4 luni.

somleac pai se grabesc sa isi primeasca banutii ce ne roade acume vanzarea apartamentului

delia...daaa...cu o trezire pt papa la 4.30

fug sa ii pregatesc pranzul!!!

revin


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Nu va omorati fetelor cu atata scris ca abia reusesc sa citesc ce linisteeeeeeee ..aud si mustele in zbor se vede ca toata lumea e in vacanta dar acusi vine toamna si va vad eu buluc pe toate pe forum, sa vezi atunci ce o sa am ce citi

Eu am terminat de strans prin casa si astept pe tanti la curatenie, ma doare spatele de sambata cand am greblat si maturat gradina si terasa , plus apoi aspirat juma de casa , cum stau un pic aplecata cum ma omoara spatele si am mai carat-o si pe piscoata ieri vreo 2 ore in brate ca numai maraita a fost si cu manutele in gura, cred ca ii ies dintgisorii ca baleste la greu si mereu cu amandoua mainile in gura da sa ii iasa acum dintii si nu cand om merge in Ro sa fie mofturoasa atunci ca numai dureri de dinti si nopti nedormite nu-mi trebuie atunci

Ma uit pe net sa vad ce colectii noi au bagat de toamna, marile lanturi de magazine de aici sa vedem cand ies, poate weekendul care vine, sa merg sa imi iau pantofi si niste hainute de toamna pentru mine si piscoata sa avem pentru la munte in RO sa nu ne inghete poponetu Sa ii fac cadou sotului ca tot e ziua lui duminica ce vine, sa il scot la tocat cardu, marunt marunt

Hai mai scrieti si voi ceva ca eu trancan aiurea singura pe aici, piscoata doarme, eu fac mentosane... ce viata


_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

hello mamici si bebici!

am intrat si eu sa vad ce faceti...eu am frecat menta tot week-endul si acum mai pun lucrurile pe la locul lor, ca arata casa ca dupa un jaf

strumph - am pupat falcutele piticei pentru tine, si da, sambatanu am facut mai nimic, am frecat-o la rece
pupa si tu micuta inotatoare!

va pup pe toate si o zi frumoasa va doresc!

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

strumf eu cu treburile casnice


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

uitasem..hranit copii....mancat si eu una bucata cioco si acum astept stingerea sa se mai linisteasca apele


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

noi suntem cu programul dat peste cap
drept care de abia am papat fructe:i-am diluat cu apa piureul de fructe si a baut din bibe vreo 40 ml
si restul de 90ml l-am amestecat cu fulgi de orez si mi-a papat vreo duzina de lingurute de bebel !
plecam sa luam laptic ca acum vine foamea de pranz

mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna,fetele

Am revenit si noi din weekend,am tinut-o tot intr-un gratar 2 zile si l-am sarbatorit pe nepotel sambata la iarba verde,mi-au tiuit urechile de atata galagie ca era plin de copilasi asa la 6-7 ani,care se jucau de mama focului.
Vizavi de problema mea, multumesc de incurajari,sper si eu sa mentin lapticul,il pun pe Alex la tzitzi oridecateori doreste si parca s-a mai imbunatatit situatia(bine,am umblat tot weekendu cu sticla de ceai de 2 l dupa mine)
Partea interesanta este ca desi tot am dureri de burtica, rusii tot n-au aparut si aseara mi-a incoltit o intrebare in cap:ce-ar fi sa fac un test de sarcina?Noi ne protejam cu prezervativ,dar acum 2 saptamani si ceva s-a ruptca ne-am iubit mai cu foc. La mine sarcina cu Alex a debutat cu dureri menstruale si ma cam ia groaza,dar sper sa nu fie o noua sarcina,cel putin nu inca deoarece ar fi prea devreme dupa cezariana, dar ma dispera durerile astea de burticasi rusii care se lasa asteptati. Deci deseara bag un test macar sa stiu o treaba

Yvyana, exact asa e si la noi,Alex sta mai mult la titi ca de obicei si la final il apuca rasul si joaca cu tzitzi,eu ma disper ca nu e lapte,strang de san si tasneste lapte. Ma gandesc ca o fi fost copilu in greva foamei cateva zile si atunci oferta a fost pe masura cererii.

Roxy, Anastasia papa in 10 min de la ambii sani?Ce fetita harnicuta, al meu e mai puturos, cred ca seamana cu tata-su

Somleac, bine te-am regasit si aici,noi eram la odiseea de mai-iunie,dar copilasii nostri au fost tare grabitiDa, am auzit multe cazuri de ciclu venit in perioada alaptarii si m-am mai linistit, eu credeam ca e musai sa nu vina cand alaptezi
Ce copilasi frumosi ai,toti unul si unul, cred ca e greu, dar in acelasi timp frumos sa ai casa plina, mi-as dori si eu inca vreo 2, dar nush daca se mai poate la varsta mea

Lalely, si mie imi cade parul rau de tot. Eu iau Femibion2 pe toata durata alaptarii,sunt niste vitamine fff ok care le-am luat si in sarcina.

Mai citesc din urma ca nu ma mai lasa strumful acuma, face scandal

Va

fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:


Bine v-am regasit!

Suntem bine, n-am fost plecati nicaieri... doar ca tati e ocupat cu casuta si mami cu bebeul. Si cu mancarea, ca mai avem si oameni la munca la casuta, si cu curatenia si cu cumparaturile... Si cum nu-i nimeni sa ne ajute, timp liber mai putin. Iar cand e ceva timp liber, mai motzai pe langa ala mic

In alta ordine de idei, am trecut si noi de etapa botezului. Asteptam poze si punem in album. Au fost 2 bebei la botezat in biserica: al nostru, Luca, iar pe celalalt il chema Matei . Simpatic nu? Luca si Matei. S-au antrenat amandoi la plans ... era un concert total in biserica. Apoi a stat Luca al meu la dans si voie buna de la 19 pana la 3.30 dimineata. L-a luat somnul in carucior pe la 23 si pana la 3.30 nu s-a mai trezit. In concluzie: ii plac muzica si cheful, nu?

Va pup! Mai citec si eu putin pana se trezeste micutul.


Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput